Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Death Note Yaoi?

#11
Desi mie imi place acest gen , yaoi si mi se par super faine pozele cu L si Light...nu sunt de acord cu acest cuplu xD ! In primul rand nu se potrivesc deloc . Au caracterul prea diferit , iar pe L nu'l vad nicidecum a fi un gay sarutandu'se cu cel pe care ii este intr'un fel dusman, mai exact Kira.
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#12
MIe imi place yaoi si chiar ar fi cool sa fi fost ceva intre cei doi insa Death Note este unul dintre putinele anime gandite pana in cel mai mic amanunt si aleas fiecare gest cu grija .Cel mult intre cei doi ar fi putut exista un sarut insa nimic mai mult.Poate chiar si-au dorit sau cel putin s-au gandit la asta fiindca erau compatibili perfect:Light nu-l putea juca pe degete pe L si nici invers .Era o tensiune perfecta pentru asta4 Dar cred ca relatia celor 2 ar fi fost in plus insa pentru iubitorii de yaoi ar fi fost chiar o intriga interesanta:->
[Imagine: th9fcb4c781.gif] ~In fiecare suflet exista o parte colorata~


[Imagine: 1.jpg]

#13
(01-04-2009, 03:22 PM)Kitsunes Iris A scris: MIe imi place yaoi si chiar ar fi cool sa fi fost ceva intre cei doi insa Death Note este unul dintre putinele anime gandite pana in cel mai mic amanunt si aleas fiecare gest cu grija .Cel mult intre cei doi ar fi putut exista un sarut insa nimic mai mult.Poate chiar si-au dorit sau cel putin s-au gandit la asta fiindca erau compatibili perfect:Light nu-l putea juca pe degete pe L si nici invers .Era o tensiune perfecta pentru asta4 Dar cred ca relatia celor 2 ar fi fost in plus insa pentru iubitorii de yaoi ar fi fost chiar o intriga interesanta:->

Animeul nu se baza pe relatia dintre cei doi, ci pe deslusirea unei enigme, sau mai bine zis, capturarea unui criminal.
In opinia mea, nu cred ca relatia L-Light ca si cuplu ar fi fost un plus pentru anime. Ar fi trecut granitele temei alese.

Au fost intr'adevar niste situatii usor yaoi, de exemplu cand L ii stergea picioarele lui Light, but nu cred ca a vrut sa arate o oarecare atractie. Nici nu stiu cum as putea detalia ce cred eu....well...intre cei doi, fiind dusmani practic, au aparut acele momente de apropiere si de exploatare a teritoriului sa zic asa.

#14
No no nooo 21)) Clar Death Note nu e anime-ul pe care mi-ar placea sa-l vad in varianta yaoi (si zic asta fiind o fana infocata a acestui gen).
De ce nu? Pentru ca L este al meu deja 21, in concluzie nu poate fi si cu Light 21.
Dar pe bune acum..gandind logic..nu s-ar potrivi.Animeul este prea bun asa cum este ca sa ma gandesc la o modificare cat de mica in el.Deci nu21 Fara yaoi in Death Note..nici L cu Kira nici alte cupluri 4
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#15
Umm... poi cv de genul MelloxMatt ar fi sigur bine-venit pt mn sau nush... cv cu Near, L si Mello [trio booom 21 LMN ROCKS!] dar daca ne gandim la o posibilitate RyuzakixRaito, I'll be like: WTF? Chiar ne arata? si surpriza este da, chiar ne arata gratuit pe deviant art sau de vanzare pe e-bay, deoarece surpriza: chiar exista un volum manga RyuzakixRaito deci.... yaoi fans, avetzi ce vedea la capitolul RyuzakixRaito dar in celelalte privintze yaoi, death note sucks 65

#16
Hmmm...eu sunt o adevarata fana a genului yaoi si da , mi-ar placea sa existe o versiune yaoi a anime-ului Death Note 21 Cred ca cuplul perfect ar fi Light+L , deoarece ei sunt intr-un fel in antiteza , dar au o gramada de calitati la fel si le-ar sta perfect impreuna 21 . Ei se urasc atat de mult si cu timpul sa ajunga sa se placa unul pe celalalt , iar L va avea de ales : sa-l ucida pe Kira sau sa il apare din dragoste xD Tot anime-ul ar fi diferit o.O Eh , oricum , anime-ul e bun asa cum este el in realitate , deoarece il ador pe L si nu as suporta sa-l vad in bratele lui Light :-W E doar al meu xD

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#17
Hell no, in the name of evil, no!!! *puts a crucifix in this post*

Cineva a replicat pe o pagina anteriora.

