Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Dance in the Vampire Bund] Dance in the Vampire Bund

#1
[Imagine: 18644l.jpg]
Dupa milenii in care a stat ascunsa, Mina Tepes, Printesa vechiului legamant si conducatoare a tuturor vampirilor, doreste schimbare. Folosind vasta bogatie a dinastiei Tepes, a platit toate datoriile Japoniei, si facand asta a dobandit autoritatea de a crea un "district special" in largul coastelor Japoniei, care va deveni viitorul rai al tuturor vampirilor din lume ! Acum, in seara conferintei de presa in care se va face cunoscuta lumii existenta vampirilor, teroristii si gruparile rivale planuiesc sa o asasineze pe Mina Tepes inainte ca aceasta sa aiba sansa sa faca marele anunt.

Puteti viziona acest anime si pe Extra Animezup dand click aici.
Vizionare placuta4...
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
Da, l-am vazut inca de la primul episod .De fapt, planuiam sa vad acest anime inca dinainte sa apara.
Inceputul m-a dezamagit.M-a dezamagit atat de mult incat imi parea rau ca m-am apucat sa-l vad.Dar cum nu renunt la animeuri odata ce m-am apucat de ele, am zis ca n-oi muri daca vad si ep 2.Si apoi mi-am schimbat radical parerea.
Mina Tepes este un personaj foarte interesant si destul de complex.Imi plac in special momentele ecchi din anime.Celelalte personajele sunt destul de ok, grafica buna, si totusi nu mi-am creeat o parere destul de precisa pana acum.Sa vad pe parcurs cum mai evolueaza, si abia apoi imi voi putea zice daca-mi place sau nu.Poate chiar voi da un edit 39
Umm...cam asta ar fi..voi reveni ^^
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#3
Spoiled .

Hmm da am vazut si eu primele 4 episoade aparute din acest anime : ) . Mi s-a parut o idee foarte interesanta. Si primul episod mi-a placut , mi s-a parut ceva mai diferit fata de alte lucruri. Emisiunea televizata si tot restul, cat si reactia oamenilor " n-au cum sa existe vampirii " etc. A fost destul de reala partea aceea, parerea mea. In fine are o grafica buna si chiar daca este un anime ecchi, este ok. Imi plac si personajele aparute pana acum si soundtrack-ul e ok, nu extraordinar dar merge.
Imi place mult de Mina Tepes [ I will just call her Tepes as I so like it <3 ] foarte inspirata ideea cu Romania si Vlad Tepes, macar ne-au adus in vorba tara. Mda, chiar daca asta poate ar insemna " publicitate negativa " sau ceva asemanator, personal mi se pare foarte tare acest lucru. Este si unul din motivele pentru care imi place animeul.
Apoi, imi place si faptul ca a aparut acel personaj Akira. Chiar atunci cand a aparut pentru prima data stiam ca o sa aiba o legatura cu Mina [ pentru ca ii dadusera lacrimile lol ~ si uau in anime-ul asta vampirii plang * laughs ] . Credeam sincer ca e vampir sau ceva asemanator, sau oricum ca este legat de aceasta rasa a mortilor or whatever. Nu ma asteptam sa fie varcolac, asta a fost cu adevarat ceva surprinzator si smexi. Chiar mi-a placut. A fost surprinzator , deci foarte bine . Desi poate ar fi fost si mai interesant sa aflam asta mai tarziu... Am incredere ca vor veni si alte surprize care sa compenseze acest fapt. Altfel n-are cum. Hmm, mi-a placut episodul 4 [ parca in asta a fost uciderea ... ] cand au omorat-o pe jurnalista aia care era vampir. Foarte tare faza.
In fine chiar astept sa vad ce se mai intampla, dat fiind ca actiunea este cu adevarat foarte interesanta, asemenea si personajelor. Grafica buna, soundtrack ok. Per total este un anime care merge incercat [ pentru aceia carora le plac chestiile cu creaturile supra ] . Enfin , o sa revin cu o parere cand voi termina intregul anime ~si asta presupun ca o sa mai dureze dat fiind ca este on going.

#4
Intradevar, animeul parea foarte atragator la inceput, insa dupa primele 4 episode nu m-a impresionat mai mult decat trebuie. Este ceva diferit, ideea este interesanta, dar nu mi s-a parut atat de real cat a vrut el sa fie. Au venit cu ideea existentei vampirilor, si cu printesa lor micuta Mina, dar de ce au trebuit s-o faca si in exces de bogata, si pe urma "vedeta nationala". Eu as fi vrut sa-l faca ceva mai subtil, mai dark, ca doar asa sunt vampirii umbla noaptea pe intuneric, nu se dau cu creme si merg fara nici o treaba ziua. Au fost unele chestii care nu mi-au placut ca faceau actiunea sa nu mai para reala, insa unde este enjoyment este bine...animeul nu este monoton, si te uiti cu placere.
Cat despre micuta Mina; are un caracter interesant, este si normal sa fie cu aerele astea de domnisoara, din moment ce este printesa vampirilor. Totusi am preferat sa-i spun micuta ca desi a spus ca are o varsta inaintata, mie mi-a dat impresia de copil nu mai ca aspect fizic, cat si ca vorbe, atitudine.
In mare este un anime interesant pentru ideea cu vampirii, si pentru ca se mai pomeneste de tarisoara noastra, dar mai mult de 7 nu i-as da pentru ca sunt lucruri trase de par cum ar fi chestia cu platitul datoriilor Japoniei, si ulterior dreptul sa-si faca ea un coltusor al vampirilor, care pe viitor va fi imparatie.
[Imagine: v110q.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)