Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Death Note Yaoi?

#1
Ti-ar placea un Death Note yaoi?

Pt k eu am deschis acest subiect ,mie mi se pare ca ar fi interesant.Ruuizaki si Light un cuplu?Hmmm...o ideie buna.Adika ar fi interesant...am vazut foto in care cei doi sunt un cuplu si arata absolut superb.
Akum stiu k nu toata lumea e de akord ku mine dar evita comentariile rautacioase68.Aici am venit sa ne facem prieteni nu sa arunkam ku noroi unii in altii.
Cui ii place ideia mea astept comentarii!stea

#2
L si Ligkt?Nici acest cuplu nu imi place.Pur si simplu...relatia dintre ei in anime ma face sa inclin balanta spre nu.Am vazut poze cu ei si ar fi draguti...insa nu sunt chiar atat de entuziasmata cand ma gandesc.Nu exista chimie intre ei...si nu prea il vad pe Light indragostit de L(nici lu Misa nu ii da atentie).Asa ca raspunsul meu e nu.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#3
yaoi si death note? yeah right.Nu fiindca DN este un anime de actiune si suspans in care crima se tine lant si momentele ciudata nu contenesc sa apara dat fiind de jurnal.Nu cred ca exista una ca asta fiindca nu poate sa fie asa ceva.L nu prea se pune bine cu iubirea iar Light este total paralele.Biata Misa 21
-

#4
Yaoi fan(Laura)...ce ma innebunesti tu cu iubitul tau L 71
Death Note Yaoi..L plus Light..suna interesant:-S.Desi o astfel de relatie(L este foarte atent pe Kira si Light pe L) ar fi numai din interes 71.Plus ca Light se potriveste bine cu Misa decat cu L(daca ajungi sa te gandesti la unele scene devine scarbos..).
Totusi cred ca Death Note e mai bine asa cum e
[Imagine: da-1.jpg]


Twilight... Would you die for love?


It's on my lips, it's in my dreams.
It's a story told by two.
You say you want to be happy.
I can make your dream come true.


my yaoi fan fic


[Imagine: chibi_1341.gif]
chibi-ul lui Pure Love

Bomboane...multe bomboane pentru Asha :X

#5
Lol..acum am vazut si eu topicul.
Ar fi interesant...Mi-ar placea sa apara un yaoi Death note..
Poate ca ..cuplul Light x L ar fi chiar super...Light e genul de tip indiferent iar L chiar pune la inima.Ar fi chiar tare un yaoi...
Ar mai putea fi si alte cupluri :Near x Mello,Mello x Matt,Matt x Mikami,...Mikami x Light...
Ar fi o idee buna..poate da un scriitor japonej peste zup..si ii vine si lui ideea.
o.o" wot

#6
*screams*

Nooooooooooooooooooes . I hate yaoi :[ .Adica,pur si simplu ma duce cu gandul la gay 23 .Bine,poate L mai are asa o fata[uitati ce am spus 24))] dar ... Light needs a girl,WTF XD. Bine,poate nu Misa cuz` she`s blonde dar poate mai gaseste pe altcineva cu 'pasiunea' lui .[Tho` he`s dead .__.]
Oricum,ar fi chiar ....oribil.:-S Oricum lui L vad ca nu ii place de nimeni..adica nici macar pe blonda nu o baga in seama,nici ...nici macar nu a aparut o fata de care sa ii placa!

So no,it would be gross XD [desi am vazut deja niste chestii yaoi cu ei -_-]
LOLNOPE

#7
Cred ca ai dreptate.Se vede ca intre L si Light exista o tensiune sexuala destul de accentuata.
Totusi cred ca L este cel indragostit si nu Light.
Light este doar plin de ura si prea dornic de putere pentru a intelege iubirea lui L.
Poate nu am dreptate,dar ma indoiesc.cred ca in 15 ani de NPI am invatat sa cunosc bine oanenii fictivi sau nu si comportamentul pe care il au.
Te pupi si astept sa deschizi si alte discutii despre anime.
"Gravitation canot held responsible for people falling inlove."

