Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Elizabeth Middleford

#1
CAT O URAAASC! Vorba lu' Cherie: "Imi vine sa o leg de cozi...etc..." Sa vedeti ce observatii o sa-mi faca cand vede.
Sa revin: fata, pe langa ca e inutila, mai e si obsedata. Si nici nu are dreptul!
Logodnica, da sigur! Contele e al tuturor! Ma rog....e al vostru, fanele lui. Stiu eu al cui este cu adevarat.
Deci voooi ce parere aveti? Si nu ma omorati, va rog, daca va place de ea.
"Era foarte necajit/Bietul cer de ambra-albastra/Ca era indragostit/De marea verde/De marea albastra."
"La stapan demon, majordom demon."
"Fa ce vrei, toti piratii sunt liberi, esti un piraaat!"
"In lumea shinobi, cei care incalca regulile sunt ticalosi...dar cei care isi lasa prietenii in urma sunt chiar mai jos decat ticalosia."
"Suntem O.K. , O.K.! Sau suntem K.O.?"
"Intra in sufletul meu, monsieur. Nu o sa gasesti altceva decat intuneric."

"Life is a comedy for those who think, but a tragedy for those who feel."


[Imagine: 402222.jpg]
NINJA SEBASTIAN-SAMA! NIN NIN!:love:

[Imagine: 282638.jpg]
Da' nu te mai hlizli la mine ca stiu ca te iubesc...Zuppy02

http://static.zerochan.net/600/22/21/446072.jpg
Suzaku is glaring...manca-te-ar mama.



#2
Nici eu nu-i sunt fana.Copila e prea alintata,nu-mi vine sa cred ca a fost obligat saracul Ciel sa o aiba ca logodnica.IN plus mereu ii baga in belele pe Ciel & Sebby.Nu o suport.Ar fi fost mai bine fara ea.Si plange din orice,daca Ciel nu vrea sa poarte inelul care i la cumparat se apuca de bocit,daca nu vrea sa mearga cu ea nu stiu unde,se apuca de bocit X_x
Ma sufoca.No offence fanii,asta e parerea mea personala,nu ma bagati in seama daca nu va convine.
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#3
Haideti mai nu fiti asa rautaciosi cu ea :-'' pana la urma infrumuseteaza animeul dupa parerea mea. Daca nu era ea nu va faceati voi atatia nervi cu ea, neh :]] deci vedeti cat de folositoare e ? Oricum Lizucaaaa tot o iubesc chiar daca e e enervanta, inutila, boceste din orice, sacaitoare, in elenrveaza pe Ciel, e nebunatica dar mie tot imi place de ea. E foarte foarte dulce uneori si mie imi place si de ea. Neh cum sa nu imi placa ? Adica e personajul meu favorit. [ adica stai ca mie imi plac toate personajele din kuroshitsuji ]
-

#4
Bine macar ca mi s-a dat credit .
Ok. Lizzie... Pai, sincera sa fiu, la inceput chiar mi-a placut de ea si o iubesc in manga. E superba acolo. Ce par are . Dar nu ii gasesc un scop totusi ca personaj. Ok, e pusa ca sa arate ca are si Ciel o slabiciune, ca simte si el nevoia de a proteja pe cineva. ( Cum de nu vomit cand ma gandesc la asta? ) E stresanta rau de tot. Trebuie sa ai o rabdare netarmurita sa o suporti - cum am avut eu in timpul primului sezon. Dar dupa ce incepi s-o vezi mai des, s-o auzi, ti se ia de ea. Sincer. E o manipulatoare rasfatata si ea trebuie sa fie mereu in centrul atentiei. Pe Pamant nu exista decat ea si... Ciel - ok, asta e dragut, stii sa-l iubeasca atat de mult si sa faca atatea pentru el ( Din nou, cum de nu vomit? Cum de inca mai sunt viata ? )
Ok, la faza cu "daunatul problemelor" nu e chiar asa de rea. Vreau sa spun, astia doi au parte de probleme si complicatii net superioare fata de copilariile pe care le cauzeaza ea.
O singura chestie de bine o sa spun despre ea si acela e faptul ca e draguta si aici ma refer la aspect. Are gust bun, imi place cum se imbraca si e frumusica. Daca era un pic mai linistita, mai blanda, mai rabdatoare, atunci cu siguranta as fi iubit-o si n-as avea nimic impotriva. Asa ar fi fost perfecta pentru Ciel. Dar cum fata are de toate si i se da intotdeauna ce vrea, de ce ar mai fi nevoie sa fie altfel?
Uau. Lynn, nu credeam ca o iubesti atat de mult . Si Ana, faza cu cozile si cu agatatul de lustra erau altceva. Stim noi la ce ma refeream atunci si de ce faceam asa.

