Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Experiente amuzante la scoala

#11
Pai...eram anul trecut in ora de desen..care bine inteles era ultima21
Aveam o profa super de treaba...doar ca...noi cum eram mai galagiosi...s-a enervat ...
Eu si cu inca o colega mancam Olaa21...
Un coleg...din banca a 2 a...imi cere sa-i dau si lui
Eu n-aveam stres...m-am ridicat din banca...i-am intins punga sa ia...
Profa a vazut4...dar nu mi-a zis nimic...
Cand colegul meu a vrut sa manance...Profa ii zice..
-Ti-e foame tarE??
La care colegul meu..
-Nu..Doamna profesoara...Ma pregateam sa va intreb daca ma lasati pana la toaleta...
la care profa
-Bine du-te.
se duce ala..la toaleta..si cand vine inapoi....profa il intreba..
-Te-ai dus sa ti-o bagi?
toaata clasa radea...inafara de colegu si profa21)
Profa ma intreaba de ce radeam..
si i-am explicat...
si zice apoi...
-copii .. sa ma iertati21....si incepe sa rada...dar am vrut sa zic....daca si-a bagat mancarea aia in gura24

noi eram pe jos de ras21
Chio* A Trecut Pe Aici:[Imagine: chibi_5537.gif]

#12
Bun.. mi-am adus aminte de o faza care s-a intamplat in clasa a V-a, mai precis, anul trecut :]] Eram cu o colega si cu inca doi colegi in clasa. Era devreme.. numai noi ne-am trezit sa venim cu noaptea in cap la scoala. Si gasim un scaun dinala.. daca te asezai pe el ajungeai in clasa 8 A la etajul unu :]] Si il punem la unul dintre baieti. Si incepem noi sa ne fugarim prin clasa.. face colega mea :
- Daca te asezi in banca ii casa !
Se aseaza el in banca unui coleg.
- In banca ta trebuie ! zic eu.
Si cand se aseaza ala.. buf ! Cade jos si se aude un zgomot de s-au strans aia de pe hol sa vada ce s-a intamplat. :]]
Bun le mai facem asa niste farse la cativa colegi si se suna. Punem scaunul la o colega si ne asezam in banci :]] Aveam ora de religie. Si ca sa vezi.. fata aia intarzie. Intra in clasa si noi cu sufletul la gura mai ca ne rodeam unghile 42 Stim ca profa ne si certa.. 22
Si deodata buf ! Scaunul se rupe si clasa se tavaleste pe jos de ras =]] Profa' ne potoleste pe toti si ne tine o predica dinaia de in am ras toata pauza :]]

#13
La ora de civică, profa ne-a spus să spunem fiecare numele, prenumele, porecla şi câteva lucruri despre colegul/colega de bancă.
Până a ajuns la colega mea de bancă ea îmi spusese ce va spune despre mine, că sunt de treabă, amuzantă şi chestii de genu' but, ea spune :
Prenumele ei este Mihaela, porecla ei este Mimi, şi îi plac hentaiurile, se uită la ele zilnic, day and night, stă în prostie la calculator şi face chestii în PhotoShop ( sincer, chiar nu ştiam că ştie că-mi pierd vremea în PhotoShop. ) şi cum ziceam îi plac hentaiurile.

24

Bineînţeles că am început cu toţii să râdem şi profa nu ştia de ce pentru că nu ştia definiţia cuvântului 'hentai' dar oricum, faţa mea a fost epică când am auzit că a început să spună despre hentai, mă înroşisem toată şi făcusem ochii mari şi, şi, amintiri. 21
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#14
Păăăi, în primul şi în primul rând trebuie să menţionez că la mine la şcoala a 8'a si 1 -4 suntem dimineaţa, restu' dupămasă. Şiii în pauză, în curtea şcolii...Eu stăteam linişită [spectaculos eveniment de altfel] în curtea şcolii şi ronţăiam un măr. Şi mă trezesc cu un puşti de clasa întâi că aleargă prin zonă. Ăla e puştiu meu din Makenzie Falls, fiindca arata şi se îmbracă şi se comportă exact ca Chad nu mai ştiu cum.
Puştiu către mine: Iubireeeeeeeeeee!
Eu către el: Chaaaaad!
PuÅŸtiu: Scuze, am greÅŸit.
Eu: Nu-i nimic, se mai întâmplă.
Puştiu zâmbeşte şi o ia la fugă urlând: Andreaaaa, cine-i Chad?
Ideea e că am râs după faza asta jumătate din ora de română şi o pauză mai târziu era să calc în picioare bietu' puşti, care abia mergea pe scări :]]
KyuMin.

