Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Daca ai putea adauga o noua regula in Death Note, care ar fi aceasta ?

#11
Am citit cateva reguli pe care le-au ales si alte persoane si pot sa spun ca sunt uimitoare:
~ Daca exista doi Kira ( fata si baiat) caietul sa-i atraga sentimentele unuia fata de celalalt. Prin acest lucru Light ar trebui sa fie indragostit de Misa deoarece amandoi sunt Kira.
~ Cel care este omorat de caiet si este fost Kira, trebuie sa intre obligatoriu in rai. Toata lumea stie ca Misa si Light au murit si au ajuns in "nimic" .
~ Mintea posesorilor trebuie sa fie foarte ascutita. In acest fel Misa ar fi la fel de desteapta precum Light si el ar accepta-o mai repede.

#12
Well...my rules:
~ Nu poti avea decat o singura data ochi de shinigami, odata ce i-ai pierdut, nu-i mai poti avea niciodata.
~ Cand posesorul Death Note-ului moare, in prima zi sa i se arate cat au suferit persoanele apropiate celor ce au murit.
~ Nu poti renunta decat de doua ori la caiet, a treia oara e definitiv.
~ Posesorul Death Note-ului sa nu aiba voie sa se foloseasca de shinigami, in caz contrar pierde dreptul sa mai detina caietul.

Si cam atat. 106 Stiu ca nu am scris cam corect...dar intelegeti voi ideea. <.<
[Imagine: one_piece_quotes__luffy__quote_3__by_sky...5yul99.png]
Carpe Diem.

#13
My rules:

- Carnetul sa aiba o durata de viata. Adica sa poata fi scris un numar maxim de persoane. Asta sa depinda si de gradul shinigami-ului.
- Carnetul sa arda dupa ce shinigami-ul original a murit. (asa Misa nu ar mai fi fost Kira II)
- Cei care ating carnetul si vad shinigami-ul sa aiba imediat un loc asigurat in lumea shinigami dupa moarte.
"Whatever you are, be a good one." (A. Lincoln)

[Imagine: Autumn_by_Vibeviant.gif] [Imagine: Stamp__English1_by_zoro4me3.png] [Imagine: a50c4ce0c22b4f7153a1dde14de77f4a.png]
Mă găsiţi acişilea.

#14
Pai...hai sa imi las si eu pe aici regulile mele...ei bine!

1. Posesorul carnetului sa nu aiba niciodata constiinta plina de uciderea celor prinsi in fapt pentru a gandi cat se poate de limpede.
2. Shinigami-ul trebuie sa il ajute in treburile sale pe detinator indiferent de planurile sale.
3. Toate peroanele neidentificate de catre detinator vor fi aflate de Shinigami si purtatorul va fi informat. (aici ma refer la L 19)
si
4. Detinatorul carnetului trebuie sa respecte urmatoarele criterii pentru a putea utiliza carnetul.
-sa aiba peste 14 ani.
-sa aiba o minte ascutita.
-sa stie ce sa faca cu el(nu sa omoare ca asa ii vine peste noapte)
-sa nu dezvaluie secretele sale nimanui.(ale carnetului ma refer, de secretele detinatorului nu-mi pasa!)
Pai...cam asta-i tot!
~~ Just because You know my NAME doesn't mean you know Me!~~
\TrUsT YoUr CrAzY iDeAs/

L, did you know Death Gods only eat apples??

#15
Reguli noi pentru Death Note? Pai, m-am gandit la multe lucruri, insa, raspunsurile voastre m-au impresionat! Sa vedem, eu as zice asa:

- Primul detinator al unui Death Note, adus in lumea oamenilor de catre un Shinigami (precum a fost Light pentru caietul lui Ryuk si Misa pentru cel al lui Rem), poate detine ochii unui Shinigami, pe care ii poate folosi o singura data, fara ca acestuia sa i se injumatateasca durata vietii.
- In cazul in care doi posesori al unui Death Note sunt de gen diferiti (cum erau Light si Misa), acestia se vor indragosti ireversibil unul de celalalt, vor imparti puterile si pot comunica prin telepatie, la distanta. Acest lucru nu va mai fi posibil daca, intr-o zi, unul dintre cei doi va pretuii mai mult caietul, decat persona in cauza, iar ambele caiete vor disparea definitiv de pe pamant, cei doi ajungand in lumea Shinigami. (stiu ca nu e corect, ca unul sa greseasca si sa plateasca si celalalt, dar in modul asta anime-ul ar fi devenit interesant; daca Light ar fi stiut asta, nu ar fi devenit obsedat de caiet si chiar ar fi iubit-o pe Misa).
- Odata ce un Shinigami se indragosteste de posesorul caietului, si moare pentru a-i salva viata, acesta nu se va transforma in nisip, ci va ajunge in Rai, pentru ca astfel a cunoscut iubirea adevarata.
- Odata ce posesorul Death Note-ului este demascat definitiv, Shinigami-ul este nevoit sa ii scrie numele in caietul sau; astfel acesta moare si merge in lumea Shinigami.
- Poti renunta oricand la Death Note, insa nu iti sunt sterse memoriile, nici nu esti parasit de Shinigami-ul tau, decat daca renunti la el definitiv.
- Shinigami-ul trebuie sa fie mereu de gen opus posesorului. Ar fi fost interesant ca Light sa aiba o femeie ca Shinigami, iar aceasta sa-l iubeasca si sa moara pentru el - cel putin eu asa cred.
- Odata ce nu ai mai ucis cu ajutorul carnetului timp de doua luni de zile, dispare si iti sunt sterse toate memoriile legate de acesta, cu exceptia unui semn (steaua cu 6 colturi) de pe umarul stang; astfel, nu vei ajunge nici in lumea Shinigami nici in Rai, ci in Iad. Insa, daca ai ucis doar cu un scop nobil (doar criminali importanti), atunci te vei alege cu un semn pe umarul drept (o pereche de aripi), reprezentand faptul ca ai dobandit Raiul. Cu toate astea, nu vei stii niciodata de unde ai acel semn; vei afla doar atunci cand vei murii, si vei fi judecat.
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#16
Pai...sa vedem...
1. Un posesor al Death Note sa nu poata ucide o persoana ce a avut contact cu Death Note-ul posesorului (astfel incat oricine atinge carnetul lui light sa nu poata fi ucis de light, insa sa poata fi ucis de misa de exemplu, si viceversa)
2. Posesorii carnetului mortii sa poata sa comunice prin telepatie unii cu ceilalti
3. Dupa ce moare, un Kira sa devina un shinigami special, ce poate sa ucida oamenii si cu privirea si cu carnetul, insa fiecare ucidere cu ochii sa ii ia un an de viata, sa isi piarda memoria umana, insa daca va atinge Death Note-ul pe care l-a folosit in timpul vietii (care va fi "aruncat" din nou pe pamant si va avea intre timp un propietar nou, care nu va avea un shinigami alaturi) sa isi aminteasca de viata umana, devenind obligatoriu shinigami-ul noului propietar, astfel ajutandu-l mai bn pe acel om decat un shinigami normal la folosirea carnetului.