#5
Pfoooa...acum o sa par diabolica daca spun ca nu-mi place de ea? In orice caz, nu! Lizzy este un personaj care mie imi strica tot cheful.
Nu-mi place cand boceste pentru a-l manipula pe Ciel. Nu-mi place ca e logodita cu el. Nu-mi place ca ii acapareaza toata atentia. Ce mai, nu-mi place sa o vad in preajma lui Ciel si gata. Nu mi se pare ca isi are rostul in poveste...adica este unul dintre personajele de umplutura fara de care as putea sa ma bucur si eu in totalitate de Kuroshitsuji.
Pe bune, imi sta in cale...sunt alte personaje care ar arata minunat cu Ciel daca trebuie neaparat ca el sa fie cuplat cu cineva. Dar nu trebuie. Ah si mi-am amintit acum si cand i-a spart inelul in primul sezon. Clar nu! Tipa merita trasa de buclele ei perfecte si trimisa sa faca ceva folositor in alta parte. Ma mir cum de n-a omorat-o Sebastian in somn pana acum 39.
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#6
Nu o urasc si nu am vreun sentiment de repulsie fata de ea, insa este prea obositoare. Rasfatata- desi i-as gasi o scuza: a crescuta intr-o familie buna, a fost dadacita tot timpul si il are ca logodnic pe Ciel* si eu m-as simti rasfatata in asemenea imprejurari* - si este de multe ori stresanta si foarte energica. Totusi- big totusi - daca nu era ea nu am fi reusit sa vedem ceva sentimente din partea lui Ciel- altele inafara de ura- si sa-i descoperim partea mai 'soft'. Oo, si o sa-i fiu recunoscatoare pe veci pentru ca mi l-a aratat pe Sebas'chan cu o boneta roz pe cap

In sezonul doi, parca este usor mai suportabila, datorita sprijinului- desi nu prea mare- pe care i-l ofera lui Ciel* episodul 2(parca), faza cu dealul, cand i-a spus lui Ciel ca isi doreste foarte mult ca el sa fie fericit*.
She is a living existence of selfishness.


#7
OK OK MA FACETI SA IMI PLACA DIN NOU DEJA! Da da, e adevarat ca boneta si sentimentele si blah blah alte chestii. Dar totusi ganditi-va la: nazuri, plansete, fite, urlete, neglijenta, mult prea multa veselie, par prea perfect, voce pitigaiata caracteristica, pura stupiditate, cateodata TOTALA ignoranta a sentimentelor celorlalti! Nu, poate ca nu o detest pana la dorinta de ucidere premeditata, o urasc destul, tocmai pentru ca aduce un pic de "veselie" in anime-ul nostru dark, indragit, superb, violent, plin de sange si agonie si serviabilitate, numit Kuroshitsuji. Cred ca mai mult imi place de maica-sa.
Toate aveti dreptate in anumite privinte infime.^^
"Era foarte necajit/Bietul cer de ambra-albastra/Ca era indragostit/De marea verde/De marea albastra."
"La stapan demon, majordom demon."
"Fa ce vrei, toti piratii sunt liberi, esti un piraaat!"
"In lumea shinobi, cei care incalca regulile sunt ticalosi...dar cei care isi lasa prietenii in urma sunt chiar mai jos decat ticalosia."
"Suntem O.K. , O.K.! Sau suntem K.O.?"
"Intra in sufletul meu, monsieur. Nu o sa gasesti altceva decat intuneric."

"Life is a comedy for those who think, but a tragedy for those who feel."


[Imagine: 402222.jpg]
NINJA SEBASTIAN-SAMA! NIN NIN!:love:

[Imagine: 282638.jpg]
Da' nu te mai hlizli la mine ca stiu ca te iubesc...Zuppy02

http://static.zerochan.net/600/22/21/446072.jpg
Suzaku is glaring...manca-te-ar mama.



#8
Nu imi place. Parul ei e mult prea blond, in jurul ei sclipeste prea mult aerul plus ca e genul de fata care adora culoarea roz. Nu o plac din aproape nici un punct de vedere. O plac deoarece il iubeste pe Ciel si vrea sa il vada zambind. E foarte naiva si prostuta si se imbraca mult prea vesel pentru gusturile mele 21. Deci, cu siguranta, nu e unul din personajele mele favorite, e prea happy pentru un asa anime :X.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#9
Lizzy is funny! Nu sunt un mare fan al fetitei, dar sa fim seriosi Ciel are nevoie si de oameni ca ea in jur, nu doar de oameni seriosi ... sau poate ca e invers???
La inceput nu o suportam, dar pana la urma am inceput sa vreau sa apara mai des ... desi sincer ar trebui sa isi schimbe freza!!! Cum sa aiba coade bucalate la 15 ani??? Atati anisori are nu??
Sincer mi-a parut rau cand era cat pe ce sa ramana o papusa .. poor Ciel almost cried.. dar ea ii vrea binele si chiar e trist ca nu pot fi mai mult timp together...
Stiu ca a starnit multa ura cu boneta cea roz, dar Sebastian era cute/ mega funny 24
[Imagine: Anime_Vector_Signature_by_iNegacion.jpg]

#10

Bang! Mie chiar imi place de Lizzy adica fara ea Ciel ar fi altfel, ettoo.. ati vazut-o macar in capitolul 57 de la manga? Normal ca nu! Fetita asta e curajoasa, stie sa manuiasca o sabie si ea se dadea cute deoarece Ciel cand era mai mic a zis ca femeile puternice il sperie. Dooh!~
Tot ce a facut a fost pentru Ciel. Daca asta nu e dragoste adevarata, atunci ce e? Iar anime-ul nu e genul yaoi, stiu ca multi visati SebastianxCiel, dar eu nu prea cred ca vor fi impreuna. Ei sunt niste foarte buni camarazi, ca frati.
Asta e cam tot ce am avut de zis, multi o urati deoarece e logodnica lui Ciel si sta in calea yaoi sau o urati ca e energica si faza asta nu cred ca e un motiv intemeiat.
Pace voua!
[Imagine: 2d1r7lv.png][Imagine: 2r3l6co.png][Imagine: t05g8o.png]
It shines forever with blue, like my beloved sea.
To protect the future, now I gather power
for the people and places I should be loving.
Glittering azure, I want to protect these pure feelings the way they are now.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)