Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Desene Nemuritoare: Looney Toons

#1
Ehh...era soper tare radeam de ma spargeam la desenu asta.. mai ales imi place de bugs bunny cu replica sa:Care-i treaba mosule?
Sau ratoiul Duffy Dug care vesnic parca era fugarit de vanatoru ala chel 21 ..ehhh era mega tare..dar au aparut alte genuri de desene! furios etc..voua va placut ?

#2
nu o sa uit replicile lui Bugs cu "wat's up doc" sau a lui Daffy cu "you're despicable" Tweety cu "i taught, i saw, a pussycat", porky pig cu "thats all folks" sunt de neuitat... ce sa zic desenele copilariei imi placeau, road runner sau tazmanian devil... nu ai cum sa le uiti smile
cum sa nu iti placa, puteau fi calcati de o masina, aruncati in aer si isi reveneau mereu, acuma doar mai arunc cate un ochi la fratemeu... ce vremuri10

#3
Da chiar acuma vro 2 saptamani am cumparat un CD original cu cele mai bune episoade din LT , nu l-am luat pt mine pt fratiorul meu , el la ales , m-am uitat si eu cu placere cred ca este desenele la care razi cel mai mult dupa T&J .. Smile merita vazut , cel mai mult mi-au placut cele cu Bugs Bunny erau mortale : wat's up doc 21

#4
Nu pot sa uit cele mai frumoase desene, Tweety, Bugs Bunny--> avea lift la gaura din pamant24 si rontaia morcovelul (cel mai imitam)sau Daffy. hihi71
"What's up doc?"
Pentru mine aceste desene nu se vor sterge niciodata din amintiri , raman nemuritoare :X
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#5
Looney Toons :3
Pot spune ca le-am adorat cand eram mica, imi amintesc si acum de unele episoade la perfectie. Cel mai mult imi placea de Tweety( parca am si un maimutoi cu el o.o ) si de Bugs Bunny >.< Eh, eh cei mai amuzanti din punctul meu de vedere. Replicile lor sunt de neinlocuit si mereu faceau cate o tampenie care te amuza de fiecare data .Tare as vrea sa le mai dea la televizor asa cum le dadeau odata... Iti aduc mereu aminte de copilarie >.<
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#6
Looney Toons <3
Aww. Şi el a fost desenul copilăriei mele. Hm, dacă stau să mă gândesc bine, am avut muuulte desene ale copilăriei care se puteau numi cu siguranţă 'desene' . Btw, titlul chiar e bine-ales.
Şi cel mai mult îmi plăcea de Twitty şi Bunny. <3 Doamne, ce mai puteam râde când erau episoadele cu Bunny. Iepurele ăsta era genial! Şi n-o să vă vină să credeţi, dar aveam pe la şase ani covor cu ei în dormitor. Cu Bugs Bunny şi Silvester, motanul negru. XD
Dunno, până la urmă, cum să-l uităm pe Porky, cu timiditatea lui ? [: Kya, încă mai mă uit la ei [ sunt pe Boomerang, dar în engleză, unoeir în română] şi-mi aduc aminte 'vremurile bune'.

XoXo, Mad Hatter.
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


#7
Wow, nu m-am mai uitat la desenele astea de ani de zile... Parca imi e si dor de ele, imi amintesc de cat de mica eram pe-atunci. 46 Cred ca imi placeau toate personajele si adoram sa urmaresc orice episod. Totusi, Bugs Bunny era cel mai tare, cu replica "What's up, Doc? " si cu mutra aia simpatica a lui. 10 Daffy Duck era amuzant pt ca se enerva repede si se agita, era cam tot timpul incruntat si scuipa cand vorbea, punand accentul pe unele cuvinte. 71 Tweety era cel mai dragalas personaj, avea o mutrisoara atat de sweet, pacat ca Sylvester il chinuia, dar imi placea si de motanul ala. 10 Am vazut ca unii ati zis si de Porky, nu mi-l amintesc atat de bine, dar parca era cam suparacios. 39
[Imagine: sig_reinoir.png]

#8
Asemenea desene raman in inimiile oamenilor. Acum... nu pot zice ca asta se mai intampla cu vreun desen animat. Bugs Bunny ma amuza, iar comportamentul lui era vescnic acelasi, care sa te binedispuna. Fiecare cu replica lui, parca vesnica rostita intr-un mod care sa lase o placere surda in inima ta cand o auzi iar (nu intrebati... T_______T). Oricum, chiar imi place. Tweety era era asa de amuzant. :]] Vanatorul meu pus el pe ceva. 65 Chiar erau frumoase acele clipe cand te uitai la televizor cu placere si te intristai cand se termina.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#9
Tocmai la asta se uită fratimeo acum :]]
E o poveste foarte frumoasă. Încă îmi face plăcere să mă uit. Mă deconectez urmărind aceste desene şi contează foarte mult. Mă simt din nou un copilaş când merge. Îmi aduc aminte când mergeam la grădi şi dimineaţa mai mergea, iar eu mereu îl făceam pe tata să întârzie la servici pentru că eu nu ieşeam din casă până nu era gata:]]. Da, deci poveştile astea sunt minunate. Ar fi frumos ca şi copii din ziua de azi să se uite doar la aşa ceva.
.
Where is the love?
[Imagine: 14uuh6x.gif]
Does love have a reason?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)