Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ecstasy

#1
[edit Aly]Tip Critica Permisa: Stil / Limbaj / Idei / Forma / Gramatica.

Deci... Acesta NU este un fic yaoi :)) pt toti cei care ma stiu
Este o poveste despre... un baiat si o fata :lol:
And here y go :)) O idee de a mea 8-}

Sper sa va placa :P

Cap 1 : Primul Sarut

Noaptea se lasa peste orasul Tokyo , chemand odata cu ea micile faclii stralucitoare , care se rasfirau pe cerul purpuriu impreuna cu mama lor , Luna . Adolescentii profita de noptile calduroase de primavara si de weekend-uri , pentru distractie la maxim in clubul din centrul orasului : Ecstasy , cel mai mare si mai frecventat club din tot orasul , cu cele mai bune melodii si cei mai tari DJ .
Melodia aleasa a fost data la maxim , lasandu-i de adolescenti sa danseze si sa se distreze . Doar doua fete stateau pe canapeaua lor , cu frappe-ul in mana . Amandoua erau frumoase , cu forme fine , dar atitudinea lor facea ca baietii sa plece de langa ele pe rand .
Rei impreuna cu fratele sau , Kyro , doi baieti plini de viata si dornici de distractie s-au asezat si ei pe canapeaua lor , nu departe de cea a fetelor .
Rei era un baiat cu parul saten , scurt si ochi caprui . Avea un corp bine cladit , demn de invidiat . Era imbracat cu o pereche de pantaloni de piele de culoare neagra si un tricou alb . Jacheta de piele care se asorta cu pantalonii si-a dat-o jos din cauza caldurii insuportabila . La gat avea un lant de argint , lung pana la piept in forma capului unui vultur cu ciocul deschis , care era prelungit apoi de un ac mai gros , nu foarte lung . Desi era mai rebel din fire , acesta avea totusi cele mai bune note din clasa .
Kyro era un baiat blond si cu ochii albastrii , ca cerul senin . Era imbracat cu o pereche de blugi de culoare galbena , si un tricou alb , la fel ca fratele sau mai mare .
-Hei , Kyro , ce e acolo , de trag toti ca albinele la miere ? Intreaba satenul curios .
-Nu stii ? Sunt acolo doua fete , dar au la fite si impresii in ele de te doare capu' ! Raspunse blondul privind in acel loc de unde veneau si plecau baietii unul cate unul .
-Asa deci ... Hai sa tragem si noi o privire ! Spuse rebelul pasind spre locul in care stateau fetele . Mai intai s-au dus pana la bar sa isi cumpere cate o doza de bere , dupa care s-au asezat pe canapeaua fetelor . Intradevar , erau foarte frumoase : cea langa care s-a asezat Rei se numea Aika , o satena frumoasa cu parul lung ce ajungea mai jos de solduri si cu ochii de culoare violet . Nu parea sa aiba mai mult de optisprezece ani . Era imbracata cu un maieu alb , cu un decolteu generos , mulat pe corpul ei perfect , avand diferite modele de flori negre , si o fusta mini , alba , cu aceleasi modele ca pe maieu . Este fata unui mare politician , foarte cunoascut si apreciat in tara lor , de aceea ea se credea un fel de vedeta . Cealalta fata , langa care statea Kyro se numea Mika , o roscata , cu parul pana la solduri , de saptisprezece ani , imbracata la fel ca prietena sa : Un maieu si o fusta mini , dar culorile si modelele difereau : culoarea era rosie , iar modelele erau in forma de trandafiri de culoare neagra . Si ea se credea vedeta din cauza ca este cea mai buna prietena a fetei de langa Rei .
-Si ce mai faci , papusa ? Intraba satenul sorbind apoi din bere .
-Bine , poti pleca ! Raspunde Aika parand plictisita .
-Hoppa , avem impresii ! Spuse rebelul masurand-o pe fata din cap pana in picioare , ochii oprindui-se la un moment dat la bustul foarte bine dezvoltat al fetei .
-Vezi unde iti cad ochii , baiete ! Replica fata privindu-l sfidator pe baiatul de langa ea .

