Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dryadales

#11
Am ajuns cat ai clipi la portiile mari si albe ale academiei . La cativa pasi l - am zarit pe Arion pe jos , ma intrebat ce o mai fi patit si asta . Am trecut nepasator pe langa el dupa ce i - am zis : Sa nu uiti de festival , desigur , a dat din cap si a ramas acolo . Am intrat pe usa si ii auzeam injuraturile ' dedicate ' mie . Am urcat scariile cu gandul de ai reaminti lui Amyna sa se costumeze findca ea face parte dintre cei ' unspazece dragoni ' .
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#12
Maëlys:

Cu paşi târâţi am reuşit să ajung în camera mea, trântindu-mă pe pat. Am dat la o parte gunoaiele şi am început să privesc pe fereastră. Ar trebui să-mi fac curat mai des... Am zâmbind la acest gând... O să fac eu curat când o să zboare porcii.
Nu aveam chef de nimic. Iar gândul că va trebuie să petrec câteva ore de chin la festivalul ăla nu-mi dădea pace. Mă rugam ca profesorii să nu îmi observe lipsa...

#13
Amyna

M-am ridicat brusc din fotoliul cu pricina,lasand cartea acolo si iesind disperata pe usa. Cat de toanta sunt,normal ca astazi este!! era festivalul iar eu uitasem complect,pe holuri m-am intalnit cu Raito.L-am salutat si i-am spus...

-Deja?! Inca nu sunt gata!!

ooc: Omogen sau Lenny
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#14
Am ajuns in clasa . . . mi - am aruncat ochii prin clasa .
- Unde e Maëlys ?!! am tipat cad de tare am putut ca sa le captez atentia . Toti mi - au zis ca in camera ei . Eram destul de nervos , asta e a treia oara pe saptamana asta cand chiuleste . Am inceput sa ma indrept spre camera unde trebuie sa se afle . Nici nu am mai batut la usa , am intrat cum am apucat . Surpriza ! Chiar atunci ramasese in sutien , a inceput sa arunce cu mine de la tulapuri pana la scaune si arcuri .

Occ : Cine are chef .
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#15
Maëlys:
Spumegam de nervi. Mi-am luat o bluză de pe jos pe mine, prima care mi-a căzut la mână, privindu-l urât pe roşcatul din faţa mea.
-Ce naiba, n-ai auzit de chestia aia numită ''bătut la uşă'' ???
M-am uitat în jur, încercând să dau cu piciorul toate gunoaiele de pe podea, îngrămădindu-le într-un colţişor.
-Ce vrei? Mă pregăteam să dorm!

Occ: care vrei.

#16
Dupa ce ca vin sa o anunt si sunt si profesorul ei mai face si spume la gura . Incepeam sa ma inrosesc la fata si sa tip de frustare . Am vazut o sabie pe jos , m - am aplecat sa o iau , nervii imi luase mintiile ; de aia eram eu mereu calm . Am vrut sa se termine totul aici insa , Amyna m - a luat in brate si m - a impins afara din camera era destul de speriata dar nu mai rau ca Maëlys .

Occ : Cine se simte .
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#17
Arion

Era ceva agitatie ce holurile Intitutiei,insa nu prea am bagat de seama,stiam ce acest festival,insa nu ma sinchiseam prea mult...eram mai ...lenes cand venea vorba de sarbatori si de activitati obositoare.Insa am continuat sa merg pe hol,chiar daca tatal meu ma anuntase ca este festivalul si trebuie sa fac...nu stiu ce...nu ma agitam prea tare.

Amyna

Ametisem privindu-i pe ceilalti "sburdand" pe ici colo.... pe hol m-am intalnit cu Arion si am zambit copilareste la el apucandu-l de umar si mergand cu el pe hol spre iesire adunandu-i pe toti din camere..sa se coboare jos in curtea institului pt mici pregatiri..Am trecut pe langa o camera unde...ei bine,era ceva galacie.Am batut la usa cu numele "Maëlys",si am spus:

-Scuze ca deranjez dar...trebuie sa coboram cu totii in curte...daca nu deranjez.

ooc: cine doreste
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#18
Eram destul de frustat , nu imi placea cand cineva imi incalca pe orgoliu . Ah . . . trebuia sa ma pregatesc pentru festivalul ala de doi bani . Cum mergeam pe hol am dat de Arion care imi arunca in fata vestimentatia pentru aceasta seara . I - am multumit si i - am putut vedea cum chicoteste amuzant , cred ca aflase de crizele mele cu Maëlys . Chiar ca tot vorbi de lup o vedeam cum fuge ca un taur dupa Amyna .
- Ce sunt cu fetele din ziua de azi ? am spus eu , oftand lung .

Occ : Cine vrea .
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#19
Off: Omogen dear, încearcă să nu mai faci atâta Power play. Mulţumesc anticipat^

On: Maëlys
Am ieşit din institut, plictisită, pentru a lua o gură de aer. Nici eu nu ştiam ce să fac... Ploaia se oprise brusc, iar cerul îşi reluase culoarea roşiatică. Mi-am ciufulit părul , mi-am pus mâinile la ceafă şi am început să mă plimb plictisită prin curte.
M-am oprit câteva clipe, privind fântâna din mijlocul curţii. Am ocolit-o cu indiferenţă şi m-am aşezat pe iarba, privind în gol. Nu mai de festivaluri îmi arde mie... Mi-am zis, încruntându-mă.
Ooc: Cine vrea.

#20
Ma plimbam pe holuriile academiei . Totul era atat de pustiu , doar vantul se mai auzea . Acest vestival i - a scapat pe multii de orele de antrenament . Am privit pe geam si am vazut - o pe Maëlys , era atat de calma si adancita in gandurile ei incat imi amintea de mine in copilarie . Am inceput sa deschid cufarul amintirilor din trecut in timp ce ma asezasem pe pervarz .

Occ : Cine e online .
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dryadales Lenny. 8 7.243 22-04-2011, 08:13 PM
Ultimul răspuns: Pixxie.'


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)