Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Duel Celeste vs Larisa :x

#1
Hello ! Eu sunt Celeste Blood si o sa fac un duel cu Larisa .
Va rog sa nu votati pentru prietenii . Cea mai buna lucrare sa castige . 21
:bye:
Viata e prea scurta ca s-o traiesti trista . 21

Moartea nu vine la usa si te intreaba daca vrei , ea doar vine si te ia cu ea :die: .

Increderea se castiga greu si se pierde repede . :=)

Bye !!! :pls:

#2
bine, accept provocarea ta la duel , asa cum ti-am mai spus. Nici eu nu sunt extraordinar de priceputa..si va fi primul meu duel, deci sper sa fie o amintire placuta alaturi de tine.
Cat despre tema, te rog sa fie ceva frumos 10LS: si nu ... nu stiu ce ..chestii urate 21
desii stiu ca nu este genul tau...(chestii urate)
c-am atat . sunt incantata de provocarea ta

#3
[b][i][align=center][color=#800080]
Sunt foarte incantata ca ai fost de acord cu duelul .
Tema : Dorinta Razbunari
Timp de creere fic de pe 10 . 02 . 2011 pana pe 13 . 02 . 2011 . Apoi , timp de votare imediat ce am postat ficurile , timp de vot 2 zile .
In total o sa avem 3 capitole , dar primul incepe de pe 10 . 02 . 2011 pana pe 13 . 02 .2011 .
Succes!
Zuppy02
:bye:
Viata e prea scurta ca s-o traiesti trista . 21

Moartea nu vine la usa si te intreaba daca vrei , ea doar vine si te ia cu ea :die: .

Increderea se castiga greu si se pierde repede . :=)

Bye !!! :pls:

#4
Va reamintesc ca nu aveti voie sa votati pentru prietenii .
Si sa cititi lucrarile inainte sa votati .
:bye:
Viata e prea scurta ca s-o traiesti trista . 21

Moartea nu vine la usa si te intreaba daca vrei , ea doar vine si te ia cu ea :die: .

Increderea se castiga greu si se pierde repede . :=)

Bye !!! :pls:

#5
[b][i]

