Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Droguri

#11
(10-09-2010, 11:41 PM)Horia K A scris:
Citat:Mai bine fumez 100 de pachete de tigari pe banii aia...
You're full of shit.
Era odată când puteai să iei un gram de iarbă cu banii pe care i-ar fi dat pe o masă la McDonald's.

Lol, haide ca o sa incepem sa plangem ca era odată când puteai să iei un gram de iarbă cu banii pe care i-ar fi dat pe o masă la McDonald's.22 Si ce daca era scumpa 106 oricum numarul de cumparatori era constat, isi vindeau si familia lor pe ele 22.
Ai mirosit vreodata "clei" ?
Drogurile sunt necesare in cantitati limitate in medicina, dar nu la degradarea societatii, c are e deja a ajuns la stadiul ala.
[Imagine: aaaakip.jpg]

#12
Citat:Si ce daca era scumpa
Ai înţeles măcar puţin din ce am zis ? Dacă luai un gram cât luai o masă la McDonald's înseamnă că luai un gram foarte ieftin.
Acum un gram de verde găseşti la prima mână cu 60 roni, la a doua mână (care e mai puţin de un gram) 70, şi tot aşa.
E bine că ştiu şi pot lua de la prima mână. Sunt favorizat în treaba asta.

Citat:oricum numarul de cumparatori era constat
Destul de corect, numai că acesta creştea.

Citat:isi vindeau si familia lor pe ele
Hou hou, stai tată. Nu vorbim de prafuri şi ace, pentru care toată lumea consumatoare şi-ar da viaţa la schimb. Vorbim de iarbă.

Citat:Ai mirosit vreodata "clei" ?

De ce aş face asta când sunt atâtea droguri minunate şi medicamente la fel ? Şi nu se foloseşte expresia "a mirosi clei", ci a "inhala". Cleiul nu e o floare. Şi desigur, tu te referi la prenandez.

Citat:Drogurile sunt necesare in cantitati limitate in medicina, dar nu la degradarea societatii
Dacă te referi la Marijuana Medicinală, atunci mănânci căcat. Marijuana şi Cannabisul sunt inofensive. Dacă te referi la metadonă, amfetamină, fortral, extraveral, ketamină, dopamină, mescalină, cumvimstil, sefatol şi rivotrin atunci nu mănânci în totalitate căcat. Nu sunt droguri aşa tari. Mă rog, dacă le iei constant şi des, atunci o să ai probleme, dar asta e altă problemă.
[Imagine: subpagenav02_r1_c1.gif]

I am a lying asshole and a troll.

#13
@ Horia K, ai grijă la limbaj. Există şi exprimări mai frumoase şi te-aş ruga frumos să le foloseşti.

#14
@ HoriaK
Aici, la mine in tara(tara. nu oras!!!!!) , pretul unei mase la McDonald's nu e chiar ieftina si nu toti isi permit.

Citat:Hou hou, stai tată. Nu vorbim de prafuri şi ace, pentru care toată lumea consumatoare şi-ar da viaţa la schimb. Vorbim de iarbă.
Iarba e inceputul acelei vieti consumatoare cu ace si cu prafuri,normal nu pentru toti oamenii care fumeaza iarba ......dar sant unii care vreau mai mult sa incerce si diferite astfel ramand prin asta dependenti.
[Imagine: aaaakip.jpg]

#15
(10-09-2010, 11:41 PM)Horia K A scris:
Citat:Mai bine fumez 100 de pachete de tigari pe banii aia...
You're full of shit.
Era odată când puteai să iei un gram de iarbă cu banii pe care i-ar fi dat pe o masă la McDonald's.

Ma tu ai vreo problema si eu nu stiam? Nu ma lua cu ce era odata eu am spus despre ce am vazut eu in prezent. Prea exagerezi pe acest subiect si dai senzatia ca esti chiar dependent de minunatele tale droguri.

Edit Lynn : Cam faci off topic.
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea
influenta personalitatea,
Dar ca TU esti responsabil pentru ceea ce devii.

Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru,
Si pot vedea ceva total diferit
Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva
ore,
De catre oameni care nici nu te cunosc.
Am invatat ca si atunci cand crezi ca nu mai ai
nimic de dat,
Cand te striga un prieten, vei gasi puterea de a-l
ajuta.
Am invatat sa iubesc
Ca sa pot sa fiu iubita.




