Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dear Diary

Welcome back, Ro C:

Today was a tired but a good day. Am camera la camin. Sisisisisi am si stelute fosforescente-n camera, shalalalala!
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

Dear.
Well, e prima mea zi la camin si sunt super-incitata. Also super-scared dar asta e altceva, alta conversatie pentru alta zi. Colegele sunt geniale, imi e putin ciudat dar sunt sigura ca va fi bine. Inca nu stiu ce sa fac in legatura cu, well, toate dar voi invata pe parcurs. Anul doi de facultate, primul an la camin, so many people, sooooo scary, so awesome. L. vine maine si acum sunt cu o colega pe care nu o prea cunsoc dar se pare ca suntem fane The Weeknd, so treaba merge bine. Deja imi e dor de casa si sunt sigura ca imi va fi si de acum inainte. Wow, mi-a sarit tasta n. Genial. Well, I shall leave. Will see you soon, I hope. Bye.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Dear Diary,
fa ceva cu cheful meu si cu productivitatea mea pana nu e prea tarziu. Trag de mine de dimineata (a se citi "de cand m-am trezit" which was like 2pm) sa imi gandesc putin reprezentatia si sa aleg muzica, dar cu greu ma urnesc sa ma apuc de asta ._. Sunt mandra de mine ca macar am facut curat in bucatarie.

Ma intreb unde mi-e colega de apartament, ca a plecat de multa vreme dupa caietele alea. Pe de alta parte, vreau sa vina ca sa-mi aduca acele si ata alba, since I really really need those. Sper sa fie o saptamana buna, both costume-wise & cursuri-wise si sa se incheie ca ieri. Sau putin mai mult. Gosh I'm craving and I should stop *sigh*.

Clujul imi mananca din timp si din bani cu o viteza greu de oprit.
In rest... getting used to this whole new strange and wonderful thing. And hoping it'll all turn well with the Netherlands. Numai gandul la interviu si ma ia cu fiori pur si simplu pentru ca sunt atatea in joc. Saptamana asta care vine va fi una lungaaa.

Pe curand.
^-^
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

Draga jurni-urni,

Iti mai aduci aminte cand eram o persoana puternica cu principii de viata solide? Nici eu, pentru ca nu s-a intamplat. Dar, draga jurni-urni, nici n-ar fi posibil, tinand cont ca sunt mai mult de 2-in-una bucata persoana, si asta din pricina tulburarilor mele de personalitate. Dar, stii tu, draga jurni-urni, ca-s inca prea tanara ca sa fie si/sau sa fiu ceva definitiv. Indraznesc sa cred ca numai moartea este definitiva si ca, pana la ea, teoretic, mai am cale lunga. Practic, ar trebui sa ma feresc de multe.

Totusi, jurni-urni, ce ma fac cand nu stiu ce sa ma fac? Acum multe par clare si senine, pentru ca scriu dintr-o zona de confort. Dar trebuie sa ies curand din ea si ar fi minciuna sa spun ca nu stiu ce ma asteapta. Stiu in mare ce ma asteapta, pentru ca sunt parti bune si rele in orice aspect al vietii. Asa mi-a fost, asa le-a fost tuturor; asa ne va fi mereu. Si... totusi... daca relele sunt prea rele pentru cat de slaba sunt eu? Crezi ca sunt rele ca sa nu mai fiu eu slaba sau doar ca sa ma inchid tot mai mult in mine si sa mor de depresie, singuratate si anxietate?

Sa fie autoexilarea in singuratate o forma de supravietuire a slabiciunii sau o forma de putere data de autosuficienta? Si, draga jurni-urni, o sa fiu vreodata o singura persoana, cu un singur raspuns la fiecare dintre aceste intrebari, sau voi ricosa perpetuu intre toate personalitatile din mine si raspunsurile fiecareia dintre ele, pana voi innebuni?
[Imagine: 7rA0Lg3.png]

salut jurnalu'

pan' la urma domnia si prostia se platesc in viata.

doar ca I just wanna kill some ppl right now.

potanga te cheama... potanga ti-e caracterul, amice.

bye bye.

update:

luni, 12 oct. 15

ce urasc pe insii astia absurzi. cei care pretind ca sunt niste insi rezonabili, dar cand le explici de fapt cum sta treaba, refuza sa vada!

de asemenea, ii urasc si pe aia, care au ajuns la intelepciunea absoluta. nascuti invatati. cica perfectionisti. fara dinti in gura. iti explica faptul ca tre' sa-ti bati capul serios ca sa faci un lucru absolut firesc. el nu vine de la sine.

in rest, ramane cum am stabilit: potanga te cheama, potanga esti! masurabil cu ruleta.
[Imagine: F3GHuiy.png]
You Know Nothing
I'm such a LESBIAN! LOL
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071




Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)