Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

DRAMAtical Murder

#1
[Imagine: 62185l.jpg]

Citat:The story takes place many years in the future where the game "Rhyme," a virtual fighting game, is incredibly popular and people possess "AllMates," convenient AI computers. Aoba leads an ordinary life, working at a junk shop and living with his grandmother on the island of Midorijima. Unlike his friends, he doesn't participate in Rhyme, nor does he belong in a gang. However, when rumors of people disappearing spread, Aoba finds himself needing to unravel the mysteries behind the island in order to protect his everyday life.

Pentru enorma nemultumire a numerosilor fani DMMD game, seria anime creata nu e yaoi, ci Sci-Fi. In ciuda acestui fapt, seria a fost asteptata cu sufletul la gura de majoritatea fanilor.
Ei bine, pentru inceput, se pare ca Aoba are o dubla personalitate. Asta e impresia pe care o construiesti dupa primul episod. Grafica e interesanta si tot ce e legat de elementele din care este compus anime-ul te duc cu gandul la Sci-Fi, de la soundtrack-uri pana la dragutul de Ren. O chestie interesanta, daca vezi ceva cute sa nu te astepti la o voce la fel de cute, ba din contra, total nepotrivita. Personajele masculine apar unul dupa altul si se pare ca Aoba-kun e destul de popular. Totul incepe destul de inocent, asta pana cand Aoba este atras intr-o capcana. Mai departe actiunea devine din ce in ce mai interesanta, destul incat sa astept urmatorul episod. Pentru inceput, nu am fost dezamagita si sper sa nu fiu atunci cand sezonul e la sfarsit.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#2
Anime-ul avea mult potential, chiar am vazut o gramada de oameni care nu erau fani ai jocului dar care erau foarte hyped pentru anime, dar din pacate NAZ aren't known for good and consistent animation.... which is why episode 3 was the way it was.

NAZ is a studio that has worked on only a handful of series, those being Hamatora, Re:Hamatora and Dangan Ronpa the animation. That is... not a lot.

So yeah. Because of their lack of budget and/or experience....this happened



Tot nu inteleg de ce Nitroplus - compania care detine subdivizia Nitro+chiral care a facut ambele jokuri DMMd, si care in trecut a animat Guilty Crown si (in parteneriat cu Whitefox) Steins;Gate - nu au fost cei care sa animeze DMMd. NAZ has been doing a terrible job and I want whoever thought it was a good idea for them to animate this - and not Nitroplus - to be fired.

[Imagine: tumblr_n68tec3tqU1t5muapo3_500.gif]

#3
Pfoaiii, anime? o.o Serios? Umm, am vazut reclame pe net si mna, era un joc, dar anime? Asta a fost surprinzator, am citit descrierea si pare destul de ok. Inca nu m-am uitat la el, sper sa am ocazia. M-a facut curioasa Crazy-monkey-emoticon-136 dam cu haur!
Cred ca ma apuc sa ma uit la el deja, pare promitator.Crazy-monkey-emoticon-159
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)