Rei a zambit , dupa care si-a indreptat privirea spre doza rece de bere , privind picatura de apa ce curgea incep pe suprafata rece . Dupa un scurt timp , baiatul si-a intors din nou capul spre fata .
-Hei , frumoaso , de ce nu dansezi ? Intreaba el .
-Dansez ... Dar in nici un caz cu tine ! Raspunse aceasta pe un ton superior .
-Pai , papusa , nici macar nu te-am invitat la dans , a fost doar o intrebare !
Fata fiind vizibil iritata de ceea ce a spus baiatul si-a intors privirea catre prietena ei , care se parea ca se intelegea destul de bine cu blondul .
Rei , fiind mai indraznet din fire , a luat-o pe Aika de dupa gat , tragand-o mai aproape de el . Vazand asta , satena a tersarit si s-a retras din bratele baiatului .
-Ce crezi ca faci , idiotule ? Striga fata suparata .
-Mai usor cu jignirile , pisicuto ! Nu cred ca te-am facut tampita sau idioata ! Spuse baiatul pe un ton calm , aprinzandu-si o tigara .
Aika il privi pentru o clipa , dupa care ii luase tigarea si o stinsese . Nu suporta ca cineva sa fumeze in fata ei . Cand Mika s-a intors spre ea , aceasta a scapat frappe-ul , reusind sa ii pateze maieutul si sa o enerveze la culme . A inceput sa blesteme si sa injure . La un moment dat , fata s-a linistit , chemand-o pe prietena sa la baie . Mika a urmarit-o abia abtinandu-se sa nu rada .
-Nu inteleg de ce razi ! Mi-ai patat maieul ! Spuse fata dandu-si imbracamintea patata jos .
-Ia te uita , mi s-a patat si sutienul ! Continua fata privind pata maro .

Roscata s-a prefacut suparata , dupa care si-a cerut scuze , spunand apoi ca are ea o solutie in geanta ce curata petele . Desi era apropape sigura ca ceea ce avea prietena ei pe maieu si pe sutien nu se va duce cu una , cu doua , dar totusi a plecat dupa mica sticluta . De indata ce a iesit pe usa , in cateva secunde in incapere intra o alta persoana , trantind usa dupa ea .
-Deja ai venit ? Intreaba fata . Grabeste-te ca mi se face fri....Ce cauti aici ? Striga satena privind persoana din fata ei .
-Linisteste-te , papusa ! Spuse Rei izbind-o de perete incepand sa o sarute usor pe gat . Obrajii fetei au capatat repede o nuanta rosiatica , dar nu numai din cauza buzelor ce le simtea pe gatul ei , ci si pentru ca era numai in sutien , cu maieul in mana , lipita de un perete de un baiat pe care abia il cunoscuse . Baiatul urca spre urechea ei intreband-o daca a mai fost sarutata vreodata . Satena nu raspunse , deoarece , raspunsul oricum era negativ . Nu s-a lasat niciodata sarutata de un baiat . Era fata perfecta ce isi asculta parintii , mai ales tatal , care ii interzice categoric orice relatie .
Inima ei batea din ce in ce mai tare , pe masura ce buzele baiatului se apropia de ale sale . Si-a intors capul spre partea dreapta vrand sa evite ceea ce urma sa se intample .
-Nu... Nu fa as...
Rei o prinsese de barbie , acaparandu-i apoi buzele intr-un sarut , care a socat-o pe satena . Mai uimita a fost atunci cand baiatul i-a indepartat usor buzele introducandu-si limba in gura ei , explorandu-i fiecare coltisor .
Corpul lui Aika tremura usor , atunci cand mana baiatului se plimba incet pe pulpa piciorului ei . Oricat de mult incerca sa se abtina , nu isi putea opri trupul care vibra din ce in ce mai tare sub atingerea fina a satenului .

http://i219.photobucket.com/albums/cc127...oolboy.jpg <-- Rei
http://i219.photobucket.com/albums/cc127...Boy2-1.jpg <-- Kyro
http://i219.photobucket.com/albums/cc127...s/Girl.jpg <-- Aika
http://i219.photobucket.com/albums/cc127.../Girl2.jpg <-- Mika
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#2
wow super fic!!
nuj dc dar ma regasesc in ficul tau mai ales intr-un anume personaj desi nu sunt multe:))
imi place super tare cum a fost abordata aika in baie.O.O
mai ales acel sarut....
continua!!abia astept continuare!!
o.o" wot

