Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Desene.


#2
Kyttero, buna : )

Ai desene foarte bune. Dar te-as ruga pe viitor sa pui mai putine desene. Sunt prea multe .

Primul- imi place desenul. Nu prea am ce comenta la tehnica asta. Arata bine doar liniile de pe craniu mi se par prea multe. Macar daca desenai o fisura. 3
Al doilea- Manga.. Daca doresti sa pui mai multe pagini manga, te-as ruga sa intri in sub forumul : http://animezup.com/forum/forumdisplay.php?fid=164 ^^ Arata foarte bine. LA fel si cum sunt desenate si structura. De curiozitate, cat iti ia sa faci o pagina manga? Eu nu am incercat pana acum sa fac una.
Al treilea- Ah ce dragut l-ai desenat pe Ronnie. Din portretele de pana acum pe care le-am vazut, acesta este cel mai realist si detaliat. Hasura imi place. Asa si la portretul cu Skrillex si cel cu claunul. Doar ca la mainile batranului accentuezi prea mult conturul si nu mai ies umbrele in evidenta. Incearca mai ales la portrete sa faci conturul prin umbre usoare dar intense. Portretul cu Skrillex arata bine inafara de proportia fetei unde buzele sunt pozitionate cam gresit. Dar ti-ai iesit bine.
Umbrele lui Tupac nu prea imi plac. In zona degetelor sunt prea accentuate lipsind lumina si degradeul de la umbra inchisa la umbra usor mia deschisa. In zona capului trebuia sa mai pui umbra si lumina dispare mult in desenul asta. (6 desene comentate) Parul portretelor arata bine si este bine facut.
Al saptelea- L-ai facut cu cea tehnica „sablon”? Si eu faceam in liceu tot asa pe tricouri. Ti-a iesit.
Al optulea- Uite aici si un anime. Nu prea se vede conturul bine din cauza camerei si cum eu nu desenez animeuri, ma abtin de la comentarii.
Al noualea- Chiar daca nu ma pricep, acesta nu arata bine. Umbrele sunt superficiale.
Al zecelea- Este cam monoton si nu este destul scos in evidenta.
Al 11-lea- Evolutia umbrelor. Bun. Acest desen este gen un tutorial pentru cei care vor sa invete cum sa puna umbrele pe un instrument. Tot asa, trebuie sa accentuezi mai bine violoncelul nu numai cu umbre dar si prin lumina.

Spor la lucru 3
In mare nu am avut ce sa critic mare lucru si vad ca tehnica de baza o stii asa ca mai asteptam desene.
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#3
Nu prea am ce comenta, te descurci de minune. Umbrele, anatomia, uluitoare. Nu mai am ce sa zic de paginile manga ce sunt bestiale. Te descurci! Ah, si ce-mi mai place sa laud persoanele. Pana si Tupac ti-a iesit extraordinar. Ok, poate ar trebui sa mai lucrezi putin la contur, unele sunt cam sterse si se confunda cu foaia pe care ai desenat. Nu stiu, parca persoanjele nu ies prea mult in evidenta, de exemplu cel cu Sakura si Naruto. Poate asta e stilul tau, nu vreau sa comentez prea mult, insa te descurci. Keep working, dude. smile

#4
Ann, pei o pagina manga imi ia cam 4-5 ore
La skrillex stiu si abea dupa ce am terminat desenu am vazut cat de prost pusa e gura
-inafara de Ronnie , Skrillex ,scheletul ala si manga ..celelalte sunt mai vechi si stiu ca am o gramada de greseli la ele

Biersack, hmm bun sfat mersi o sa mai lucrez la contur si sa vad cum o sa-mi iasa de acum
[Imagine: souleater1i.png]

#5
Am revenit cu un desen ..
Soul Eater:
http://img407.imageshack.us/img407/1438/dscn1357w.jpg
[Imagine: souleater1i.png]

#6
OmG, a trebuit sa le desenezi fix fețele de genul asta. 24 Oricum, avand in vedere ca e copie perfecta a momentelor Black Star si Soul, nu am ce comenta, desi nu imi place hasura aia liniara, cred ca ar fi aratat mai dragut daca era cum este macar a doua metoda de aici. In rest pot spune ca au niste fețe mortale, si imi place bannerul cu SE, cum ti-a iesit fontul, hasura aia si spiritul ala caruia ii ador gura. :3 Dar tot cred ca limba lui Soul e prea... lunga? 21
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#7
Aggie, pei cam ai dreptate la limba21 dar cred ca trebuia mai groasa..cv de genu sau mai mica 4 oricum ..mi-a placut foarte mult poza si am vrut sa fac exact ca acolo4 si mie imi cam place hasura asta4
[Imagine: souleater1i.png]

#8
(04-08-2012, 07:25 PM)KytSoldier A scris: Am revenit cu un desen ..
Soul Eater:
http://img407.imageshack.us/img407/1438/dscn1357w.jpg

Bun bun. Imi plac desenele tale. In general. Acesta este bun, structurat la fel de bine dar. Cum exista mereu un dar si trebuie sa muncim sa nu mai existe: In aceasta lucrare nu ai scos prea bine/aproape deloc personajele in evidenta. Incearca sa evidentiezi trasaturile personajelor. Ochii, expresia fetei lor, parul. Culoare parului reprezinta un contrast intre par si fata. Incearca sa il mai evidentiezi si sa nu te axezi numai pe poza din fata sau pe simplitate. Simplitatea este buna in randul obiectelor sau personajelor care vrei sa le reprezinti pe foaie dar nu in randul detaliilor care recomandat, ar trebui sa le redai mai complexe. Limba cum spunea si Aggie mi se pare cam lunga. Sau ai vrut sa redai senzatia de: " limba lipita de ecran/geam"?
Pentru umbre incearca sa folosesti creioane B2+. Structura este buna.
Problema: doar umbrele. Dar imi place ca le faci cat de cat fine. Bun.

Atat si mai asteptam desenele tale.
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#9
Ann, pei o sa incerec la urmatorul desen sa evidentiez mai mult expresia fetei si sa vad ce-mi iese ..pei limba nu am vrut s-o fac sa se vada lipita de geam..21Eu la umbre (de exemplu aici ) am folosit 2B,3B, 7B,5B,F..o sa incerc sa ma perfectionez .Momentan mai am multe de invatat .Mersi de sfaturi4

EDIT ANN: Cu multa placere. Si te rog sa raspunzi la intrebari/la sfaturi intr-un post cand aduci si un desen/2/3. 108
[Imagine: souleater1i.png]

#10
Ann..am luat in considerare sfaturile tale si sper ca le-am si inteles am incercat sa evidentiez trasaturile fizice ale personajelor..am incercat de asemenea contrastul intre umbre.La umbre folosesc 2B la cele medii.Am recitit si pana la urma e ceva ce nu am inteles ''sa nu te axezi numai pe poza din fata sau pe simplitate'' daca poti sa-mi explici..
ok acum si desenele:
http://img855.imageshack.us/img855/6996/dscn1742o.jpg
Ma rog al doilea desen am vrut sa-l conturez cu tus negru..in stil Manga si nu prea m-am axat pe umbre
http://img822.imageshack.us/img822/8089/dscn1740xo.jpg
[Imagine: souleater1i.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)