#15
Paiii, tin minte cateva bune 21))
Eram pe clasa a 9a si era o oraaaaa plictisitoare de romana. Profesoara dicta, noi scriam si la un moment dat, un coleg vine si pe pune sa stea cu spatele la alt coleg, vorbind ceva. La un moment dat, nervos ca nu poate vedea la tabla, colegul in fata caruia statea, se ridica brusc si ii trage pantalonii pana jos 21 Norocul lui era ca purta o bluza mai lunga . In timp ce toata clasa se tavalea de ras, baiatul isi ridica perfect calm pantalonii si se aseaza pe scaun 24 De neuitat 21

Alta data eram la ora de franceza, tot pe a 9a. Acelasi baiat care ii daduse pantalonii jos celuilalt statea in prima banca, uitandu-se cu pofta la fundul profei de franceza, in timp ce scria la tabla. Privind in spate, isi arunca sticla de apa pe jos si vezi-tu, se apleaca sa o ridice. Problema era ca o aruncase in fata si cand acesta era aplecat, se intoarce profa fix cand capul lui era pe langa fusta ei. Stupoare 24 profa incepe sa strige:
-Nesimtitule, CE FACI???
Saraca femeie crezuse ca se uita sub fusta ei 21
-Eu...nimic...num...
-NIMIC !!! 2 !!!
Noi radeam de ne prapadeam si bietul baiat isi plangea soarta 21)

Astea ar fi doua faze tari din primul an de liceu 21
[Imagine: ak8THBQ.png]


#16
Hm... asta cred ca s-a intamplat acum 3 saptamani la ora de religie. Era o galagie mare in clasa si profu' tot incerca sa ne faca sa incetam din a mai face galagie deoarece langa clasa noastra are cabinetul directorul. La un momendat nu stiu cum s-a facut liniste totala iar din spatele clasei se aude un baiat mai tont de felul lui:
D: Ba necredinciosule!!!(spre un elev din fata lui) dupa ce termina de rostit propozitia toti incepem sa radem si proful l-a ridicat in picioare pe faptas pentru al "asculta" dar de unde ca l-a lasat doar sa stea in picoare ca pedeapsa.
Just the
way you know me..

#17
Bine deci clasa a 7-a a fost clasa geniala.:X[si a 8-a e ]

Dupa cum stiti in clasa a 7-a se incepe cu chimia.E, noi avem o profa cam sarita de pe fix si in a7-a la inceput era reclama aia cu Tarzan si Jane,iar baietii[care faceau perfect ca Tarzan] strigau mereu Jane si de atunci a ramas Jame porecla:]].

Doi colegi au daramat o banca si sa rupt in bucatele si ca sa nu se observe au bagat cat au putut din banca dupa dulap[dezmembrata] si restul in dulap.

Unu de la 8C [io`s B] a sarit pe tabla demonstrand el cum e sa fi Spider Man[pe buneon the phone si a cazut tabla pe el.24 Faza de milioane.

Vreau sa zic ca am o scoala linistita pe langa a voastra.Am aruncat noi cornuri,lapte,ghiozdane,penare pe geam da nu catedra21 a si nu am impins niciun profesor pe scari.21

#18
Pai ieri [ Luni] la ora de religie dupa ce ne-am asezat toti in banci ca niste ingerasi cu coarne ce suntem , bine profa si ne spune sa ne ridicam sa spunem rugaciunea>.>... ma rog ne ridica [ debea ce ne asezasem ]
Ma rog spunem noi rugaciunea , mai degraba soptind-o si incepe profa sa ne predea [ nu stie sa preda o ora dumnezeule >..<]
Si ma rog colcac peste pupaza si vine intrebarea " de ce a creat dumnezeu oamenii?" bineinteles nimeni nu avea nici un chef si faceau altceva .. si ii spun eu " Pentru ca era plictisit ." Si au inceput coleguti mei sa rada pe saturate si profa se uita la mine O_O si dupa mi-a aruncat niste priviri ucigatoare 21 pe tot parcursul orei .
NU e chiar funny dar avand in vedere ca era RELIGIE si ne explica inafara de religia crestin-ortodoxa nici o alta religie nu e corecta si mai punea si niste intrebari aiurea .. cred ca raspunsul meu era unu adevarat.
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#19
Bun.. si la mine mi s-a intamplat ieri.. doua face amuzante. Adica doar pentru mine. Deci.. ieri fiind luni, aveam prima ora TIC, iar profu' nu ne-a zis ca nu facem ora in sala de calculatoare, iar noi ca fraierii asteptam acolo. Deodata vine profu' si ne spune sa urcam inapoi sus in clasa.. la etajul 2 ~14 Si noi tocmai ce coborasem.
Urcam sus ne asezam in banci si face profu' la un moment dat :
- ... nu-mi pasa ce unitate aveti voi sau vecinu' de la 4 !
La care se trezeste un coleg si zice :
- Aveti patru etaje ? :O
Profu' ramane cu fata de un metru cand aude iar clasa incepe sa rada in hohote :]]

Cealalta s-a intamplat in ora de franceza. O colega m-a rugat sa-l parasc pe baiatul de care mi-a placut ca nu stiu ce ii face dimineata cand trec unul pe langa altul. Si ii zic la dirig si el se ridica in picioare si face :
- Domnu' X.. i-a vino putin aici.
Si se ridica baiatul acela din banca si vine. Il i-a dirigu' de ureche si imi spune :
- Domnisoara.. i-a zi tu tare si clar ce face acest domn ?
Si zic eu nu stiu ce.. Ce m-a pus colega mea sa-i zic.
Se intoarce profu' cu tot cu el spre tabla si il ia de cap si cand il da o data cu capu' de tabla izbucneste toata clasa in ras :]] Si se intoarce baiatul acela spre noi si face cu o voace joasa :
- Auuu !