#3
Primul Sarut --> suna bine cat timp nu le vei descrie primul sarut prima intalnire prima iesire in oras....prima noapte impreuna
Tokyo , chemand --> de fapt virgula se pune imediat dupa cuvantul din fata ei si apoi se lasa space ^^, posibil sa nu fi stiut, si aceeasi regula se aplcia si la punct [.] si punct si virgule [;], doua puncte [:]
noptile calduroase de primavera ce nu imi place aici esti substantivul, noptile de primavera sunt mai degraba racoroase si zilele calduroase, am venit acum o ora de afara si mai aveam putin si degeram in nici un caz calduros,
lasandu-i de adolescenti  era pe adolescenti, pe cine? [complement direct] pe adolescenti ^^
Jacheta de piele….pantaloni de piele….--> se prea repeata piele,
capu' ! Raspunse  nu e chiar o greseala, dar mai degraba se scrie raspunse cu r mic ^^
prietena sa : Un maieu ce e cu litera mare? Se scrie cu litera mare dupa doua pucnte [:] doar in cazul in care incepi un dialog :P
incep --> incet pe suprafata rece .
satena a tersarit --> tresarit ^^

acuma sper ca nu vei sari in sus ca una din alte personaje cunoscute de mine care imediat fac o melodrama doar ca am descoperit o greseala, oricine face greseli, doar ca dupa ce postezi, ar fi bine sa dai un edit sa vezi ce greseli ai

nu sunt multe, si asta e bine si incearca sa renunti la repetitii in rest continua sa scrii si THANK GOD nu e yaoi :))))

#4
Mda... stiu k ink nu respect criticile lui Aly , dar am sa incerc sa le respect din al 3-lea capitol :P
And again... Comentati TOT ...Chiar si virgulele :))

Cap 2 : Vizita la liceu .

Aika , era pe apropape sa se lase dusa de val , dar atunci s-a intors Mika tinand in mana o mica sticluta transparenta . Satena a rupt sarutul , impingand-ul pe baiat de langa ea .
-Sa nu mai faci asta cat traiesti tu ! Striga Aika , stergandu-si buzele cu incheietura mainii .
-Ce e , papusa ? Nu ti-a placut ? Intreaba rebelul zambind apoi smecher .
Satena se apropie de baiat cu pasi rapizi , reusind sa il loveasca cu palma . El nu a mai spus nimic , ci a zambit , a prins-o pe Aika de dupa gat si i-a cuprins din nou buzele intr-un sarut , dar de data aceasta fortat .
Mika a ramas perplex la scena vazuta . Statea si privea cum se zice , " Ca boul la poarta noua " .
Dupa ce sarutul s-a rupt , satena si-a imbracat repede maieul , si-a luat prietena de mana si a fugit cat mai repede din localul acela .
Pe drum , nici una dintre fete nu a scos vre-un cuvant . Numai cand au ajuns la casa lui Aika , ele si-au dat seama ca defapt si-au uitat gentile acolo .
-Aika ... Telefonul meu si banii imi sunt inca in club , ce ma fac ? Intraba roscata disperata
-Ia-o usor ... Daca ti le fura cineva , o sa le platesc eu ... Doar am bani ... Dar astazi nu ne mai intoarcem acolo !
Cele doua prietene si-au luat la revedere . Aika a intrat in vila imensa , iar Mika se indrepta spre casa ei . Satena a urcat repede scarile spre camera ei , aruncandu-se pe patul moale , cu lenjerie de casmir , inchizand ochii , incercand sa uite ceea ce s-a intamplat .
"Defapt ... Cine se crede ? si mai ales , cine e ? Nici macar nu il cunosc . Nenorocitu' naibii ! "
Gandurile fetei au fost intrerupte de catre sunetul telefonului fix de pe noptiera . Ridica incet receptorul si raspunde plictisita . A fost un soc can a auzit vocea de la capatul celalalt .
-Ce mai faci papusa ? Se aude vocea blanda a baiatului .
-Tu ?! De unde ai numarul meu ? Si de ce naiba ma suni ? Striga fata socata
-Usurel , sa stii ca geanta ta e la mine , iar geanta prietenei tale e la fratele meu .
-Atunci sa faci bine si sa mi-o dai , cat mai repede !
-De acord ... O sa ne vedem atunci la liceul tau ... Maine . Noapte buna , pisicuto , sa ma visezi ! Replica baiatul dupa care inchise telefonul .
-Stai... Hei ... Cum te numesti ... Alo ! La naiba ! Tipa fata enervata , trantind receptorul .
Se ridica nervoasa din pat , se schimba de haine si se tranteste din nou pe pat . Desi multe intrebari roiau prin mintea ei , in cateva minute , somnul a reusit sa o fure si sa o duca in lumea lui :cea a viselor .

