Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Da o nota AMV-ului

#1
Dupa cum sugereaza si titlul trebuie sa dati o nota de la 1 la 10 AMV-ului urmator,mentionand ce va/nu va placut la el :

[Imagine: 1402125491-times-free-named-bleach_367763.jpg][/php]

#2
What a fucking badass!!! Gods, I miss Bleach, so much it hurts. Cred ca am gasit o noua melodie care sa devina o obsesie pentru urmatoarele zile. f**k you, Ginjo. Cat despre AMV, cand vorbesti de lupta dintre Ichigo si Ginjo, ca si alte lupte superbe, nu ai nevoie de prea mult edit. Sunt pe langa cand vine vorba de AMV, pot doar sa le apreciez si stiu ca daca acesta era editat mai mult decat e, nu mi-ar fi placut. Off-topic, chiar credeam ca Ichigo lost it back then. Sezonul acesta, ultimul momentan, a fost cel mai scary dintre toate. Fucking mind-games. On-topic, ii dau nota 9.

[Imagine: ak8THBQ.png]


#3
Un AMV foarte bine in editat, care reuseste sa imi transmita intreaga tensiune si intensitate a luptei dintre Ichigo si Aizen, ba chiar sa o si amplifice in unele momente cheie prin cateva sincronizari bine accentuate pe ritmurile melodiei. Daca tot am adus in discutie pieze de pe fundal, Skillet este in top 3-ul formatiilor mele favorite in acest moment, iar "Falling inside the Black" o am chiar si in playlist-ul din mobil pe care il ascult in fiecare zi cand ma duc si ma intorc de la facultate, so nu as avea cum sa nu apreciez acest AMV, are tot ce ii trebuie din punctul meu de vedere. Ms, @DeDal ca ni l-ai aratat, acesta merge direct la favorite pe profilul meu de Youtube. Nota 10, of course.

Daca tot suntem la AMV-uri cu Bleach, hai sa va prezint si eu unul din preferatele mele din acesta, so daca Bleach este, Bleach sa fie 4. Enjoy

[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#4
YYYYYYYEEEEEEEEEEEEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Asa, acum dupa ce m-am descarcat putin, ii dau nota 10. A trebuit sa urmaresc 30 de secunde ca sa stiu ca e freaking awesome, full of aaaa. Imi place faptul ca toate personajele bad-ass din serie lupta si lupta lor se potriveste perfect cu melodia aleasa. Pana la urma iti da tie un sentiment de invincibilitate, fara doar si poate.Renji, Kenpachi, Ichigo, all of them, just wow. Nu pot sa subliniez cat de mult iubesc seria aceasta, now and forever. Refrenul atinge cele mai importante parti din lupta si aici sunt mentionate cele mai interesante, printre cele mai interesante, cu siguranta in top. Deci nota 10 pentru edit, prea tare xD.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#5
Nota 5.

Nici un fel de corelare intre muzica si actiune. Videoul in sine pare sa fie o insirare de scene ce i-au placut creatorului in mod deosebit cu un Linkin Park pentru fundal. Sarirea de la una la alta se face aproape in mijlocul primei scene undeva pe la mijloc. Sincer sa fiu singurele "calitati" ale acestui AMV sunt calitatea mai buna si faptul ca e curat. In rest nimic deosebit.

[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#6
Yeah, 10. First of all, Disturbed, deci nu am ce sa comentez aici, chiar deloc. In al doilea rand, muzica e legata de scenele de lupta, legata mai bine ca niciodata. Scenele nu sunt mai lungi de cateva secunde, asta inseamna ca nu a fost luata melodia si bagata in fundal, e aliniata cu tot ce inseamna actiune. Hmm, nu am ce sa mai spun decat awesome xD!
Urmatorul e ceva mai melancolic, dar foarte apreciat de persoana mea.

Next:
[Imagine: ak8THBQ.png]


#7
-10, woah. I'm not good with AMVs but woah, asta a aratat tare bine. Si, pentru o persoana care a vazut doar 18 episoade din Bleach odata, demult, a fost tare ciudat de vizionat, dar mi-a placut. Apreciez ca nu au fost doar scene de lupta, ci si o oarecare poveste in spatele lor si mi-a placut sincronizarea muzica/scene, care a fost destul de buna in opinia mea. Plus melodia. Na, aia chiar a fost faina si potrivita, mai ales finalul si felul in care s-a inchis imaginea. Singura mea obiectie ar fi fontul ala imposibil ales pentru cele doua replici, that one was too much.

Totally not-Bleach related now hehe.

[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#8
Unde a fost seria asta toata viata mea? Gotta try it. Chiar imi lipseste o serie atat de plina de actiune, doar actiune daca se poate. Did I struck gold? Cat despre AMV, ii dau 10, m-a impresionat, scenele de lupta sunt grozave, personaje badaas cat cuprinde, chiar m-a prins bine. Melodia, mai mult, gasesc o gramada de melodii geniale pe site xD! May the Gods bless. Imi sar ochii de la o scena la alta, sunt puse impreuna foarte bine. So 10.

Next:
[Imagine: ak8THBQ.png]


#9
Nice 4 Ii dau totusi nota 9 pentru ca jumatate din el incearca sa faca o poveste, iar cealalta jumatate nu are nici un fel de coerenta in timp.

Actiunea se potriveste cu muzica desi imi da impresia ca nivelu de efort depus a fost mai mare la inceput decat la sfarsit. Muzica este ok si poate chiar o sa o mai ascult. Cum am zis, jumatate din el are scene de actiune grozave, dar sare in timelineul showului din stanga in dreapta ca un iebure beat si ma cam deranjeaza asta. Nu stiu de ce.

[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#10
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)