Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sannins are nevoie de tine

#1
Dupa cum spune si numele topicului Sannins are mare nevoie de oameni seriosi care sa ne ajute sa iesim din impasul in care pot spune ca suntem de ceva vreme.

Partea de Anime

Cautam persoane pentru urmatoarele posturi

traducatori
pentru urmatoarele serii: One Piece, Break Blade, Crying Freeman
cerinte - sa cunoasca bine atat limba romana cat si pe cea engleza

typesetteri
pentru urmatorul anime: One Piece
cerinte - sa se descurce cat de cat in aegisub...va putem arata basics dar nu va putem da totul mura in gura...adica trebuie si voi sa va dati silinta sa invatati sa va descurcati in programul respectiv

encoderi
pentru urmatorul anime: One Piece
cerinte - cunoasterea programelor in gen MeGUI/StaxRip/Virtualdub

poate multa lume are impresia ca e greu sa encodezi un script ce contine o titrare pe un video raw...chiar din contra, este destul de usor odata ce intelegi cam ce trebuie sa faci ca sa iti iasa episodul encodat bine(fara decalari de sunet,titrare sau orice alta problema poate aparea)

Partea de Manga

Editori si Traducatori pentru serii noi

Cleaner pentru manga-ul Naruto - de preferat sa aveti cunostinte minime in Photoshop

Typesetter pentru Claymore si Bleach




pentru orice intrebari le puteti pune in topicul acesta sau imi trimiteti un pm

#2
Hmm 39 ce intereant...

Pai, ma gandeam ca as putea sa dau si eu la cea de claner, am cunostinte in PS. ^^ Smile La traducatori si typpseri nu ma gag, acum, dar la clean as fi interesata, 39 trebuie sa dau cumva vre'un test? 4

Mersi anticipat si sa gasiti cat mai multi oameni, care sa ma ajute 3

#3
Victor? 39

Asta nu este cumva spam? Nu ai voie sa pui reclame pe aici, din cate stiu, se considera spam. Mai bine iti editezi postul si daca vrei, postezi pentru tema de aici. 4 Nu se lasa reclame pe un forum. Din fericire. Ai grija si nu mai face reclame. Daca tu ai scris toate alea, ins. ca esti bun la eng 4

Pai, spor daca vrei sa intrii in echipa sannins.

@ Repo, sigur o sa vorpesc cu voi pe mess, si again, mz de raspuns 3 apropo, te'am vazut pe animeprime :->




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)