Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dou Imo Nara Nai

#1
[Imagine: 07242628.jpg]

Yosemine Takumi is a difficult student to handle. He's used to get what he wants by using his family's strength in school. The new Infirmary Nurse, Tsutsui, is determined to change all that. He's not going to let himself be bullied by Yosemine, or anyone else, after all these years. But Yosemine has fallen head-over-heels in love with Tsutsui-sensei and set the goal on owning the nurse for himself!
Released: 2009
Author(s):Kiriyu Kiyoi
Artist(s):Kiriyu Kiyoi
Genre(s): Comedy, School Life, Yaoi

Source : mangafox.me


Parere : Eu l-am citit si mi s-a parut unul dintre cele mai bune mangauri yaoi de care am dat vreodata. Povestea nu e prea complcata dar nici prea simpla, imi place de tatal lu' Takumi si secretarul lui iar domnu' "doctor" e pur si simplu adorabil.
[Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco1_250.gif][Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco3_250.gif]
I keep falling in love, falling in love
When I see you, my heart oh oh oh oh
Falling in love falling in love
I just want you, what should I do boy

#2
Este printre acele tipuri de manga care nu exagereaza in orice si nu are doar caractere ce nu stii daca-s fete sau transgendari (exista exceptii care imi plac, totusi).
Personajele sunt desenate bine si il iubesc pe Fuji. E chiar foarte tare si dur, responsabil si pervers.
Fiul directorului seamana cu mine mult prea mult, dar cel mai mult imi place relatia dintre director si secretarul sau. E chiar genul meu de relatie (especially because I have the same taste as Fuji in men).
Ca in orice manga yaoi, se trece direct in actiune. Ah, sensei! Sensei. Dar macar nu e sacaitor.
Manga am citit-o si acum un an sau doi ani de zile, am mai recitit-o de cateva ori pana acum, dar doar a fost nevoie sa ma uit peste ea ca sa imi amintesc detalii si sa fiu sigura ca nu incurc povestile. Ha.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#3
Am citit-o cand descoperisem uke-ii cu ochelari p.p Prea simpatici. Don't judge me.
Asa, fiindca era la D deci la inceput de alfabet m-am gandit sa o incerc. Mi-a parut chiar simpatica.
Nu a avut cine stie ce poveste, fiindca s-a desfasurat doar in cateva capitole. Imi place genul de seme copilaros, nu stiu de ce. Oricum, in acel moment chiar mi-a placut, desi nu a fost nimic special. E o manga buna pentru o persoana careia ii place yaoi-ul si se plictiseste.

Psycho XD




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)