Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Decizia lui Sasuke

#11
nush ce sa zic..Smile pe de o parte a facut bine, pe de o parte rau...rau pt. ca si'a tradat prietenii si si'a parasit satul...bine pt. k a facut orice ca sa se razbune..in locul lui as fi procedat la fel 2... si cred ca toti am fi procedat la fel daca dorinta de razbunare ar fi fost asa de mare.. 19
iar daca sasuke nu pleca.. anime`ul nu mai era asa de interesant..22.. iar acesta nu mai parea un bad guy 10

#12
Mie nu mi se pare prea ok faptul ca a plecat...Totusi prietenii sunt ca un fel de familie,si parasindui si dupaia intorcanduse impotriva lor...intr-un fel devine precum Itachi si nu cred ca rudele lui s-ar bucura prea mult de decizia luata de el daca ar fi in viata si in plus a facut nu-stiu cate persone sa sufere de pe urma plecarii lui..
[Imagine: kamysig.png]


Aspiratii,iluzii,poate doar un vis...
Ochii-mi argintii privesc tabloulul vietii,
Toate gandurile din acest abis
Se-mprastie in aburii cetii...

"Cine sunt eu?" ma-ntreb cu ardoare...
Nimeni nu poate raspunde.
O viata de visuri,o oarecare frustrare,
Nimic concret...

[Imagine: chibi_1855.gif]
, chibi-ul lui kamy


http://s2.bitefight.ro/c.php?uid=104046

http://kesy.mybrute.com

#13
Sigur ca toata lumea la condamnat pentru asta.Intradevar, nu a fost cea mai buna decizie, adica sa te duci la Orochimaru, cel care are niste scopuri nedemne, dar ura si dorinta de razbunare sunt niste sentimente foarte puternice, mai ales atunci cand provin de la pierderea unor persoane dragi, ca si in cazul lui Sasuke.Era constient ca va deveni mai puternic si va reusi sa-si indeplineasca visul daca pleaca, insa ura l-a facut sa nu mai distinga ceea ce-i bine de ceea ce-i rau.Daca as fi fost in locul lui, sigur n-as fi procedat asa.Sau poate ca da...
Oricum, aceasta parte reprezinta punctul culminant asa ca, fara asta anime-ul nu ar mai avea acelasi farmec.
[Imagine: robin-1.jpg]

#14
Eu una cred ca este mai bine ca a plecat, daca nu pleca Sakura nu se maturiza, iar el nu-si indplinea scopul in viata. Intradevar poate mai putea fi o alta alegere pe care o putea face,dar el a fost sigur ca numai daca ar fi invatat de la Orocimaru, ar fi putut deveni chiar foarte bun. A fost decizia lui si nu trebuie condamnat.Asta a fost parerea mea.
Bye!
[Imagine: 2wf00ud.jpg]

I love momy:Hitman, my aunts4evika,Kiduu,mada_sasuke,sysurile mele: Mistic Girl,***candy bar**,Sakurika bombonik and CutMyLifeWIthThisScrissors. [Imagine: chibi_2722.gif]
, chibi-ul lui Amelia

#15
Pai Sasuke a plecat din sat.S-a dus la Orochimaru.La omorat..cel putin asa a crezut.
Si-a omorat fratele .Si acum vrea sa distruga Konoha si a mai intrat si in Akatsuki .
Imi pare rau ca a plecat.Daca Itachi nu indeplinea misiunea cu uciderea intregului clan Uchiha acum totul ar fi fost diferit.
Si totusi lui Sasuke ii sta bine in costumul ala rosu si negru 21.
Zuppy11

JAPAN LOVER ....
TE ADORA :love:

#16
sincer nu citesc manga 4
dar sunt sigura ca Sasuke, dupa ce crede ca il omoara pe Orochimaru, il ucide si pe Itachi si Madara il convinge sa intre in Akatsuki, vrea sa distruca Konoha, fin sigur ca satul este vinovat de pierderea parintilor si a familiei sale!
nu sunt sigura daca va reusi sa distruga satul! tot ce am spus a fost din ceea ce am vazut eu in anime 4
P.S.: Ăăă... nimic 4
[Imagine: 40241432_UBASAWIFV.jpg]

