Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Drawing by LaZy

#1
Salut!!!Nu sunt o persoana care fregventeaza drawing-ul..dar ce parere aveti despre desenul pe care l-am facut???


[Imagine: 1402133606-IMG_20140607_111124_(1).jpg]

[Imagine: 1402167016-IMG_20140607_172525.jpg]
[Imagine: 1402125491-times-free-named-bleach_367763.jpg][/php]

#2
Well, sa vedem, primul desen probabil e facut dupa acesta, nu?

[Imagine: luffy_one_piece_hd_wallpaper1.jpg]


Trunchiul si bratele ti-au iesit destul de fidel cu imaginea originala, insa fata mai putin, sincer aceasta imi aduce aminte mai mult de Naruto decat de Luffy, asta din punctul meu de vedere. Ochii ar fi trebuit sa ii faci mai mari, iar conturul fetei trebuie sa fie oval si in dreapta, si in stanga, pe cand la tine in partea stanga este oval, iar in dreapta conturul e rombic, deoarece de la frunte pana la barbie ai un contur drept, dupa care imediat vii cu o linie franta ascutita spre barbie...ma intelegi? De asemenea, zambetul lui Luffy e mult mai larg decat l-ai desenat. Oricum, nu e rau, cu putin exercitiul iti va iesi cred eu perfect, keep trying, pana acum e promitator.

A doua poza cu Naruto ti-a iesit mult mai bine, nu prea am ce comenta, poate doar faptul ca expresia mi se pare un pic cam rigida, nu imi transmite nicio emotie, e prea statica, if you get my drift. De asemenea, poate la gura ai fi putut schimba un pic, deoarece cu incisivii aceia din fata scosi in evidenta are o expresie mai mult de castor decat de vulpe, dar daca desenul e facut dupa un altul atunci probabil nu e vina ta.

Succes mai departe.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#3
Ulquiorra ti-a zis cam tot ce era de spus, eu trec pe aici ca sa iti zic ca intradevar mai ai de lucrat la proportii si sa fii mai atent/a cum asezi totul in pagina ca sa iasa la fel ca in imaginea de referinta. Continua sa exersezi! ^_^
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Traditional drawing sho biyunko 2 2.616 14-03-2013, 02:05 PM
Ultimul răspuns: sho biyunko


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)