Lucrarea 1

Dorinta razbunarii

Capitolul I
Intr-un oras vechi venise o fata cu gandul la razbunare . Ea era bruneta cu parul drept si suvite rosii , ochii ii avea asemenea safirelor , cu privirea scanteietoare ii privea pe aproape toti cu dusmanie , numele ei era Julieta . Dorinta de razbunarea o avea de la 9 ani cand toata familia ei a ars sub privirile ei , dar nu mai putea face nimic deoarece a incremenit vazand focul . De 7 ani are in minte infatisarea criminalului , incearca sa il gaseasca si sa il faca sa plateasca pentru crima facuta . A cautat ani intregi , si nu se va opri din cautari pana cand infractolul o sa plateasca pentru pentru moartea familiei sale .
A facut cativa pasi pana in clasa ei dar se opri brusc . A auzit un zgomot puternic care venea din directi opuse . A iesit din liceu cu ghiozdanul in mana si imediat a vazut pe o gladire o persoana care striga dupa ajutor . Fugi sa o ajute , a aruncat din mana ghiozdanul si urca rapid scarile . Ochii i se facura rosii ca rubinele . Se uita in jur dar nu era nimeni , era o ceata deasa pe cladire .
-Cine e acolo ? Am auzit pe cineva aici ! Arata-te !
Strigase in continu dar nimic , nimeni nu ii raspundea . Ce a vazut ea nu era in imaginatia ei , era realitatea . Nu stie ce a fost acolo , dar avea incredere in ce vazuse si asta o facea sa fie o fata admirabila .
- Ahh... Ce pierdere de timp !
Furioasa a sarit de pe bloc , chiar daca era ceata si nu se vedea nimic . Cadea repede , nu putea sa se prinda de ceva , dar cand cazuse ajunse in bratele unui baiat .
-Esti bine ?
Julieta se uita in jur si vedea ca toti radeau de ea . Lacrimile ii curgeau rapid pe obrajii reci . Vroia sa plece de parca nu se intamplase nimic , dar ceva o oprea . Auzea rasate peste tot .
-Ajunge ! Lasati-o in pace ! Haide , plecati !
Dupa ce au plecat toti fata isi facu curaji si spuse :
-Multumes ! Numele meu este Julieta . Al tau este ?
-Juan . Hei , nu ai pentru ce sa imi multumesti , ei rad pentru orice .
Pentru prima data a simtit o emotie deosebita . Iubirea aparea o data cu timpul .
-Eu trebuie sa ...
-Sa mergi acasa ?
-Da asta voiam sa spun . Pa !
-Pa!
Fata mergea pe drumul spre casa incet gandinduse la ''salvatorul ei'' . Voia sa ii vorbeasca dar cand e langa el toata increderea ei dispare . Dar nici iubire si nici fericirea nu ii putea sterge din minte dorinta de a se razbuna .
Cand a ajuns acasa a loat un creion si o foaia si i-a desenat chipul baiatului . Dar nu o sa aiba niciodata curajul sa ii arate . In fiecare seara mergea pe casa si se uita la stele imaginandusi ca parinti ei sunt undeva pe cer zambindu-i de bucurie ca o vad . Dupa ceva timp adormise pe acoperis . Dar dimineata se trezise in pat . Se intreba cum a ajuns in camera . Nu avea timp de gandire pentru ca o sa intarzie . Se prgatise repede si plecase la liceu . Se uita pe drum si se intreba ''De ce nu se indreapta nimeni spre liceu?'' . Insfarsit a ajuns , intra in clasacu zambetul pe buze .
-Domnisoara Ecatelina Julieta Night , ai intarziat ! Crezi ca aici poti veni cand vrei ?
-Imi pare rau , doamna ! Nu o sa se mai intample !
-Sa speram . Dute la locul tau .
Cand a ajuns in banca a deschis ghiozdanul . Acolo era ursul ei alb primit de la sora ei Natasa .
-Domnisoara Ecatelina Julieta Night , vrei sa arati intregi ce ascunzi in ghiozdan ?
-Nu ascund nimic doamna , spuse cu frica sa nu afle nimeni ca inca avea un ursulet .
-Adu-ti ghiozdanul aici ! E un ordin , nu o sugestie !
Cand voia sa mearga sa il dea a fost salvata de clopotel . Prima ora s-a terminat .
In curte Juan a mers spre Julieta si i-a pus mainile la ochi .
-Ghici cine e !
-Juan?
-E o intrebare sau un raspuns ?
-Deci esti tu ! Stiam eu !
-Hei , ce se intamplase in clasa ? De ce nu voiai sa ii dai rucsacul ?
-O poveste lunga , dar nu conteaza . Ce ore mai avem ?
-Azi ? Doar o ora avem . Peste cinci minute o sa, plecam cu toti la cascada . Vii si tu ?
-Da , o sa fiu acolo . Dar unde e?
-Hehehe , haide sa merge !
-Ok.
Tot drumul se gandea daca ar fi fost mai bine sa ii fi spus ca nu putea sa mearga . Dar avea si doua avantaje . Primul este ca putea sa stea cu baiatul de care se indragostise fara sa stie nici macar ea . Iar al doilea este ca putea sa verifice daca criminalul era la cascada .
-Am ajuns . Welocome !
-Mersi ca mai adus aici . Trebuia sa mai ies si eu din casa .
-Nu ai pentru ce . Hai , inveseleste-te si dute sa te distrezi !
A privit in stanga si a vazut chipul persoanei care i-a omorat familia . Nu a stat pe ganduri si a plecat sa vada daca e chiar el . Cand a ajuns in apa , acea persoana nu mai era acolo .
-Era aici ! Nu din nou , era aici l-am vazut !
-Julieta , ce s-a intamplat ? Cine e aici ? Despre cine vorbesti ?
-El era aici , l-am vazut .
-Cine , cine era aici ?
-Criminalul ...
Julieta a lesinat . Juan o loase in brate si a adus-o acasa la el . Era ingrijorat , chiar o place , dar si lui ii era frica sa recunoasca . Toata ziua a veghiat asupra ei . Dupa ceva vreme a deschis ochii .
-Ce s-a intamplat ? Unde sunt ? Cum am ajuns aici ?
-Esti la mine acasa .Te-am adus la cascada , ai vazut pe cineva , ai intrat in apa si ai lesinat . Acum trebuie sa imi da-i o explicatie . Cine era el si de ce ai spus ca e criminal?
-Imi pare rau , dar nu iti pot spune . Este o parte intunecata din trecutul meu .
-De ce ? Nu ai incredere in mine?
-Nu e ca nu am . Dar...e prea periculos . Nu iti pot spune .
-Julieta ... eu te .... .
-Ce ar trebuii sa urmeaza dupa aceste cuvinte ?
-Nimic , eu o sa t conduc acasa . E seara si e periculos pentru tine .
-Aha...
Adevarul este ca el urma sa spuna ''Julieta , eute iubesc ! '' dar nu a avut curajul sa ii spuna . Si cu cata dragoste avea de gand sa ii spuna . Singurul lucru care iar da puterea sa ii spuna ar fi gelozia .
Mergeau amandoi pe cararea intunecata . Incercau sa se tina de mana dar cu cat se apropiau cu atat le era mai multa frica . Baiatul isi puse mana in par si spuse :
-Julieta , maine e vineri si urmeaza o luna devacanta . Si vreau sa stiu daca vrei sa vii cu mine pe o insula din Holliwood . Vrei ?
-Ma invinti ? Este o intalnire ?
-Ceva de genul . Vrei sa vii ?
-Da , da vreau . Stai putin , as vrea sa iti dau ceva .
-Ce anume?
-Est e ceva ce am facut pentru tine . Te-am desenat , dar nu e cine stie ce .
-Imi place . Am ajuns . Nu uita sa iti faci bagajele . Maine ne lom temele de vacanta si plecam.Pa!
-Pa!
In timp ce isi facea bagajele isi arunca privirea la fereastra.A mers langa ea si atunci a vazut bratara de argint care i-a dat-o sora ei cand a implinit 9 ani . Amintirile o facea sa isi doreasca si mai mult razbunarea . Ea l-a vazut , este sigura ca el este .
:bye:
Viata e prea scurta ca s-o traiesti trista . 21