#17
nu stiu...chiar nu stiu de ce postez aici...ah da!...probabil pentru ca simt nevoia sa spun ca Sasuke este...uhm...nu pot gasi o jignire destul de buna...fluff!...anyway...spun acum pentru ca poate peste cateva minute il voi compatimi si poate imi voi dori sa'i dau un pat on the back and an "awwwwwwwwwww" hug....dar acum imi doresc sa'i infig vreo zeci de chestii ascutite prin locuri adanci...si intunecate...si umede o.O..a.sa ca, sa profitam de asta...tehehehe 4
Mda....Sasuke mi se parea la inceput destul de dificil de inteles....cu o personalitate dezvoltata destul de...previzibil...
Intradevar....este emotional incapabil de a-si arata sentimente care vin din partea roz si pufoasa a naturii umane...pentru ca nu cred ca a avut un terapeut la care sa'si verse nervii si tot ce a acumulat in interior. De aceea intr'un fel inteleg ca ura este singurul sentiment cu care se simte cel mai comfortabil pentru ca a trait cu ea atata timp...cum a zis si el, orice alt sentiment ii inspira teama....mai ales ca se descurca prost cu schimbarile, mai ales cele emotionale. In alta ordine de idei, nici mediul nu l'a ajutat foarte mult. Being a ninja and all that stuff si mai avand si un frate care iti spunea constant ca ura e cea mai buna, ca te face mai puternic, asta in timp ce te batea de zor...sooo...sa spunem ca inteleg partea asta.
Nu sunt de acord cu actiunile lui, like leaving the village and joining pedo *cough* snakes...team...dar uhm....spre sfarsit a mai reusit sa'mi reduca din starea de greata ce mi'o producea aceasta decizie.
Ce nu inteleg? Ok...Itachi si'a urmat propria cale, si'a facut propriile alegeri...de ce da cu piciorul la tot ce a realizat Itachi, la tot sacrificiul lui? Adica, nu poate sa omoare batranii( and please kill Danzo, please!!!) si sa lase Konoha in pace? Daca il iubeste asa mult pe Itachi si vrea sa'i cinsteasca memoria and all that mushy stuff, de ce calca in tot ceea ce a crezut Itachi, pentru tot ce a luptat? E ca si cum dupa moarte s'ar intalni Itachi cu Sasuke si i'ar zice Sasuke: "Fratioareee vezi, te iubesc! Am distrus tot satul, am adus lupte si durere si am dezbinat familii pentru ca sa te razbun, si l'am ascultat frumos pe Madara", la care Itachi: "Dar eu ti'am cerut sa fii fericit si fara griji, am avut grija sa fii puternic ca sa nu te lasi calcat in picioare de orice invechit cu aspiratii marete, am vrut sa fie pace si tu sa fii in mijlocul pacii cu prietenii tai fara sa fie nevoie sa te astepti in orice moment la durere." Sunt sigura ca sunt la fel. Yeah right! Sunt sigura ca Itachi ar fi pus susanoo pe el in momentul ala, daca l'ar mai fi avut... T_T
All in all....Sasuke...e doar un copil pierdut....with misguidance all his life....il compatimesc grav dar intr'un fel...datorita deciziilor luate sufera mereu...pentru ca nu stie sa iasa din propriul dark circle...Damn...I have conflicting emotions in me regarding him T_T
[center][Imagine: SOTW2-House.png][/center]
[center]~only God doesn't believe in...God~[/center]


[center][Imagine: 1241698538_scrubs-party.gif][/center]
[center]Trolebuuuuuuuuuuuzzzzzzzzz[/center]


[center]Do you know a woman who hates herself enough to date me?[/center]

[center][Imagine: chibi_2605.gif]
Pompertziu Fulangesh, chibi-ul lui YamaMina
[/center]


#18
a plecat,asta e!21 e mai bine fara el...:d orcum decizia lui mi s`a parut una buna,pt ca isi dorea intradevar putere.Mie mi se pare ca de cand a plecat a devenit si mai rece decat era[nuj daca este posibil acest lucru] adica acum nu ii mai pasa de nimic...nujj inainte il apara pe naruto pe sakura...106
Eu cred ca a facut ce trebuia. 43
[Imagine: 1page-img1.jpg]
Ciumpy


#19
Nu cred ca decizia lui Sasuke a fost una buna.Sa plece cu Orocimaru! Cateodata cred ca baiatul asta nu stie ce face.Nu mi s-a parut buna ideea de a-si ucide fratele.
Ee nu as fi capabila.Oricum,voi stiti bine ca Itachi a fost fortat sa-si ucida clanul si nu a avut curajul sa-si ucida fratiorul mai mic.Eu nu il condamn pe Itachi.
Revenind la Sasuke:Nu imi place deloc ca a incercat sa-l ucida pe Naruto si ca s-a purtat rau cu Sakura dar nu-l condamn.In Shippuden,Sasuke isi da seama ca nu a fost o idee buna sa-l ucida pe Itachi si acum ii pare rau.:...:

Mai bine n-o facea! Iar apoi mai incearca si sa distruga Kanoha.Pe ce lume traieste???:?:

:bye:
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#20
Desi nu imi place absolut deloc faptul ca Sasuke e un tip atat de razbunator si ca a plecat pt a deveni mai puternic si pt a-si omori fratele, recunosc ca anime-ul nu ar mai fi fost atat de interesant daca el ramanea cumintel acasa. Inteleg ca il uraste pe Itachi pt ca a omorat tot clanul, inclusiv pe parintii lor si i-a si aratat felul in care a facut-o, dar Sasuke ar fi trebuit sa incerce sa gaseasca un mod mai bun in care sa obtina mai multa putere, nu sa plece la Orochimaru, care il vroia doar pt a-i lua corpul.
[Imagine: sig_reinoir.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)