Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Duel: Biush vs. Better Off Alone

#11
Se pare c-am ajuns ÅŸi pe-aici.

Well, prima poză-mi place îngrozitor de mult.
Ursul ăla e simpatic, ar putea fi Fram, dar, evident, nu e. Calitatea imaginii e foarte bună, unghiul ales e bun.
Ideea mi se pare destul de originală, fiindcă nu vezi mereu un urs polar.
Şi ce-aş mai putea spune? Hmm, atât.

A doua poză-i cam monotonă, dar originală într-un fel.
Calitatea-i bunicică, dar sunt convinsă că se putea şi mai bine. Unghiul ales e bunicel.
Cum ziceam, imaginea-i banală; nu văd nimic deosebit privind-o. Sau poate ochiul meu nu-i în stare să întrezărească acel ceva.

Oricum, votul meu merge la prima poză şi ţin să felicit autoarea pentru originalitate şi mă rog, pentru întreaga fotografie.

Cam asta e tot.
Suuces în continuare.
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.

#12
Uite ca trec si eu pe-aici. Nu am prea multe de spus.
Prima poza
E foarte reusita. Pozitia ursului e foarte buna, parca e un 'erou' sa zic asa. Desigur, ideea nu e foarte originala, dar cu totii stim cat de greu e sa prinzi un animal intr-un unghi in care sa arate bine. Claritatea imaginii e ok(nu cea mai buna), dar totusi ok.
A doua poza
Imi place foarte mult ideea de a fotografia ceva nou. Din cate vad tot mai rar gasesti poze de genul. Treptele sunt foarte interesante, fiindca la sfarsit se cam 'strica'. Locul unde a facuta poza e superb, fiindca pare ca si cum treptele 'ies' din acea 'jungla.' Soarele bate chiar pe ele si le scoate in evidenta intr-un mod frumos. Totusi, calitatea fotografiei lasa de dorit.

Este foarte greu sa aleg, fiindca amandoua sunt speciale intr-un fel, dar totusi votul meu merge catre prima poza.
[center][Imagine: 140ae5t.png][/center]
Mersi Mimisor!
[center]Ahaha.Nu.
[/center]


#13
Trebuia să vin ieri, but nu mi-a mers netul aşa că vin acum. Deci, am numărat voturile şi sincer am fost surprinsă să văd că sunt în număr de zece, mulţumim mult de tot celor ce-au votat.
Prima poză aparţine Silviei, iar a doua poză-mi aparţine mie. Totuşi, după o numărare a voturilor am observat cu uimire că "scorul" e 5-5. Cred că vom avea şi un fel de "runda a doua". Asta o voi discuta cu Silvia şi voi da un edit; deşi cred că va fi şi o a doua rundă.
Mulţumesc încă o dată celor ce-au votat.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Duel : History vs. Biush History 5 4.140 16-09-2010, 09:05 AM
Ultimul răspuns: History
  Duel: Luli vs. Biush Corina M. 8 3.869 13-09-2010, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Godziilaa vs. Biush Supercretinitate. 4 3.278 04-09-2010, 10:35 PM
Ultimul răspuns: Supercretinitate.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)