Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

D'ale mele

#1
Since I'm in charge of this section I thought it wouldn't hurt to post my so-called drawings as well. *shrugs*

cooking
Asta e un desen mai vechi, cred ca de prin 2011 sau asa, dar am impresia ca e printre cele mai bune pe care le-am facut, asta pentru ca am stat destul de mult sa lucrez la el. Also, cred ca-i singurul de care sunt oarecum mandra.

Plue
Am facut desenul asta pe vremea cand aveam parul scurt (2011) pentru ca voiam sa-mi pun deviantID. Bineinteles ca n-am mai facut asta (pana azi). 2011 e de asemenea anul in care m-am apucat de citit Fairy Tail, ceea ce explica prezenta lui Plue acolo.

fox lady
Un ceva pe care l-am facut anul trecut in autocar, cand ma intorceam din Bucuresti.

redhead
Pe-asta l-am terminat vineri. Vorbeam cu o prietena si-i ziceam ca as vrea sa desenez persoanele din grupul nostru costumate in personajele lor preferate de la DC Comics, iar preferata ei e Black Canary. So yeah, here it is. M-am distrat cu desenul asta, asta pentru ca am folosit destul de multe materiale: acuarele, creioane colorate, pix negru cu gel, pensulele de la japoneza si cafea.

Am spus-o de multe ori si o repet: nu consider deloc ca ma pricep la desenat. I do enjoy doing it, however. Astept comentarii; nu conteaza cat de crude si nemiloase sunt, important este sa vina.

Seara buna!
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#2
Yaaay!!!Meh is first, meh is first!!!!!Omgomgomg!!!~<3 *idioticmodeoff*
Era si timpul sa faci asta. I've been waint for a looong time to see your masterpieces! And it was worth it. 15 Anyway, let us begin! I shall be merciless, so be prepared!

Cooking: This one's really cute. Si se vede ca e facut cu atentie. Liniile sunt curate, pe ici pe colo un pic mai nesigure dar no big deal. Vad ca simti in general unde trebuie sa pui umbrele. In anumite locuri ai fi putut sa faci o trecere mai fina de la lumina la intuneric (castronul, de exemplu), si poate sa accentuezi nitel umbrele, dar in mare e ok. Pe alocuri ai apasat nitel cam tare pe varful creionului(masa). Anatomia e chiar buna. La capitolul maini trebuie sa mai lucrezi poate (la o adica, astea cred ca dau oricui dureri de cap) Altfel, e estetic si foarte dragut. Expresiile faciale sunt absolut geniale 21 Si fundalul! E complex si ti-a iesit chiar foarte bine. In concluziune, desenul e bun! Ai tot dreptul sa fi mandra de el.

Plue: I absolutely loooove Plue XD !!! Si mai ales cum l-ai desenat aici!(ai dat inclusiv impresia de tremurici, yay!) Cam p-atunci ni s-a incrucisat prima data drumurile , neh? Si am impresia ca tot din cauza Fairy Tail-ului (ah, good old memories 105). Revenind la desen, poate pielea ar fi trebuit hasurata nitel mai fin (si umbrele) 39 Si la par poti sa folosesti mai multe nuante de exemplu. Mai multa atentie la nasuc si gura (they can be tricky). Ura pentru blushies!!!!!(and for the shiny eyes) Question: Cute? Answer: Hell yeah!

Fox lady: This is by far my favorite! In primul rand, imi place ideea (abstraaact). In al doilea rand, se vede ca ai evoluat. Si imi place cum ai hasurat. Si liniile sunt mai curate si mai sigure. De fapt, nici nu stiu ce sa zic, efectiv imi place maxim 21

Redhead: I.F***ING.LOVE.THE.BRICKS! De fapt fundalul e smecher cu totul. Si din nou se vede evolutia. Anatomia e buna, pozitia e naturala, tipa e super tare. Imi place tocmai amestecul de materiale. I-a dat un aspect foate bun. Umbrele sunt ok, freza e super, stilul e diferit (obviously) dar ti-a iesit chiar bine. Sunt cam haotica in ceea ce spun, dar ideea e ca imi place!

Concluziune: Talent? Avem! Potential? Avem! Timp sa fie! Chiar astept sa vad mai multe. Keep on with the good work, my cute, fluffy Mokona-chan! (si pe viitor voi incerca sa fiu mai coerenta ^^'')
Of course I'm weird.If I wasn't weird, you'd be weird and I'd be out of job:yes:

#3
Aww, ai un stil tare dragut, desi cred ca ai mai avea de exersat la hasura, umbre si lumini. Hasura pare destul de grabita in unele locuri si nu prea exista trecere intre umbre; chiar daca sunt anime, ar arata mult mai frumos daca ar avea umbre mai realiste. Si ca exemplu iti dau desenul cu Plue, in zona gatului si a fe?ei unde ai hasurat intr-un singur sens si nu exista acea trecere finu?? de la intuneric la lumina, dand un aspect mai urat in comparatie cu daca ar fi existat (ce ciudat suna). Uite(clicky), a doua hasura va oferi un aspect mai placut. :3 La fel ai si la fata-lup.
Preferata mea e Redhead, arata chiar bine si se vede ca te-ai straduit, ai facut o treaba buna.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#4
Buna, Agrona draga
Mai ai mult de munca in ceea ce priveste perspectiva si proportionarea atat a personajelor cat si a lucrarilor in sine[nu-i nimic, astea vin in timp si cu exercitiu]
In primul e fain ca ai incercat sa colorezi, insa mai ai de lucru la umbre si cum asezi culoarea pe hartie. Habar n-am cati ani ai si de cand desenezi, dar dupa mintea mea, in 10-15 desene ar trebui sa te prinzi cum sta treaba cu umbre si asternutul culorilor.
Al doilea e mai bine proportionat insa coloratul lasa de dorit, si aici ma refer la directii. Incearca sa urmezi linia conturului si sa faci desenul dinamic, sa nu arate ca un personaj calcat cu fierul,daca intelegi ce zic.
Cel de-al treilea ma depaseste ca si concept,asa ca am sa ma abtin.
In ultimul fundalul e ales tare nefericit, pentru ca iti face personajul sa arate a prostituata,nu a redhead canary sau ce vroia sa fie. Asta e colorat mai dragut,intr-adevar, cred ca iti iese mai bine in acuarele decat in creion/creioane.

Spor in continuare la desen! ^^




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)