* *

*
Alarma enervanta a ceasului de pe noptiera , ce anunta o noua zi , a reusit sa o trezeasca pe fata somnoroasa , facand-o pe aceasta sa mormaie cateva cuvinte , parca numai pentru ea , se ridica cu greu din pat , merge cu pasi mici spre baie , unde isi daduse jos imbracamintea de noapte si da drumul dusului , lasand picaturile calde de apa sa ii resfete corpul . Dupa un rasfat binemeritat , s-a imbracat cu uniforma de scoala : o fustita scurta , roz , o pereche de sosete albe , lungi , pana la genunchi , o camasa alba , cu gulerul roz , desigur desfacuta la un nasture de jos , si la doi nasturi in partea de sus , pentru a-si pune in evidenta bustul bine dezvoltat . Isi prinse parul intr-o coada la spate , se incalta , isi ia geanta cu cartile si inainte de a pleca , cineva a batut la usa . Era Mika . La fel ca in fiecare dimineata , aceasta venea dupa prietena ei .
-Ai aflat ceva de gentile noastre ? Intreaba roscata .
-Da ! Sunt la inutilii aia doi ! O sa ni le aduca la liceu . Sper sa fie asa , altfel ii spintec in trei ! Spuse fata pe un ton de superioritate .
-Dar de unde stiu ei de liceul nostru ? Intreaba Mika putin curioasa .
-Am avut in geanta si carnetul meu de note ... Sti ca scrie pe el numele liceului . Probabil ca a cautat ceva ... Si sper ca nu bani .
-Poate a cautat un numar pe care sa te contacteze si a dat peste carnet .
Satena ridica din umeri , si iesi afara , urmata de Mika . Incuie usa , si pleaca impreuna spre liceu . Din fericire , drumul nu era lung si nici greu de parcurs . In aproxinativ douazeci de minute , fetele au ajuns in fata curtii liceului Yoneyama , cel mai respectabil liceu din tara si cel mai bun . Acolo , inainte de a pasi in curte , in spatele celor doua au aparut baietii : Rei si Kyro ,
-Hei papuselelor ! Striga satenul , facandu-le pe cele doua fete sa se opreasca si sa se indrepte spre ei incetisor .
-Ne-ati adus gentile ? Intreaba Aika ridicand din spranceana .
Rei zambi , dupa care ridica mana in care tinea geanta fetei . Kyro a facut acelasi lucru , vrand sa ii inmaneze geanta roscatei . Aika s-a apropiat pentru a-si recupera geanta , dar inainte sa o atinga , a fost prinsa de incheietura , si trasa in bratele rebelului , care a lasat geanta pe banca din dreapta sa , prinzand-o apoi pe fata de talie .
- Dar tu ce crezi ca faci ? Mai bine da-mi drumul ! Spuse fata punand mainile pe pieptul baiatului , incercand sa il tina la distanta .
- Papusa , sa nu-mi spui ca nu ti-a placut sarutul de aseara , pentru ca stiu ca minti ! Replica satenul apropiindu-se de buzele fetei .
- Normal ca ... Nu mi-a placut . Adica nici macar nu te cunosc , nu stiu absolut nimic despre tine .
- Si ce trebuie sa stii , pe langa faptul ca ma numesc Rei ? Pot sa iti demonstrez ca sarutul acela chiar ti-a placut , altfel nu tremurai ca o pisicuta speriata in bratele mele , si nu imi raspundeai cu aceeasi intensitate la sarut .
Aika nu mai spusese nimic , in fond , el chiar avea dreptate , dar ea nu vroia sa recunoasca . Si-a intorc capul intr-o parte , in incercarea esuata de a-si ascunde obrajii inbujorati , atunci cand se gandea la acele momente .
Satenul o prinsese pe fata de barbie , intorcandu-i incet chipul pentru a-i putea prinde buzele moi si calde intr-un sarut senzual si tandru . Indeparta usor cu limba buzele fetei incepand sa exploreze pentu a doua oara gura ei . Aceasta a strans cu mainile bratele puternice ale baiatului , incepand apoi sa actioneze . Si-a introdus limba in gura satenului , miscand-o usor . Amandoi se simteau foarte bine unul in bratele celuilalt ,
"Dar oare cat va dura ? Pana cand va afla tatal meu si probabil nu imi va mai da voi sa ies din casa toata viata ! " Gandi Aika , strangand apoi tare din ochi pentru a uita ceea ce a spus in sinea ei .
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#5
Super Tare!(de unde a venit asta?). Desi nu am putut sa las un reply la primul capitol(logic...nu eram inscrisa atunci) las unul acum:P(evident). Capitolul a fost bestial(imi vine sa vomit) la fel ca si primul. Sarutul ala a fost chiar tare(de unde stii?...ai fost acolo?). Acum aia(chiar le-ai uitat numele?) o sa invete la acelasi liceu cu fetele?(de ce nu le tii minte numele?). Asteptam capitolul nou care va aparea mai tarziu:(((hai mai taci). Ja ne(o vai)