Albert Einstein
[Imagine: chibi_1420.gif]
Arget, chibi-ul lui Argenta

#8
nu sunt eu o mare fana yaoi, si ca aspect cei doi chiar ar arata adorabil. Il prefer mai mult pe Light, iar in combinatie cu L cei doi ar face un cuplu adorabil. They are so hot. Insa sa-l vad pe Light ca are un iubit ar fi tare ciudat... sa devina sentimental si sa-i spuna lui L cand ajunge acasa " Iubite am venit acasa" O_O, asta ar fi super ciudat... pe L il vad in postura tipului dulce si magolitor, [ poate pentru simplul fapt ca adora atat de mult dulciurile, si e dragut cand sta pe scaun ca un copil mic] In concluzie cateva saruturi pasionale intre cei doi chiar mi-ar placea... si nu as refuza sa apara si cateva scene fierbinti... so Death Note Yaoi... yea, chiar ar fi super8





#9
Nu-mi place genul yaoi dar orcum ideia este urmatoarea acum nu orice imagine pe care o gasim pe net este real deci aceia nu este o fi vrun doujinshi foarte prost.Cei doi nu pot crea un cumplu deoarece ar fi mereu o cearta pe ideile si gandurile lor diferite ,orcum Light a zis ca nu o place pe Misa nu ca nu-i plac fetele,iar ca un personaj gay il consider pe Mello pe care il suspectez de ceva legaturi cu baieti.
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#10
Death Note yaoi? mie imi place Death note exact asa cum este in acest moment. Insa ideea de a avea si o alta versiune a anime`ului in gen yaoi imi pare interesanta. Cuplurile nu s-ar fi putut forma usor,parerea mea. Dar asta ar fi fost interesant.
Hmm moartea amestecata cu iubirea dintre un baiat x baiat. Asta ar fi destul de captivant. L si Light? Nu stiu ce sa zic.Pozele cu ei doi sunt foarte dragute,si arata bine . Dar acestia nu s-ar potrivi din cauza caracterului si scopurile diferite pe care le au. Ganditi-va sa fie in mijlocul unei "lupte intelectuale" si Light sa ii zic lui L ceva de genul : " Ce sexy esti ! " Oh asta ar fi grozav de amuzant. Doar ca ar fi fost o parte interesanta in toata chestia asta. Daca eu ar fi trebuit sa fac D.N yaoi cred ca pe Light l'as fi "cuplat " cu Kira. Adica sa fie pur si simplu inebunit dupa geniul nebun,care vrea sa " salveze " lumea. Hmm asta ar fi fost interesant. Dar nu stiu ce sa zic,ideea ca anime`ul ar putea fi schimbat in asa fel nu este chiar cea mai tare. Pentru ca DN este bine cum este acum,cuplurile sunt greu de format iar pentru un geniu malefic,si nebun ca si Kira nu i se poate potrivi decat puterea ca partener de suflet 21 Este rautacios si nu poate sa tina la altceva decat el si scopul sau. Cred ca ar iesi o harababura totala !!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Favorite Shinigami [Death Note] Gwindel 19 17.554 09-07-2014, 03:01 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Ce ai face daca ai avea un "DEATH NOTE"? hikari marina 24 29.551 25-04-2014, 10:07 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Daca ai putea adauga o noua regula in Death Note, care ar fi aceasta ? ? ?? Black~RoSe ?? ? 19 14.451 22-07-2013, 08:21 PM
Ultimul răspuns: Arinbjorn
  Prea mult Death Note cand... SnowFlake. 17 10.454 21-07-2013, 06:22 PM
Ultimul răspuns: Shinigami
  Light/Kira/Raito(Death Note) Flaw 14 14.134 01-11-2012, 08:53 AM
Ultimul răspuns: angelxp
  Design Death Note DarkAngeI 1 2.683 03-04-2012, 07:40 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Favorite Death Note Quotes o0o-ayame-o0o 11 17.079 29-12-2011, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Niska
  Cum iti faci un Death Note Luzer 2 6.522 29-12-2011, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Death Note - The last name Yukira1234 9 6.760 01-08-2011, 04:53 PM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)