Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Doua inimi(SasuSaku)

#31
sorry ca nu am scris de mult dar am maine teza si am invatat. nu stiu daca va fi lung dar... dedicatie pentru bff, SasuSaku_4ever.

Capitolul XIV: Sosirea
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#32
tocmai am terminat si yo de invatat si m-am hotarat sa-ti citesc continuarea. E naspa ca avem tocmai maine teza...sa revenim la fic...imi place tareee mult capitolul!! naratiune:x dialog:x descriere:x pun pariu ca si profa de romana ar fi de acord cu mine (ca tot avem maine teza la romana) ce sa mai zic...a fost super capitolul (am mai zis asta dar in fine) si astept nextu'! app, sunt flatata ca mi-ai dedicat cap.!
Bye si spor la scris!

#33
bff vad ca numai tuh imi citesti ficu' asa ca pun continuarea pentru tine. acum ca am scapat de teza la romana avem aia la mate joi... offffffff so uite nextu'

Capitolul XV: Disparitia lui Tsunade
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#34
nu sunt prima:( ooof...ce bine ca am scapat de teza aia#:-S asa...sa revenim la fic...stiu ca a fost scurt insa chiar si asa mi-a placut. In sfarsit actiune!! poate ca acolo vor pati ceva...nu stiu, poate cineva va fi ranit sau ceva de genul asta! dialog ai avut (unele replici au fost amuzante), naratiunea a fost :x iar despre descriere...nu stiu ce sa zic... a fost super insa mereu e loc de mai bine! (eu nu excelez deloc la capitolul asta so esti mai buna decat mn oricum) astept nextu'!
Bye bye si spor la scris!

#35
~Anime~Girl~ nu vrei sa sti care e parerea mea despre commul tau. nu postez pentru doua persoane. chioraste-te si uita-te cate commuri am si dupa vorbeste. a da si dialogul nu e "mda" ca nimeni nu mi-a zis ca ar fi asa si te trezesti tuh sa-mi zici. si vezi ca la un cap ai lasat doua commuri :))
Annya nu-l fac intr-un sfert de ora clar?
App capitol dedicat lui ***candy bar*** and girls nu va suparati pe mine pentru ce v-am spus. ceva mai lung cap asta... a da! Personajul Yumi e inspirat din mine, si Aiko din SasuSaku_4ever.:*:*