#6
Omg .a fost chiar super capitolul acest capitol.acest al 2 lea sarut a fost penibil.deci la Aika chiar ii place de Rei XD
-nici nu ii asa superb baiatu.

asa astept capitolul urmator ;))
o.o" wot

#7
Cap 3 : Un nou coleg ... O noua problema

Acel sarut lung a fost intr-un final rupt de catre Aika, smulgandu-se din bratele baiatului.
-Nu ... Nu e bine ... Nu e bine deloc ! Spuse fata stergandu-si buzele cu incheietura mainii, privind apoi in jurul ei .
-Sa nu imi spui ca iti este rusine, pisicuto ! Replica Rei, luand-o pe fata de barbie.
-Nu e asta ... Daca ne-a vazut cineva ... Pot sa garantez ca de maine nu voi mai iesi toata viata din casa !
-Aaaa ! Gata, am inteles, mamica si taticu'. Probabil ca nu iti dau voie sa iesi cu vre-un baiat ... Avand in vedere ca tatal tau este politician ...
Exact cand fata a vrut sa intrebe de unde stia acel lucru, soneria ce anunta inceperea orelor s-a auzit. Aika i-a facut semn prietenelei sale, Mika sa o urmeze in clasa, dar se pare ca aceasta era mult prea atrasa de fratele lui Rei. Satena a luat-o inainte, ajungand mai repede in clasa, asezandu-se in banca, unde urma sa se aseze si roscata. Inainte cu cateva minute sa apara profesorul de engleza in clasa, a aparut si prietena satenei, care se aseaza repede in banca, zambitoare.
-Ce e cu tine ? De ce zambesti Intreaba Aika, fiind curioasa de fel.
-Ghici ! Cei doi s-au mutat de ieri la liceul nostru ! Vin din Osaka si si-au luat un apartament de prin zona. Sunt in clasa alturata , adica in a XII-a B .
"Adica nu voi putea scapa de el ? Voi fi distrusa daca afla ceva tata ... Dar totusi ... Nu-mi pot lua gandul de la ..." Gandurile fetei au fost intrerupte de osa clasei pe care a intrat profesorul impreuna cu un nou elev, un baiat blond , cu parul scurt, lasandu-si bretonul sa ii acopere ochiul stang. Inaltimea lui cu cativa centimetrii mai mare decat cea alui Rei. Ochii sau aveau culoarea unei nopti intunecate , ce iti dadeau firi pe sira spinarii atunci cand ii priveai. Era imbracat cu o bluza cu linii negre si gri asezate pe orizontala si o jacheta grena peste , blugii sai erau negri, prinsi cu o curea alba, nu foarte groasa. Profesorul il poftise pe noul coleg sa se prezinte .
-Ma numesc Kotaru Iwaki , am optisprezece ani si abia m-am mutat in oras . Sper sa ne intelegem bine, bla bla bla. Spuse baiatul plictisit , urmandu-si drumul apoi spre o banca de langa geam unde statea o fata, care la prima vedere parea o biata tocilara. Banca in care s-a asezat tipul cel nou era exact in spatele satenei si a roscatei.
Proful se intoarse cu fata spre tabla pentru a incepe o noua lectie plictisitoare. Dupa aproape o jumatate de ora de predat , barbatul din fata clasei a privit inspre noul elev , care se parea ca nu a scris mai nimic in caiet.
-Domnule Iwaki, de ce nu ti-ai notat nimic ? Intreaba profesorul incrucisandu-si bratele.
-Pai am cam ramas in urma. Raspunse baiatul plictisit
-Lasa-ti doua pagini libere si scrie ce dictez eu de acum. In pauza, eleva Aika Hino iti va imprumuta caietul sau pentru a-ti putea copia inceputul lectiei.