" ca si in anime sunt cateva scne in care cei soi par ar fi iubiti "

Watch again the anime and i`ll speak after. In caz ca nu ai observat fiecare se sapa unu` pe altu, so, those scenes are fake, gurl, fake!

Deci revenind la subiect, N O !
Nu pentru ca nu ar arata cut impreunda dar ideia aceasta ma dezgusta si chiar daca sunt o fana yaoi dar si o maniaca Death Note, unele personaje nu sunt facute unul pentru celalalt.
De ce nu mi-ar placea o versiune yaoi? Simplu, nu se potrivesc ... evil si good together? Brrr... deja ma ia cu frigu` cand ma gandesc.
Nu mi-ar placea nici un Light x L, si nici un Mello x Near sau mai stiu eu ce. Nu ma deranjeaza sa citesc fic-uri dar un anime... let`s be serious guys, that`s disgusting in the real sense.

*mad*

#18
Trebuie sa recunosc, nu sunt o foarte mare fana a genului yaoi, dar nu spun nici ca nu imi place, este foarte bun in unele moment. In schimb sunt impatimita a anime`ului Death Note.
Death Note Yaoi 39 Sincer suna interesant si impinsa de curiozitate cred ca as spune ca e o idee draguta. Si totusi, L si Kira un cuplu? Asta ar fi intreadevar ciudat...Adica, logica ma impiedica sa mii imaginez pe cei doi impreuna...Si in plus toata actiunea ar fi data peste cap daca Light s`ar indargosti de Ryuzaki si invers 39
Deci nu prea sunt de acord cu chestia asta...pur si simplu imi e imposibil sa imi imaginez Death Note yaoi :]
KyuMin.

#19
Eu una sunt o mare fana a genului Yaoi , dar cu siguranta nu as suporta gandul ca Death Note sa fie un anime yaoi o_o . I mean ... nimeni din anime nu s-ar potrivi . Light cu L ? o_o In nici un caz . Nu le-ar sta bine deloc si pur si simplu nu am cum sa ii vad impreuna . Nu imi pot crea o imagine despre ei ca si cuplu. Dezgustator =]] .
Numai cand ma gandesc ca Light s-ar putea indragosti de L sau de altcineva o_o Near ? Doamne , nici atat . Near ii ajunge pe la genunchi o____o . Povestea ar fi total diferita , adica totul s-ar schimba din cauza acestora =]] . Dar dragostea pluteste in aer xD . Eu cred ca anime-ul este perfect asa cum este , cred ca o singura chestie yaoi ar strica intregul anime .
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#20
ar fi interesant sa existe un cuplu Ryuzaki x Raito in Death Note , desi asta ar strica tot sarmul lui Raito ca si baiat . daca ar fi asa , nu ar mai exista nici un rost personajul Misa Amane . si , totusi , ei sunt dusmani de moarte , asa ca ar fi cam imposibil , la cum il stim noi pe Raito ........ nu i-ar mai pasa daca il iubeste pe Ryuzaki sau nu , l-ar omori atunci cand i-ar afla adevaratul nume . singurele persoane de care ii pasa lui Raito sunt el si familia lui .
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Favorite Shinigami [Death Note] Gwindel 19 17.554 09-07-2014, 03:01 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Ce ai face daca ai avea un "DEATH NOTE"? hikari marina 24 29.550 25-04-2014, 10:07 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Daca ai putea adauga o noua regula in Death Note, care ar fi aceasta ? ? ?? Black~RoSe ?? ? 19 14.451 22-07-2013, 08:21 PM
Ultimul răspuns: Arinbjorn
  Prea mult Death Note cand... SnowFlake. 17 10.454 21-07-2013, 06:22 PM
Ultimul răspuns: Shinigami
  Light/Kira/Raito(Death Note) Flaw 14 14.134 01-11-2012, 08:53 AM
Ultimul răspuns: angelxp
  Design Death Note DarkAngeI 1 2.683 03-04-2012, 07:40 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Favorite Death Note Quotes o0o-ayame-o0o 11 17.078 29-12-2011, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Niska
  Cum iti faci un Death Note Luzer 2 6.522 29-12-2011, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Death Note - The last name Yukira1234 9 6.760 01-08-2011, 04:53 PM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)