Capitolul XVI: Noile ninja

Adolescentii mergeau de mult timp, dar nu se intampla nimic interesant, asta daca treceai cu vedere saruturile lungi ale Sakurei cu Sasuke. Peste opt ore neinteresante, chiar banale, soarele cobora incet facundu-i loc lunei, sa puna stapanire pe pamant 12 ore. Adolescentii cand vazura asta, mai mersera putin, pana cand dadura peste un luminis in care se hotarara sa poposeasca. Isi desfacura corturile (Naruto dormea in unul, iar Sakura si Sasuke in altul), apoi rozalia se pregati sa gateasca ceva. Nu aveau la ei decat niste cartofi, ulei, salata si otet. Sakura se apuca sa faca cartofi prajiti cu garnitura, intr-o tigaie usor carbonizata. Dupa masa, copiii incepura sa spuna povesti de groaza, cand fura intrerupti de un glas:
-Prieteni sau dusmani?
-Pai… prieteni, zise Sakura tremurand.
Atunci sari din copac o fata inalta, cu parul saten-roscat pana la umeri, ochii caprui si blanzi si un zambet gingas. Era imbracata cu un maieu mov fara umeri, o salopeta-fusta extrem de scurta, colorata, o pereche de balerini galbeni, cu o floricica mica mov si pe par avea pusa, intr-o parte, bandana Satului Ascuns in Nisip. Se uita putin la ei, apoi se duse in fata si le vorbi:
-Buna! Eu sunt Yumi Akimoto, si am 16 ani. Voi sunteti Naruto, Sakura si Sasuke, nu?
-Da, dar cum de ne sti? zise Sasuke extrem de suspicios.
-Pai, iubitul meu este Garra si mi-a povestit multe despre voi, zise Yumi rosind. O chem pe sora mea sa faceti cunostinta si cu ea. Suriora! Lasa kunaiurile balta si hai sa faci cunostinta cu cineva.
Dintr-o data cobora dintr-un copac, o fata la fel de inalta ca Yumi, cu parul castaniu, cu ochii caprui si veseli si cu un zambet stregaresc. Era imbracata cu un maieu galben, o salopeta-fusta foarte scurta, verde, o pereche de balerini verzi, cu o floricica mica galbena, si bandana pusa impecabil pe par. Se uita la ei la fel de patrunzator ca sora ei, apoi inainta zambind.
-Buna! Numele meu este Aiko Akimoto si am 17 ani. Iubitul meu, Neji, mi-a spus ca sunteti inseparabili. Mai ales Sakura si Sasuke, zise ea cu ochii sclipindu-i.
-Ok, ok! Dar eu tot nu inteleg ceva, zise Naruto. Ce cautati aici?
-Pai… Aici, in aceasta padure, este locul nostru de antrenament. Voi presupun ca o cautati pe Lady Tsunade. O sa va ajutam sa o gasiti… dar maine, zise Yumi apoi,ea cu Aiko au disparut in doi norisori de fum.
Fara sa mai spuna nimic, cei trei adolescenti au mers la culcare. Sasuke si Sakura cum intrara se gandira sa fie o noapte… incendiara. Brunetul se apropie de rozalie, incet, si o dezbraca rapid, fata ramanand doar in lenjerie intima. Baiatul isi dadu si el hainele jos, ramanand doar in boxeri. Ii deschise usor fetei sutienul si ii dadu chilotii jos. Facu la fel si cu boxeri lui, apoi o patrunse usor pe rozalie. Baiatul facu miscari de dute-vino, Sakura scotand cateva gamete de placere din cand in cand. Sasuke isi continua “treaba” timp de o ora. Dupa, corpul lui cazu obosit langa cel al fetei. Adormira imbratisati, baiatul mangaind-o usor pe cap, iar fata tinandu-l de mana.
Dimineata sosi repede, soarele castigand lupta cu luna. Intr-o padure, nu departe de locul unde stateau eroii nostri, Tsunade, era tinuta captiva de Orochimaru si Akatsuki. Din cate se parea, Tsunade nu vroia sa le dea o informatie pretioasa, care putea distruge Konoha.
-Niciodata! Mai bine mor decat sa-mi tradez satul, zicea ea.
Un tipat ascutit se auzi dintr-o data. Konan, din Akatsuki, ii infipsese un kunai in picior Hokagelui. Femeia incepu sa rada.
-Sunteti asa de prosti! Chiar credeati ca ma va durea? Ati uitat probabil ca am puteri vindecatoare, zise Tsunade cascand.
In “campusul” echpei numarul 7, rozalia tocmai se trezea. S-a imbracat repede cu un tricou mov, niste pantaloni de trening bleumarin si isi puse o pereche de skecheri. Iesi din cort, si se apuca sa pregateasca micul-dejun: oua ochiuri cu costita afumata. Manca singura, iar dupa putin timp lua o foaie si un creion si scrise:
“Draga Sasuke si Naruto,
Am plecat in oras sa vad daca le gasesc pe Yumi si Aiko.
Va pup,
Sakura”
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#36
bai frate!:)) uite nu e nevoie sa te comporti asa cu mine... offffff si mersi ca-ti place ficul.... a da! eu nu sunt genul care injura din prostii. defapt eu injur doar baieti:D. eu te cred foarte de treaba, dar please au fost greseli de tastare si sunt clasa a V-a.
nextu ti-l dedic tie ca sa nu te superi pe mine.
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#37
buna!
e prima data cand cometez fic-ul tau sper sa nu te superi daca o sa zic ceva gresit.am observat ca greselile au fost spuse mai sus asa ca nu are rost sa le repet si eu.tot ce vreau sa-ti zic este ca ai un fic foarte frumos si complex din toate punctele de vedere...
astept urmatorul capitol.bye!

#38
dedicatie pentru ~Anime~Girl~ si sper ca nu s-a suparat pe mine:( am pus poza cu Kaome:)

