Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Drocell Cainz

#1
Banuiesc ca am vazut bine a nu mai e nici-un topic cu el... (why? >.<)

[Imagine: drocell123.jpg]

Banuiesc ca il stiti. El este papusa *suna ciudat o.o* ce controla fetele cu ajutorul melodie London Bridge (de care sunt obsedata acum). Imi place cum a fost desenat *so cute* si faptul ca e un personaj misterios si despre care nu sti prea multe. Totusi... se pot spune cateva cuvinte despre el, nu? Ce parere aveti despre acest caracter?

Edit: Acum ca zici, chiar seamana putin cu Shimeji o.o

Psycho XD


#2
Este adorabil. Apare decat intr-un episod, dar mi-a placut de el, desi era ''to the dark side''. Am fost ceva timp obsedata de London Bridge, mai ales de cea cantata de Sebastian. Se misca mecanic, exact ca o papusa, ce il face mai cuteh. Imi cam aduce aminte de Shimeji(manga: Lovers Doll) , cu semnele acelea pe fata ^^
Desi se misca greu, este destul de puternic. Hm, tin minte ca Grell spunea ca sufletul lui Drocell a fost luat de catre un shinigami cu mult timp in urma.
Ah, si un citat de la el care mi-a placut : "Ciel Phantomhive, you are incredibly beautiful. Therefore, I will have to make you into a doll that befits such beauty."
[Imagine: tumblr_m8w2we1JGd1rpgt3co1_500.png]
[Imagine: tumblr_m8moi9oWXo1r8iaaao1_500.gif]
forever a baby

#3
Vai, mie imi place fooarte mult de el. Adica uite cat de dragut e! Si ce par perfect are! Si tatuajul ala! Si voceaa *droll*.
Acum serios, este un personaj chiar misto, în ciuda faptului ca apare doar in 2 episoade. Imi place misterul care il inconjoara si devotamentul pe care-l are pentru stapanul lui. Ah, si melodia London Bridge am inceput sa o cant in nestire, indiferent de situatie.
Mie imi place de el, e frumusel xD. Ochii aia sunt superbi si o fi el de partea raului, dar tot imi place. Plus, are un costum cute :3
She's wiskey in a teacup.



#4
Chiar e genial personajul. In felul lui, creepy dar pana la urma imi pare rau pentru ca s-au scapat de el atat de repede. Putea sa devina un personaj negativ pe parcursul mai multor episoade.
Am crezut la inceput ca era un fel de robot ciudat. In ciuda faptului ca a pus-o in pericol pe Lizzy, am simtit putina mila pentru el. Asta se intampla cand te implici prea mult din punct de vedere emotional, heheh. In fine, foarte bun personajul, de fapt nu cred ca exista unul in toata seria care sa nu fie genial si unic.
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)