Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Evadare in ciorne

#11
Tati, e clar ca nu ai inteles nimic din ce vreau sa zic. Banuiesc ca pentru tine, asta e tot ce inseamna natura, un loc nepangarit de tehnologie, cu mult verde primprejur, nu? Asa te-au invatat la biologie. N-am sa-ti atac nicio idee fiindca logica si-a luat de mult vacanta de la concluziile tale. *parerea mea*

Si imi pare rau ca v-am dezamagit, o sa mai vin pe viitor cu vreo poezie, iar daca nu, cu doua mai mici...

P.S. Ma bucur ca totusi topicul meu instiga la discutii. Cum s-ar zice, nu exista publicitate negativa.
[Imagine: ls.jpg]

#12
Citat:Probabil de-aia suntem niste organisme anemice care fac atacuri de panica daca se duce bateria la telefon.
Citeste si ce am scris eu legat de subiect. Ti-am scris asa: de ce blamati asa tare tehnologia? Daca am nevoie de baterie constant incarcata nu inseamna decat ca am nevoie de telefon. Fiindca s-ar putea sa ma sune cineva sau sa aflu informatii pe care daca nu le aflu la timp... nu mai e acelasi lucru. S-ar putea sa pierd oportunitati.

Nu e tot ce inseamna natura. Natura si in om. Dar... voi vorbiti de comunicarea cu natura. Care e salbatica. Natura in esenta ei este salbatica. Si neprietenoasa. Dar de asemenea, nu neg ca iti poate oferi si senzatii placute. Dar la esenta ne intoarcem acasa ca nu stam sa reinventam din nou roata. SI daca ploua nasol si multa vreme e mai comod sa sezi langa foc/calorifer intr-o casa artificiala decat sa cauti un adapost natural. Desi asta ar putea sa fie o aventura.

Da... la esenta doar primitivii se pot lauda ca sunt naturali. Ceilalti sunt niste produse sociale. Artificiale. Snobi. Care nu gusta natura. Doar asa cand au chef de relaxare. Daca vrei natura soarbe tot pana la capat. Nu te duce pana la padure cu gratarul sau cu bocancii sau nu te mai uita noaptea pe cer asa romantic... ca aia nu inseamna comuniunea cu natura. Aia face orice om fara sa considere ca este in comuniune cu natura. Daca e sa ne luam dupa ce spui tu inseamna ca si computerul e un produs cat se poate de natural fiindca e facut de om, iar omul e facut de natura... Ok. Exagerare. Pardon logica si-a luat vacanta. LOL

Si nu ma lua cu tati... ca penibil. Incep sa-mi imaginez filme.

@Syryus - ok... am gresit cand scris ca ai scris prost despre Paunescu fara sa-l fi citit. de fapt, ai zis de bine. Da' tot nu-mi place analogia cu supa. Iar versurile lui Blaga sunt poezie! Fie ca au rima sau nu. Poezie! Nu inteleg ce atat distictie intre proza lirica... si poezie. Poezia e poezie. E adevarat nu toate versurile sunt poezie... Nici toate rimele nu sunt. Iar daca am inteles eu gresit si de data asta se intampla. imi poti explica public... LOL ca sa ma faci de ras.
[Imagine: F3GHuiy.png]
You Know Nothing
I'm such a LESBIAN! LOL
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)