Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Diabolik Lovers

#1
[Imagine: 51989.jpg]
Titlu : Diabolik Lovers
Genuri : School, Shoujo, Vampire,Reverse Harem
Complet


Komori Yui este o fata optimista ,ce a experimentat intalniri cu fantome si activitati paranormale. In al doilea an de liceu ea se transfera intr-o scoala pentru celebritati din cauza serviciului tatalui ei .Exista zvonuri conform carora se afla vampiri in liceu ,iar Yui sfarseste prin a locui cu cei 6 frati Sakamaki, niste vampiri sadici .


Ce nu mi-a placut la anime :
In primul rand plot-ul nu are nici un sens , pana in episodul 7 nu se intampla absolut nimic. Cei 6 frati pur si simplu o paseaza de la unul la altul si ii bea sangele.
Dupa episodul 7 ni se spun niste povesti sumare din trecut ,din care s-au scos absolut toate detaliile si amanuntele importante care dadeau un sens a tot ce s-a intamplat .
In primele episoade vedem ceva de genul unui scoli, pe care nu pare ca o frecventeaza decat ea si fratii ...sau cel putin asta intelegem din episod+summary . Daca nu iti pierzi rabdarea si faci rage quit pana la final ,afli ca asa numita scoala se afla defapt chiar in casa/curtea lor si ca toate facilitatile din episoadele anterioare sunt legate de conac. "Scoala" este evident pustie...ca doar de ce sa mearga copii la liceu?
Nu se spune nimic concret in anime , nu stim ce relatie e intre cine si cine, nu stim cine e cine si asa mai departe .
Yui este fada ,plictisitoare ,singura ei reactie la orice e un "nu,te rog" neconvingator si numai optimista sau curajoasa(cum spune descrierea oficiala) nu e.

Ce imi place in acest anime ? ...Laito ...atat.

Nu l-as recomanda si nu l-as revedea decat poate pentru senele cu Laito
[Imagine: sign9.png]
[Imagine: 41917.gif]

#2
Este un anime foarte aiurea. La inceput m-am uitat pentru ca era plin de tipi sexy, dar apoi totul a devenit plictisitor si fara sens. Nu am avut rabdare sa-l vad pana la sfarsit. Tot ce se intampla in fiecare episod era ca Yui sa fie muscata cand de unul, cand de altul. Si dupa cum spui si tu, tot ceea ce spunea era un "nu, te rog", apoi se lasa muscata si-si cerea scuze in caz ca facea ceva gresit fata de vreunul dintre baieti. Adica nu are sens! Inca ma intreb ce a fost in capul meu cand m-am apucat de acest anime. Nu e nimic care mi-ar putea placea la el.

#3
Si eu m-am confruntat cu aceasta dilema a povesti, da, este foarte scurt, fara prea mult sens. Singurul lucru care mi-a placut a fost grafica, foarte buna, iar personajele sunt bine facute, bine desenate, toti sunt niste frumuesti. Ihh, ce-mi plac vampiri sadici, cat puteau sa o tortureze pe Yui, pacat de ea, ma enerva mult atitudinea ei... niste ochii speriati si te roog nu ma ranii ... si "promit ca sunt cuminte"
Pe cand baietii, off, ce l-as mai vedea animeul....
Povestea nu are are relevanta, lasa de dorit, nu are nimic de oferit, o munca pierduta aiurea.
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#4
Nu cred ca l-am finalizat, dar sigur mai sunt doua episoade de vizualizat. Ideea mi se pare bunicica, pacat ca e totul afundat intr-o ceata densa, un mister care chiar nu prea starneste atat de mult interes sau na starneste dar lasa putin de dorit. Oricum grafica si personajele mi-au placut, iar felul cum s-au comportat baietii cu protagonista - way too creepy and cool and so on. Oricum interesant de fel animeul, sper poate la o continuare unde va exista un fir mai logic. ^^ Si asa e un anime dragut.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)