Fata ofta adanc, dupa care isi daduse ochii peste cap. De ce mereu cand cineva nu isi scria lectia trebuia sa copieze de la ea ? Intr-adevar, scrisul ei era cel mai frumos din clasa, dar pentru ea acesta nu era un motiv bun.
In sfarsit, cea mai plictisitoare ora posibila s-a sfarsit. Soneria tocmai a anuntat sfarsitul primei ore si o pauze de zece minute , timp in care elevii ies in curte, dar Aika a ramas in clasa pentru a-l ajuta pe noul coleg. Baiatul statea in banca, iar Aika statea in picioare langa el .
-Priveste aici ... De la Past Perfect copiezi tot pana la noul titlu ... De acolo cred ca ai scris si tu. Incerca fata sa spuna aratandu-i baiatului pe caiet. Dar blodul nu era atent deloc la ce spunea fata, ci o sorbea din priviri.
-Esti atent sau imi bat gura degeaba ? Intreaba fata enervata.
-Usurel frumoaso , nu te grabi, ca timp exista ! Replica baiatul privind-o insistent.
-Mda... Poate pentru tine ! Am pierdut deja cinci minute din pauza, mai bine te-ai grabi ! Spuse satena enervata de atitudinea noului elev.
-Bine... Daca zici tu...
Baiatul s-a ridicat din banca, prinzand-o pe fata de talia sa subtire, unindu-si buzele cu ale sale. Aika a inghetat inca din momentul in care el s-a ridicat. Ochii lui negrii, patrunzatori, parca o hipnotizau. Bratele lui puternice, erau incoacite in jurul trupului ei delicat, anulandu-i orice miscare, buzele sale i le acoperea ce cele ale fetei, care tremurau. In momentul in care baiatul i-a despartit buzele , introducandu-si limba in gura acesteia, vrand sa exploreze toate ascunzisurile ei, fata a simtit o scarba de nedescris fata de persoana care o strangea puternic in brate. In ochii fetei au aparut doua lacrimi, dar care au fost oprite de Aika, care incepuse sa se zbata in bratele baiatului, care intr-un final i-a dat drumul. Satena si-a dus mana la gura , stergandu-si cu greata buzele, dupa care a iesit vijelios pe usa clasei, indreptandu-se spre baie. A coborat scarile repede, iar din cauza ca nu a privit inaintea ei s-a ciocnit de Rei.
-Hei, pisicuto, ce s-a intamplat ? Intreaba acesta parand ingrijorat.
Fata nu a raspuns, ci si-a pus capul pe pieptul baiatului, strangand in pumni tricoul acestuia, lasand o lacrima sa ii cada pe obraz.
-Mi-e ... Mi-e scarba... Rei ... Da-mi repede o guma sau o bomboanam, altfel cred ca tampesc ! Exlama fata acoperindu-si fata cu mainile.
-Dar ce s-a intamplat ? De ce anume ti-e scarba ?
-Noul coleg ... M-a sarutat ... Inca ii simt limba aia scarboasa plimbandu-se prin gura mea ! Raspunse satena incruntandu-se !
Rei a oprit-o pe prietena fetei care se indrepta spre clasa, rugand-o sa aiba grija de Aika. Baiatul a inceput sa fuga in sus pe scari, vrand sa ajunga cat mai repede la individul acela care a indraznit sa se atinga de satena. Ajuns in clasa a XII-a A , acesta a deschis usa, lasand-o sa se izbeasca de perete, facand toata clasa sa tresara si sa il priveasca.
-Cine e noul coleg ? Striga satenul asteptand un raspuns.
Dintr-o data un baiat blond, inalt se didica din banca in picioare, apropiindu-se de cel ce astepta la usa clasei.
-Eu sunt ! Ce vrei ? Intreaba acesta privind plictisit, si apropiindu-se din ce in ce mai mult.