Moartea nu vine la usa si te intreaba daca vrei , ea doar vine si te ia cu ea :die: .

Increderea se castiga greu si se pierde repede . :=)

Bye !!! :pls:

#6
22 pardon? fetelor, va rog frumos sa ma scuzati, insa... voi va bateti joc de noi?
ca mie cam asa mi se pare?! fara suparare, insa inainte sa va hotarati sa faceti un duel ce-ar fi sa cititi altele inainte pentru a va da seama cum merg lucrurile...
ceea ce ati facut voi aici este... o porcarie, ati facut`o in bataie de joc22
organizati`va, interesati`va, documentati`va...
god! sincer nu credeam ca e posibil sa vad asa ceva pe zup -_-"

#7
Ah. Stiu ca ma bag ca musca in lapte si stiu ca nu trebuie sa fac asta dar sa va explic cum se organizeaza un duel calumea :


1. Data limita a postarii lucrarilor :
2. Data de votare :
3. Tema duelului :

Optionale :

a. Cum se voteaza :
b. Lucrarile : anonime sau postate de fiecare participant al duelului.

Pasul unu : Una dintre voi face topicul si prezinta datele necesare [ cele amintite de mai sus ].
Pasul doi : Daca lucrarile vor fi anonime ealalta cocnurenta va posta lucrarile, si daca nu, prima isi va da edit la post si a doua va posta lucrarea.
Pasul trei : Start Vot.

* nu va complicati cu dueluri uriase cu 3 - 4 - 5 ~ etc. capitole.
* nu mai postati in plus chestii de genul : nu votati pe prietenii, te provoc , bla bla bla .
[Imagine: Jun0xCa.png]

#8
Eu stiu asta Scumpa mea scorpiutsa..si i-am explicat si li Celeste..dar nu a mai intrat de mult pe zup..deci ma parasit, si nu are rost sa imi mai postez si eu lucrarea, pentru ca a mea este pe un singur capitol..pe cand a ei [3] sper sa nu te superi Celeste..dar renunt..fiindca tu ai abandonat deja..deci..gomene nu este vina mea. Ti-am lasat la profil c-am ce trebuie stiu despre un duel, de fapt ceea ce stiu. Daca vrei dupa ce citeste ceea ce ti-am dat..am putea relua un duel daca vrei. Eu nu m-am suparat ca m-ai cam lasat balta.
Imi pare rau inca o data sper ca nici tu nu te-ai suparat pe mine..eu "regulile" ti le-am pus de cand m-ai anuntat de tema .
Cam atat ...

#9
Deci duel inchis -.-
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)