The rest is still Unrwitten

#16
@Serket & ^^Lorraine^^, sincer, voi nu aveti ce cauta in threadul asta, tot ce stiti voi despre droguri sunt povestile de la stiri cu aia care au facut supradoza, povestile de speriat copii spuse de parinti, si filmele americane unde toate kkturile sunt extrem de exagerate.

si pentru informatia voastra, horia are dreptate, iarba este destul de ieftina la noi in tara, in special in zona mea, fiind luata pe filiala moldovenilor. Marijuana ÅŸi Cannabisul NU PROVOACA DEPENDENTA . Singurul motiv pentru care i-ati vazut pe aia la stiri ca mureau, era pentru ca aia nu fumau iarba naturala ci fumau iarba de la coffee shops, care e stropita cu tot felul de kkturi, printre care la un moment dat se vehicula chiar ca ar fi stropite cu heroina...

cat despre aia care ii vedeti ca isi vand casa, numai cocaina si heroina (+alte cateva mai obscure) chiar dau dependenta fizica, si cocaina doar daca o iei timp de 3-4 ani incontinuu...

si oricum, un mic FYI, ganditi-va ce e mai periculos, sa fumezi cu 5 tovarasi, si sa stati chill intr-o camera, sau sa bei cu 5 tovarasi, sa te iei la bataie, sa strici tot, sa te urci intr-o masina beat si sa ai accident? (si sa mori TT_TT)

#17
Până şi Dragonu care are "dou trancane mari cât două camioane" nu este deacord cu folosirea drogurilor tari, şi explică în melodie cam cum stă treaba cu drogurile despre care vorbiţi voi.
Specii - MaÅŸina timpului

Edit
Citat:pretul unei mase la McDonald's nu e chiar ieftina
Vorbeşti prostii. Preţul produselor McDonald's, Fornetti şi preţurile la ţigări sunt făcute de producători, nu te comercianţi.
Ghiţă de la magazinul din colţ nu poate vinde ţigări Lucky Strike la 12 roni, fiindcă preţul impus de producător e de 10.5 roni.
[Imagine: subpagenav02_r1_c1.gif]

I am a lying asshole and a troll.

#18
Va rog sa renuntati putin la sofisme.
Azi fumezi iarba, maine-ti bagi in vena...that's just stupid.

Am incercat legale la fel cum am incercat pastile am ramas la stadiul de incercat din simplu motiv ca nu-mi ofera nicio senzatie spectaculoasa,de fapt cam nicio senzatie si dai banii degeaba.
I think I'll always stick with weed, works for me.

Concluzie: Drogurile sunt naspa, chestiile artificiale...facute de mana omului, dar sa fim putin hippie si sa ne bucuram o secunda pentru ce ne-a dat natura.

#19
@Briliant hand: marijuana NU da dependenta, deci nu isi vinde nimeni familia pentru ea.

Citat:Hou hou, stai tată. Nu vorbim de prafuri şi ace, pentru care toată lumea consumatoare şi-ar da viaţa la schimb. Vorbim de iarbă.
Asta e rezultatul campaniilor de la tv si afiselor pe care scrie "Heroina ucide" si pe fundal e desenata o frunza. Cred ca am mai zis asta: a venit o tipa la mine in liceu ca sa ne spuna sa nu ne drogam si toata campania ei se bazeaza pe "azi fumezi iarba si peste o saptamana mori din cauza heroinei!".

@Tan: degeaba incerci. Nenea ala din TV (care stie mai multe ca tine ca doar e la TV!!!!11) a zis ca maria e rea si te omoara! Sincer, n-am vazut la televizor pe nimeni care sa spuna ceva despre folosirea marijuanei in medicina, de exemplu. Sau sa se oboseasca sa spuna ca nu da dependenta.
Cand e vorba de legale: daca e prima ta intalnire cu ele si bagi 5 plicuri o data cam meriti sa te ia dracu.

@Horia: tu vrei sa o pui pe Lorraine (& co) sa asculte Dragonu? 21

Si bine ca l-ati banat pe Horia... e cam idioata sensibilitatea asta, mai ales ca nici n-a folosit cuvinte prea dure.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#20
(24-08-2011, 03:41 PM)Kashim A scris: Sincer, n-am vazut la televizor pe nimeni care sa spuna ceva despre folosirea marijuanei in medicina, de exemplu.

Keep lurkin'. Am vazut vreo 3 documentare si nu stiu cate stiri despre efectele benefice ale marijuanei in cantitati controlate asupra cancerului. Se discuta de ceva vreme sa fie folosita oficial si ca tratament pentru asa ceva.

@restul care vezi doamne ca drogurile e rele:
Depinde foarte mult de ce fel de droguri.
Cum s-a mai zis, marijuana nu provoaca dependenta si in cantitai limitate chiar are niste beneficii. In tari precum Belgia si Olanda, clasa muncitoare e incurajata sa fumeze in pauzele de la servici un jointulet mai mic pentru a scapa de stress. Drace, in Olanda daca te prind politia cu jointul in gura prin anumite localuri se ofera sa ti-o aprinda si alta treaba nu-ti mai au (cat timp respecti o anumita cantitate si/sau nu stai la vorba cu Strumptzi Inorogu').

Deasemenea, mi se pare o prostie ca cei care nici macar nu au incercat asa ceva sa arunce cu pietre in stanga si-n dreapta. Pur si simplu va luati dupa prezentatoarele de la stiri care citesc de pe prompter (ca atata stie si ea)/baba din vecini/Ghita/etc. si vorbiti complet pe langa subiect.
I laik pie... and beer... period.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)