Kotaru, sweet , isn't he ?
http://i219.photobucket.com/albums/cc127.../08091.jpg

Astept comentarii ... :P
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#8
yupy.bad guys ...:d ador acest fic ... aika este...wow impanzita de baieti.este clar ca noul tip nare nici o sansa cu ea:P desi e mult mai kawaii decat rei :P
vreau urmatorul capitol cat mai repede :D:D
o.o" wot

#9
Interesant fic..foarte neobisnuit pt tine^__^
Imi place mult de Rei..*little pervert*
Da' si Kotarou e dragutz....dar nu la fel ca rei :)) Astept urmatorul cap si cat mai repede daca se poate^^[/php]

#10
Hei...sryy k v-am facut sa asteptati atat >.<

Cap 5: Pusi la punct

Cei doi baieti au ajuns la un moment dat fata in fata. Privirea fulgeratoare a lui Rei nici macar nu il misca pe blond. Dintr-o data satenul incepu a vorbi.
-Asculta aici ! Daca te mai atingi o singura data de Aika, nu stiu ce iti fac! Jur sunt in stare sa iti rup capu' ala sec.
-Hoppa, hoppa, frumoasa s-a dus cu para la iubit ... Foarte impresionant, ce sa zic ... Spuse Kotaru plictisit.
Rei deja se enervase si il prinse pe baiat de gulerul bluzei, ridicandu-l si izbindu-l de perete.
-Nu mai face pe durul cu mine, caci nu iti va merge, si vei primi un pumn in fata ta de papusel !
In urmatorul moment, Aika a intrat in clasa si nu intelegea absolut deloc de ce colegii o priveau atat de ciudat. Cand i-a vazut pe cei doi baieti, a inceput sa tipe la ei si sa-l oblige pe Rei sa nu-l mai tina pe bietul baiat suspendat. Acesta s-a linistit punandu-l jos pe blond, dar nimic nu-l impiedica sa-i arunge priviri ucigase.
-Linistiti-va, ce naiba! Doar nu aveti de gand sa va bateti in clasa. Spuse fata incercand sa se calmeze.
-Desigur ca nu o sa ne batem in clasa ... O sa ne batem pe hol. Raspune Rei vrand sa mearga catre Kotaoru, dar a fost prins de ureche de catre Aika, ce se arata nervoasa din nou.
-Nu pleci nicaieri domnule, numai afara din clasa asta!
Satena incepea sa-l traga mai tare de ureche pe bietul baiat, scotandu-l afara din clasa. Aproape toti elevii au inceput sa rada. Cam atat a fost cu baiatul cel rau. Kotaru se prapadea de ras, dar nici el nu avea sa scape usor. Aika s-a dus la el prinzandu-l de par si tragandu-l si pe el pe hol, punandu-l fata in fata cu Rei, obligandu-i sa isi ceara scuze unul altuia.
-Nici gand ! Striga cei doi in cor .
-ACUM ! Striga si Aika, incrucisandu-si bratele, incepand sa bata din picior si sa le arunce priviri ucigatoare celor doi baieti, care inca refuzau cu desavarsire sa se impace. Aika ii prinsese pe amandoi de urechi tragandu-i aproape de ea.
-Daca nu va impacati sau va cereti scuze, jur pe toata colectia mea de parfumuri din Paris ca va dezmembrez si dupa aceea va trebui sa va reasamblez din imaginatie, iar eu nu am asa ceva.
-Bine ... Uite ca renunt si imi cer eu scuze primul, spuse satenul intinzand mana catre Kotaru care a facut acelasi lucru cu un zambet fortat pe chip.
-Asa e mai bine. Haideti sa plecam odata acasa, ca m-am saturat de scoala, zise Aika, chemandu-si apoi prietena.