La faza asta am ras cred ca toata pauza :]] Plus ca am controlat-o dupa aceea sa vedem daca s-a si indoit :]] Era in regula ;] :]]

#20
Imi place topicul asta.Eu le-am facut pe toate...ei bine aproape pe toate.Cu ce sa incep?
1.Cand eram la liceu...cred ca in clasa a 9a aveam un coleg bestial,gen mascariciul clasei,dar era un tip foarte de treaba.Din pacate a reusit sa ma dispere urat de tot intr-o pauza si cum eu de obicei sunt calitatea intruchipata nu s-a asteptat la ceea ce urma:Mi-am luat scunul de la banca(care era nou,il cumparasem cu o saptamana inainte) si am aruncat dupa el.Din fericire pentru el,a reusit sa fuga si sa iasa din clasa inainte de a-i da cu scaunul fix in cap.Din pacate pentru mine,chiar atunci a intrat dirigu in clasa.Norocul meu ca scaunul a aterizat fix pe langa el,ca de nu...nici nu vreu sa ma gandesc cate explicatii trebuia sa dau.
2.Tot la liceu.Primele ore de engleza din clasa a 9a.Auzisem noi ca profu e un pic dus cu pluta dar nu ne asteptam sa fie chiar in halul ala.Incepe ora si profu dintr-o carte.Era destul de interesant,dar intr-atat incat sa ma faca sa-l ascult in totalitate.Tocmai ce ma intindeam sa iau un creion de la un coleg cand il aud pe prof:staminele unei flori se aseamana cu organul sexual al femeii,in timp ce pistilul se aseamana cu penisul.Este foarte fascinant sa vezi cum se imperecheza florile,aproape la fel de fascinant ca sexul intre oameni.Cand l-am auzit am fost atat de uimita incat am cazut cu scaun cu tot.La care profu:ce-i domnisoara te-ai emotionat prea mult?
3.Va mai spun una din facultate.Anul trecut,prima sesiune,ultimul examen.O nenorocita de materie de ma durea capul.Si mai era si mult de invatat pe deasupra.Am tocit bine cu o zi inainte de examen,ca nu avusese chef sa invat calumea.Ajung in sala cu 2 prietene de ale mele si ne asezam strategic.Eu cu una dintre ele intr-o banca si cealalat in banca din fata noastra ca sa ne puteam ajuta.Incepe examenul,primim subiectele.Nu era cine stie ce.Testul grila il stia colega de langa mine,eu stiam punctul liber si problema putea s-o faca colega din fata.Eram aranjate.Eu ma apuc fin frumos de punctul liber pana ele fac testul grila.La un moment dat vine una dintre profe si-mi taie tot ce am scris pe foaie (scrisese deja o pagina).pe moment nu m-am prins ca era prea concentrata la ceea ce faceam,apoi imi dau seama si ma ia gura pe dinainte si zic cu voce tare:Asta ce mama dracului inseamna?Toti se uita la mine si rad.Profa:ai copiat.Ti-a sopiti colega din fata.La care eu:nu-i adevarat.Profa:iti iau foaia si scri de la inceput daca sti.Vine imi ia foaia si se tramba la mine.Eu:bine bine,luati foaia dar macar lasatimi problema ca nu mai am chef s-o copiez inca o data de pe tabla.Ironia ironiilor:nu si-a dat seama ca defat colegele mele vorbisera intre ele.Totul s-a terminat cu bine:i-am scris vreo 4 pagini la subiectul ala nenorocit si mi-a dat un 9.

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Prima zi de scoala /liceu Khonsu 41 33.743 15-04-2013, 08:08 PM
Ultimul răspuns: Fear
  Aveti ambitie la scoala? Ryoto 6 5.055 18-03-2013, 11:30 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Fara scoala Khonsu 21 13.897 15-05-2012, 12:23 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Scoala KarinaD 16 9.521 19-07-2011, 04:23 PM
Ultimul răspuns: North
  Concursuri la scoala Flash 13 10.022 11-12-2010, 09:17 AM
Ultimul răspuns: AlerimxD
  Incepe scoala ! [ 2010 - 2011 ] Flash 33 19.331 14-10-2010, 08:18 AM
Ultimul răspuns: *ILY Yaoi Maniac*


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)