Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Familia Tofu

#1
Sper sa nu mai existe un astfel de topic.

So...Acţiunea se petrece în oraşul inventat, Beauvillage. Membrii familiei Tofu, Mama, Tata şi Buba, se ocupă cu drepturile animalelor, pacifismul şi multe altele. Acest lucru îi face pe Lola şi Chichi de râs.

Am urmarit intr-un timp acest desen. Imi placea la nebunie : )) Familia acea era nebuna rau de tot, mai ales parintii acelor copii. Erau prea ecologici, prea seriosi, prea buni la suflet. Cateodata erau extrem de enervanti. Nu era de mirare ca Lola si Chichi(btw, love the name) erau rusinati de prezenta lor.
Era un desen foarte amuzant, pararea mea. Pacat ca nu l-au dat mai mult timp la tv : )) Nu prea mai retin multe din acest desen, multe episoade. Mi-a placut cand trebuia sa se mute, sa gaseasca o locuinta noua si vizitasera mai multe apartamente. O, god, si parintii aia nebuni voiau o camera speciala pentru caprele lor = )). Oh, si tipul acela blond de care ii placea Lolei : )) Stiu ca tasu' baiatului aceluia nu suporta familia Tofu = )) Ii era antipatica rau familia xD. Deci, cum am mai zis, nu prea mai retin multe lucruri.
Voi ce parere aveti despre acest desen?
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#2
Trebuie sa recunosc ca mi-a placut mult prima data cand a aparut, nu ratam niciun episod, dupaia mi-am mai pierdut putin din interes, oricum e un desene destul de bun.
Imi place ideea, cu familia nebuna sperie orasul 24
Vaii ce ma mai amuzam saracii copii 21, aveau niste parintii scosi de pe fix 21
dar ceea ce ini okace este ca in fiecare episod totul se termina cu bine asta imi place Smile
oricum a fost un desene foarte frumos, mereu ma amuzam la el, mai ales la episoadele in care dadeau animalele, capra cocosu si restul 21

#3
A fost un desen destul de dragut, desi ma cam enerva felul lor de a fi, pe bune, nu strica nitel de modernizare. Pacefism, poi este o idee destul de buna, dar...AIA E DOAR ACOLO21 Noi ne ocupam de razboie de altele, sfarsitul lumii, cutremure, etc21. Imi placea de Lola cel mai mult si de bunica8, era tare amuzanta, iar mama Lolei chiar era destul de simpatica, pentru o ochelarista21 [sper ca se intelege ca nu jignesc pe nimeni 17]
A fost un desen destul de simpatic :^^:
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

#4
Cam aiurit desenul asta, dar era bun cand ma plictiseam. 21
Nu imi amintesc prea multe faze din el, stiu doar ca parintii Tofu erau umpic (sau umpic mai mult) exagerati, desi nu e imposibil sa existe oameni in halul ala de ecologisti si de atenti la ceea ce mananca. Copiii mai incercau sa mai fuga pe la fast-food din cand in cand. Mi se parea foarte amuzant ca Lolei ii placea de baiatul ala (nu imi amintesc numele, dar parca era Billy), exact baiatul proprietarilor fast-food-ului, parintii lor nu se suportau deloc. 21
Era simpatic desenul, oricum, mult mai bun decat ce se mai difuzeaza acum. Smile
[Imagine: sig_reinoir.png]

#5
Nu era aiurit! O.O In pofida comm-urilor anterioare, eu sustin foarte ferm ca nu era deloc aiurit. 33 Era fooooarteee~ simpatic si original. Era comic si plin de situatii cel putin bizare, dar iti starnea al naibii de tare curiozitatea si interesul. Da, personajele recunosc ca erau putin duse, alienate si sarite de pe toti ficsii, dar aduceau amuzament intregului desen. A fost un desen pentru care mi-am pierdut eu o buna parte a timpului dimineata - caci tin minte ca dimineata se difuza. So, 'Love it~ :X
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)