In timp ce mergeau spre casa, cele doua fete discutau vrute si nevrute, de la baieti la masini, de la parfumuri la pantaloni si tot asa. Urmau sa treaca pe langa o spalatorie auto, dar ghinionul lor cel mare a fost o balta mare de apa ajunsa cumva pe drumul unde circulau automobilele. Chiar atunci o masina rosie decapotabila a trecut pe langa ele, udandu-le din cap pana in picioare cu apa murdara si masina s-a oprit brusc. In timp ce Aika si prietena ei incepeau sa faca crize si sa-l injure pe cel de la volan, din automobilul rosu s-au coborat doi baieti. Erau chiar Rei si fratele sau.
-Idiotilor ! Uitati ce ne-ati facut! Suntem ude leoarca ! Striga satena in gura mare.
-Linisteste-te pisicuto ! Iti sta mai bine uda ! Spuse Rei zambind.
-Vrei cumva sa te mai iau odata de ureche ? Si de data asta jur ti-o voi rupe !
-Aika, linisteste-te... Baieti, ar fi trebuit sa aveti mai multa grija la drum. Suntem ude total, nu putem merge in halul asta acasa, cel putin eu nu voi putea ! Spuse roscata calma.
-Atunci...Veniti la noi ! Va vom usca hainele si vom avea si grija de voi ! Replica Kay privindu-si fratele, apoi zambind.
Cele doua fete s-au uitat una la alta timp de cateva secunde, iar apoi cu o scurta ezitare au acceptat. Aika s-a urcat in fata, langa Rei, care conducea, iar Mika s-a asezat in spate impreuna cu Kay. Satena incerca sa isi arajeze cumva parul in oglinda pe care o avea ca de obicei in poseta. A vrut sa se intoarca putin in spate sa ii ceara ceva prietenei sale, dar cand si-a intors privirea spre bancheta din spate a avut un soc. Roscata si cu fratele lui Rei se sarutau cu foc si parca nici unul nu dorea sa se opreasca. Aika a amutit, apoi si-a intors incet privirea spre drum.
-Ce s-a intamplat ? Intreaba Rei curios, dupa care privi si el in spate. Vazandu-i pe cei doi a inceput sa chicoteasca.
-Nu ti se pare normal ca un baiat si o fata sa se sarute, sau ce? Continua biatul privind atent drumul.
Fata nu mai spusese nimic. A tacut tot drumul pana la casa baietilor. In mai putin de 10 minute, au ajuns la locul cu pricina. Cele doua fete au privit uimite in jurul lor vazand casa intr-o curatenie de zile mari. Nu le venea sa creada ca doi baieti pot fi atat de harnici si grijitori.
Kay le-a chemat pe fete dupa el. Le-au dat toua tricouri care la prima vedere pareau lungi si le-au lasat sa se schimbe de hainele unde
-Mika... La naiba ! Tricoul asta e prea scurt ... Abia daca imi trece cu un centimetru sau doi de fund, si pantaloni largi nu port nici sa-mi dai in cap. spuse satena tragand in jos de tricoul.
Roscata zambi si a intrat in salon,. unde erau asteptate de baieti. S-a oprit pentru o secunda pentru a-i sopti pritetnei sale sa nu se rusineze si sa se paorte natural.
-Ce tot bombani tu acolo? Cum vrei sa vin asa ? Si pe langa asta spui sa ma port natural ! Esti cumva intreaga la minte ?
Mika o trase pe fata de mana punand-o exact inaintea baietiilor. Aceasta s-a aszat pe canapea tinand inca de partea de jos a tricoului si inrosindu-se incet, incet in obraji.
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)