Capitolul XVII: Inca nimic interesant

Sakura pleca din luminis si se indrepta spre oras. Nu stia incotro sa o ia, asa ca se opri la un magazin. Isi cumpara o punga de chipsuri si dintr-o data auzi un glas familiar:
-Hai, mai! Mi-ati zis ca mergem sa mancam inghetata!
Rozalia intoarse capul si le vazu pe surorile Akimoto. Azi, Yumi avea parul prins in doua codite, bandana satului si-o pusese la mana si era imbracata cu un tricou negru cu o inima strapunsa de un cutit, niste pantaloni strech, negri si o pereche de skecheri negri cu rosu inchis. Aiko, avea parul prins la spate cu bandana satului si era imbracata cu un tricou roz cu inimioare rosii, niste pantaloni strech, rosii si o pereche de skecheri roz cu buline negre. Cu ele m-ai era o fata, blonda, cu ochii negri, cu bandana Satului Sunetului, imbracata cu un tricou galben pe care scria I HATE YOU, niste pantaloni galbeni, strech si o pereche de skecheri verzi, cu sireturi galbeni si negre.
-Hei! Fetelor! striga Sakura.
-Saku! zise Yumi reperand-o pe rozalie. Hai sa ti-o prezint pe verisoara noastra! Ea este Kaome!
Fata blonda, se apropie de rozalie si zambi.
-Buna, Sakura! Yumi si Aiko, mi-au povestit deja multe despre tine. Esti foarte draguta, zise ea foarte repede.
-Hey! Si tu esti. Fetelor, ma gandeam ca poate sa veniti cu mine in campus. Dupa sa mergem sa o cautam pe Tsunade.
-Pai, atunci o luam si pe Kaome. Stie toata Japonia si inca cateva tari, zise Aiko cu un glas calculat.
Cele patru fete plecara spre campus si acolo se intalnira cu Sasuke si Naruto. Sakura cu Yumi se apucara sa gateasca piure cu salata de varza. Mancara impreuna, brunetul aruncandu-I priviri pe furis lui Kaome. Sakura vazu acest lucru si se ridica de la masa indreptandu-se spre cortul ei, care era mai departe de masa. Se arunca pe “pat” si incepu sa planga. Nu ii venea sa creada ce vedea. In doua minute, ochii ei erau inundati in lacrimi. Sasuke intra la un moment dat in cort si o intreba pe Sakura ce are, dar ea se prefacu ca doarme. Baiatul o saruta pe frunte, apoi iesi. Seara veni repede, apoi brunetul intra in cort cam rosu la fata.
-Cum a fost sa te giugiulesti cu Kaome? intreba rozalia printre lacrimi.
-Ce iubire?! Eu pe tine te iubesc, zise Sasuke mirat.
-Da, cum sa nu. Te-am vazut cum te uita-i la ea cand mancam.
-Iepuras, am facut-o neintentionat. Nu am vrut sa te superi.
-Of! Bine, dar trebuie sa imi promiti ca niciodata nu ne vom desparti. Promite!
-Promit, draguto! A da! Aiko a zis ca plecam maine la pranz. Te rog sa nu te mai indoiesti de mine, da?
-Bine. Acum ne culcam, ok? Maine trebuie sa ne trezim devreme.
Sakura adormi cu capul pe pieptul lui Sasuke, iar la scurt timp adormi si el. Dimineata sosi repede, iar rozalia se trezi prima. Se imbraca cu un tricou roz pe care scria I WANT A HUG, niste blugi negri, strech si niste skecheri negri cu emblema ZY, roz.Iesi din cort si se apuca sa faca niste sendvisuri cu sunca. Isi manca micul-dejun singura, apoi scoase telefonul din buzunar, formand numarul lui Yumi.
-Buna. Veniti la unsprezece, nu? zise rozalia plictisita.
-Da, acum m-ai lasa-ma sa dorm putin. Pa! zise Yumi si inchise telefonul.
Sakura statu singura, pana cand Sasuke iesi somnoros din cort si o saruta pe rozalie. Azi era imbracat cu un tricou negru care venea perfect pe el, iniste blugi negri si o pereche de skacheri negri cu o bulina rosie.
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#39
so...sakura e cam sensibila, nu crezi? Plus ca motivul lui Sasuke e unul stupid rau...cica nu o facea intentionat...app, Kaome aia nu e cn stie ce frumusete dar ma rog...sa trecem la treburi serioase:) naratiune:x dialog:x descriere:x cap. mi-a placut insa m-a enervat faza cu Kaome aia... nu am fost atenta la greseli pt. ca eram captivata...stii cum e....abia astept nextu...iti ador fic-ul!
Bye bye si spor la scris!

#40
dedicatie pentru... sa ma gandesc.... e gata stiu! o sa fiu egoista si mi-l dedic mie:P:P

C
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Prinsa intre doua iubiri (sasusaku ) natynaty 2 2.947 11-07-2012, 12:52 PM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist
  A doua viata yoana__iloveanime 4 3.112 22-04-2012, 02:18 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Două inimi bat ca una. SnowFlake. 3 2.166 26-12-2011, 07:11 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Doua sute sapte Cherie 8 4.822 28-11-2011, 09:51 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Trafic de inimi Allison 3 2.878 04-09-2011, 11:39 PM
Ultimul răspuns: Dragonz Eyez
  Intre doua paralele Ymequa 8 4.617 10-04-2011, 05:40 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Doua inceputuri si un sfarsit. Paradox 。◕‿◕。 7 4.777 23-12-2010, 11:13 AM
Ultimul răspuns: AlerimxD
  Inimi Gemene dark.blue 13 7.970 08-09-2010, 01:13 AM
Ultimul răspuns: Jasmine
  Inimi frante Monica Wksv 9 5.123 21-04-2010, 10:42 PM
Ultimul răspuns: Zăpă
  Inger cu doua fete (SasuSaku) Mishelle 22 19.737 28-05-2009, 08:31 PM
Ultimul răspuns: Elina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)