Asa, acum cateva adaugari:
1. Pt. cei ce nu stiau, dupa ce omul ce a folosit carnetul termina carnetul respectiv, Shinigami-ul care a fost mereu aproape omului E OBLIGAT sa ii scrie numele omului respectiv in propriul carnet. Daca nu, mor amandoi. E scris in How to use:13
2. Ma intreb, oare Rem unde a ajuns? Iad rai, ceva?
Ajutati-ma sa-mi indeplinesc visul: sa-i vad pe micutii astia adulti! Tot ce trebuie sa faceti e sa dati click!
[Imagine: r6KlR.png] [Imagine: IZpPm.gif] [Imagine: MRb1Z.gif] [Imagine: Z8Pjv.gif]

#17
1.Shinigami sa fie prieten cu posesorul carnetului.
2.Daca posesorului i se intampla ceva,carnetul se va auto-distruge pentru a nu fi descoperit.
3.Daca in carnet va fi scris numele gresit al persoanei,acesta nu va afecta persoana care are acel nume.
4.Daca posesorul are intrebari despre carnet,se poate adresa Shinigami-ului.
[Imagine: ma_bike__s_epic_by_jackroono-d4k64fi.gif]
My bike is epic, bischez b-)

#18
Reguli,reguli :
1. Daca numele este scris invers-de la dreapta la stanga- si este numele unei persoane decedate,aceasta reinvie ca .... zombie ?
2. Dupa ce posesorul unui carnet moare, devine Shinigami
Cred ca ar fi cam atat ....
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#19
1. Toti cei care vor intra in posesia Death Note-ului nu pot fi ucisi niciodata de un alt posesor.
2. Durata de viata a celor ucisi i se adauga proprietarului.
3. Daca posesorul nu mai atinge caietul timp de o luna, isi va pierde toate amintirile pe care le-a avut despre acesta.
4. O foaie rupta din caiet nu va avea efect, persoanele al caror nume vor fi scrise pe respectiva foaie nu vor murii.
5. De fiecare data cand este scris un nume in caiet, trebuie facuta o pauza de 30 de secunde pana la scrierea urmatorului, in caz contrat, persoana in cauza nu va murii.
6. Poti renunta la caiet doar de 2 ori, a doua oara fiind definitiv.

Din cate puteti observa, regulile nu sunt nici de partea lui L si nici de partea lui Light. Multi dintre voi ati scris ceva de genul '' shinigami-ul trebuie sa il ajute pe posesor, indiferent de ceea ce planuieste'', lucru extrem de ''prostesc'' - in felul asta anime-ul ne prezenta o cu totul alta ''poveste'', iar lupta dintre L si Light n-ar fi fost decat o distractie penibila de 2-3 zile maximum. Cu alte cuvinte, Light devenea ''God of the New World'' fara nici o piedica. Interesant plot, asa-i?

Cam atat pentru moment.

#20



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Favorite Shinigami [Death Note] Gwindel 19 17.684 09-07-2014, 03:01 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Ce ai face daca ai avea un "DEATH NOTE"? hikari marina 24 29.674 25-04-2014, 10:07 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Prea mult Death Note cand... SnowFlake. 17 10.572 21-07-2013, 06:22 PM
Ultimul răspuns: Shinigami
  Light/Kira/Raito(Death Note) Flaw 14 14.181 01-11-2012, 08:53 AM
Ultimul răspuns: angelxp
  Death Note Yaoi? Luzer 23 19.982 06-10-2012, 02:45 PM
Ultimul răspuns: ReneePheonix
  Design Death Note DarkAngeI 1 2.698 03-04-2012, 07:40 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Favorite Death Note Quotes o0o-ayame-o0o 11 17.122 29-12-2011, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Niska
  Cum iti faci un Death Note Luzer 2 6.539 29-12-2011, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Death Note - The last name Yukira1234 9 6.792 01-08-2011, 04:53 PM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)