Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Drawings.

#21
Pot sa spun ca desenezi foarte dragut, imi place. Mai ai ceva de lucrat, la umbre deocamdata e ok. Incearca atunci cand colorezi, sa faci si un pic cu servetelul/buretel sau degetul ca sa nu ramana 'gaurele' albe. La desenul cu Alucard, puteai sa faci varfurile parului mai ascutite, mai ales la alea doua din fata.
In rest, totul e ok. Ti-as da o critica mai buna, dar nu ma pricep la desen atat de bine. Succes in continuare!

#22
New shit.

Game Over
Puh-Puh-Puh-Poker Face! Puh-Puh-Poker Face! C:

I hope you like it! xD

Xoxo, Ang.

EDIT: Cui nu i se deschide, Click dreapta pe link -» Open, stiti voi.

_____________

Helau. ^^
Another one. Facut in ora de engleza. Imi cer scuze din nou pentru umbre. Poate pana data viitoare imi iau alt scanner. Hope you like it. E o varianta mai spooky a lui Jack Skellington, btw. :3

Jack Skellington

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#23
Bai, am observat ceva, nu te pricepi la incadrarea in pagina, deloc 39
La ala cu 'Game Over', uita-te cat spatiu ai lasat sus. Si tipa mai iese si din pagina. And where's the poker face? Adica, e prea draguta ca sa fie o regina a jocurilor de carti.
A, si mana e ciudata.

La cel cu 'jack skellington', iar, e iesit din pagina, dar macar e bine pozitionat.
Vai, craniul ala e odios 21 daca ar fi sa-ti dau o nota pe craniu, ti-as da 2, serios. eu am facut studiu dupa craniu, si e inimaginabil de greu. dar am luat 10, evident 21
A, si aripile alea zici ca sunt aripi de libelula 21
In rest e ok, arata fain 4

[Imagine: L-sig-for-alecs.jpg]

Aleksandr's awesome:DEVIANTART/PICS/DRAWINGS

#24
Nu am mai trecut de ceva vreme pe aici. Am ceva nou, nou din toate punctele de vedere. E prima data cand incerc schita vestimentara [ei bine si ultima]. Spun si ultima fiindca nu imi place cum a iesit. Voi ce parere aveti ?

Behind the scenes.

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#25
OK... ai niste desene tare dragute... nu ma pricep atat de bine la chestiile ce tin de tehnica... asa ca o sa comentez prin prisma unui privitor neinstruit 10
Sincer cel mai mult mi-a placut schita cu hainele 21 adica nustiu... ar trebui sa mai mergi pe ideea asta pentru ca te descurci foarte bine in opinia mea. Am vazut ca mergi pe chestii total diferite si asta e un lucru bun 10
Deasemenea iti ies dragute rau si cele ce aduc aminte de varianta chibi ca sa spun asa 10
In fine... mie imi plac... asa ca succes in continuare Smile

#26
@Casandra: Nu vreau să par nepoliticoasă, dar nu poţi să îţi editezi postul şi să scrii o părere mai elaborată ? Mulţumesc, oricum, pentru aprecieri.
@Miss Serenity: Mulţumesc mult pentru aprecieri. Sper să mai treci pe aici. xD

Intrarea mea la DOTM iunie. Îmi cer scuze pentru lumină/calitate, am fotografiat desenul pentru că scanner-ul nu îmi scoate umbrele.

Anubis

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#27
Eu is paralel la desen, insa Ang, imi plac foarte mult desenele tale! 2 dintre ele mi-au placut foarte mult, poate mai multe, insa nu mi le mai amintesc pe toate: Alucard si Anubis! Astea-mi plac cel mai mult....a, si cel cu Naruto si Sakura 21, foarte tare! Te pricepi, ce mai! Nu sunt nici amator macar la desen ca sa pot critica sau altele, is praf! Bafta in continuare si spor la desenat! 3
[Imagine: tumblrlx7b30asgu1qg0svn.gif]




#28
Mulţumesc pentru comentarii. x]

A vintage mannequin.

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#29
Helău, Ang. *hug*

N-am mai trecut pe aici de un timp destul de lung, dar nu contează. Măcar comentez acum - decât ultimul post :]] - x3 .
Deeci, să vedem. În sine desenul îi cute, plus că-mi place moda vintage and stuff, dar...- deci există un dar - picioarele şi mâinile tipei mi se par cam...ciudate. T.T Nu spun că eu m-aş pricepe la anatomie - ba deloc - dar nu ştiu, cred că mâinile le puteai face altfel, încât nu ştiu, să fie mai drăguţe or smth. Părul îmi place. x3 Îi chiar drăguţ. Şi semnătura ta e adorabilă. <333
Well, aştept noi lucrări. Spor la desenat, my diăr! *hug*

xoxo
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


#30
Nu am trecut niciodată pe la tine.
Dar trec acum.

Păi: Să ghicesc după titlul că este un manechin, căci în rest nu mai ştiu ce înseamnă.. 21
Revin. Păi aşa negru acela prinde bine totul, adică mă refer că ai apăsat cum trebuie.
Şi cred că e şi pix.. pe acolo. 39
Hmm.. liniile acelea din haină ar fi trebuid să fie ceva mai transparente, accentuăndu-le aşa trebuia să mai adaugi şi umbre, fiindcă arată ciudat. Şi parcă ar fi doar puse, nu arată cum se îndoaie bluza pe trupul manechinului. Dar cele de la mâneci sunt mai bine conturate şi aradă bine. 3
Ok, observă că nici tu nu te pricepi de minune la palme şi degete.
E doar un manechin, nu trebuie să fac haz de necaz din cauza aceasta, pentru că nu trebuie să detaliezi acum şi degetele. 3
Dar sincer piciorul stâng pare de cal, vită.. o.o Are formatula acela curbat în josul rotulei. O,O
Nimeni nu poate să aibă aşa de îndoit cracul..21
Iar atunci când ai venit cu piciorul în şos de tot .. nu ai aşezat bine pantofuii, mai mult parcă îl deformează. Adică deformează forma tălpi şi a piciorului în general.
Iar călcâiul pare prea sus la piciorul drept. Mergea puţin mai jos.
Părul îl agreez.. dar faţa mai puţin. Iar acea pată mare de umbră puteai să o ştergi.. mai bine lăsai goală faţa.

That`s all.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)