Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Extra Animezup

#1
Dupa o luna si jumatate de munca Extra Animezup a fost reinviat si putin modificat, sper ca pe gusturile voastre, 3/4 din anime-urile online au fost mutate de pe megavideo asa nu veti mai avea vesnica problema 72 blestemate de minute :B (ps: nu am zis eu 39cred). Chiar si meniul a fost modificat fiind imparti in 3 acum.
Prima parte contine 5 liste:
~ Anime On-going List: aici veti intalni toate anime-urile on-going actuale;
~ Anime On-line List: cred ca nu are nevoie de explicatii doar se intelege ca este vorba despre lista tuturor anime-urilor de pe extra
~ Anime Downloads List: ....
~ J-drama List: i know, i know, e super de...goala, asta pt ca suntem la inceput dar treptat va fi o lista foarte bogata.
~ Manga Downloads List


A doua parte a meniului sau lumea stirilor contine:
~ Arhiva Anime: in aceasta sectiune veti gasi anime-urile care apar sau care au aparut in fiecare luna, pentru moment avem pt octombrie, noiembrie si ianuarie 2010, de asemenea treptat fiecare anime de acolo va avea cate un trailer, asa cine este doritor sa vizioneze acel anime dar nu este sigur ii poate viziona trailer-ul
~ Stiri Anime: zona special creata pentru a va anunta ultimele stiri din domeniul anime
~ Stiri J-drama
~ Stiri Manga

Si ultima parte numai are nevoie de explicatii 65.


Desi pe pagina principala la "Ultimele episoade aparute" nu gasesti episodul unui anime on-going ce nu apare in tabel, nu inseamna ca nu este pus pe extra de asta te rugam sa verifici si lista de Anime On-going din meniu, nu putem sa punem toate anime-urile in acel tabel.

Daca doriti sa vizionati un anime/jdrama sau sa descarcati anime/manga va rog sa postati in acest thread. In felul acesta ma veti ajuta si pe mine sa nu uit ce anime/jdrama/manga am de pus.
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
Intai de toat efelicitari pentru refacerea forumului. E minunat, de abia astept sa vad animeul promis si nu uita de... drama cu tipii din sigul meu: Aaron Yan to Jiro Wang. Asa, pai ca animeuri am o lista intreaga pe care as vrea sa o puneti, insa toate au ca tema sportul. T.T Deci, cough cough sa incepem:


Air Gear special trick
Aoki Densetsu Shoot!
Aoki Densetsu Shoot! The Movie (normal:X)
Basquash!(inca on-going)
Buzzer Beater
Buzzer Beater 2007
Captain Tsubasa ( nu l-am gasit nicaieri si ma vazut ceva din el in Spania si sunt TT.TT)
Captain Tsubasa: Road to 2002
I'll/CKBC( l-am cautat peste tot e de negasit T.T)
Major (toate cele 5 serii)
Ookiku Furikabutte
Over Drive
Prince of Tennis
Prince of Tennis - A Day on Survival Mountain
Prince of Tennis - Atobe's Gift
Prince of Tennis: The National Tournament
Prince of Tennis: The National Tournament Finals
Prince of Tennis: The National Tournament Semifinals
Prince of Tennis: The Two Samurai, The First Game
Nota: Sunt obsedata de animeul asta doar e cu Ryoma-sama dakara pune te rogg filmeele OVA-urile si national tournament)
Shin Captain Tsubasa
Shion no Ou
Slam Dunk
Slow Step
Touch
Whistle!

Cross Game( :X)
Dan Doh!!(genial anime, merita vazut de toti)
Dear Boys
Eyeshield 21 (daca gasesti si filmul iti raman datoare pe viata)
Fly High
Ginban Kaleidoscope
Hikaru no Go
Hungry Heart Wild Striker

#3
Se pare ca cineva vrea sa ma torturez; o lista intreaga numai de anime-uri sportive, :grr: Yoru ce ti-am zis fara anime-uri din anii '90, astea se gasesc foarte greu. Din tot ce mi-ai enumerat acolo iti pot spune de pe acum la ce sa te astepti sa apara pana saptamana viitoare:

~ Basquash
~ Buzzer Beater(habar n-am daca e cel din 2007)
~ Captain tsubasa road to 2002(nu stiu sigur daca il pot pune dar incerc)
~ Major(daca voi pune 2-3 sezoane e bine)
~ Ookiku Furikabutte
~ Over Drive
~ Cross Game
~ Eyeshield 21(nu sunt sigura)
~ Gingan Kaleidoscope
~ Hikaru no Go(aceasi situatie ca la eyeshield nu dau peste anumite episoade si nu vreau sa le caut pe megavideo, mai bine le uploadez eu)


PS: data viitoare atentie la anul aparitiei, normal ca nu dadeai de ele e ca si cum ai fi cautat "Candy Candy"
[Imagine: Untitled-1.png]

#4
erm manga la Uragiri wa Boku no Namae wo Shitteiru daca se poate 10
anime Love Hina
anime Last Exile
si anime Michiko To Hatchin
Multumesc 4

#5
Bun deja m-am apucat de lista sportiva a lui yoru, de fiecare data cand voi adauga un anime nou voi da edit la acest post prin care anunt.
1. Ginban Kaleidoscope

In ce priveste manga-ul tau rockrless, doar 5 capitole sunt traduse, inca este on-going si il vom adauga pentru moment la downloads insa dupa ce sistemul de manga on-line va fi instalat va fi mutat la on-line.
[Imagine: Untitled-1.png]


#7
Stiu ca asteptati sa vedeti anime-urile cerute pe Extra si le veti avea, insa chiar am nevoie de o pauza. Nu mai am atata rabdare ca pana acum si vreau sa stau departe putin de acel site. Daca Denny sau Mitzuke vor avea timp le vor pune ele,daca nu asteptati pana dupa Nijikon. Imi cer scuze!
In ce priveste anime-urile ce urmeaza sa apara vor fi la zi tot timpul.
Inca o data imi cer scuze.
[Imagine: Untitled-1.png]

#8
Ce uita marina sa spuna e ca m-ai sutn si eu pe extra ^^'
Acel request de manga nu va fi uitat si il pun in cel mai scurt timp, din moment ce e ongoing inseamna ca va fi pus intr-un update viitor,sper sa fie cat de curand. Manga-urile ce sunt ongoing vor fi puse intr-un update viitor si apoi vor aparea la download in momentul ce este un volum intreg. Mangaurile completed vor aparea in lista de download

Acuma yolobo, iti iau eu requestul si cele care sunt "must be" le voi pune primele. Kurenai este deja pus, <<here>>. Este pus pe megavideo si din pacate acolo ramane.
Koharu Biyori am gasit linkuri si va fi pus, Sumomomo va fi si el pus.[adica vor fi puse maine 65 ] Celelalte 3 vor mai avea de asteptat. Cum zicea si marina poate le vor pune denny sau mitzuke, sau chiar eu who knows ^^.

#9
Am gasit eu episoadele din Minami-ke si din Chocotto Sister.Incerc sa le pun, sa speram ca voi avea timp 4 [De ce am trait mereu cu impresia ca aveam Minami-ke pe extra?:I]
LOLNOPE

#10
Eto cred ca este timpul sa revin pe Extra ca altfel vine Craciunul si cererile nu sunt indeplinite. Incepand de diseara ma apuc treptat de ele. Soul iti voi indeplini dorinta de a cauta si yuri iar Yulobo a fost anuntat in ianuarie un anime lolicon si ecchi intitulat Chu-bra.
Mata ne!
[Imagine: Untitled-1.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)