Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cuvantul preferat

pai Japonia :macar odata pe zi trebuie sa spun cuvantul asta:love:
Germania:pentru ca imi place foarte mult tara si ii respect si intodeauna imi dau seama cat diferiti sunt germanii de romani:...:
anime:pentru ca in fiecare zi descarc imagini anime si ma uit la animeuri Smile
muzica pentru ca sunt dependenta
cuvantul bunaciune care nu cred ca iesi din vocabularul meu21
si nu ma pot desparti de cuvantul eugenie il spun de cel putin de 100 de ori pe zi
[Imagine: n3w6eu.jpg]

Hmmm... cuvântul preferat...
Mai degrabă cuvintele preferate. Păi, ar fi:
Kamelot - trupa mea preferată. Dacă aud pe cineva că pronunţă cuvântul ăsta, atunci e prietenul meu.
ploaie - ce pot să spun, ador ploaia. E un cuvânt poetic şi romantic pentru mine.
muzică - nu pot trăi fără muzică. De altfel, cine poate?
chillex - combinaţie dintre relax şi chill. Adică un fel de dublă relaxare. Genial cuvânt!
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


Prietenie - O viata colorata nu ar putea , bine poate , exista fara acest cuvant . Mereu ma duce cu gandul la o persoana ce te face sa razi , ce te accepta asa cum esti , o persoana ce va fi acolo pentru a te sustine si a te incuraja cand tu ai vrea sa dai inapoi si sa spui " Nu " unui lucru nou . O persoana care sa te imbratiseze si sa iti spuna ca ai ceva special , ca esti frumoasa si sa iti dea una cand zici vrun lucru rau despre tine - in cazul meu .
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Muzica-pur si simplu cand pronunti cuvantul asta, ma simt mai bine ca oricand, ma linistesc8
Japonia- pur si simplu ador Japonia8 dupa parerea mea e cea mai tare din toate punctele de vedere.
Calculator- sunt dependenta, pierd mai mult de 10 ore pe calculator10
Telefon- imi ador telefonul8 si ador sa vorbesc la el21
Joc- stiu ca mereu cand vine vorba de jocuri, voi castiga3
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

Azi am descoperit ca engleza e cea mai tare limba ever. Bantuiam azi pe un forum, cand am descoperit un cuvant absolut genial. A fost dragoste la prima citire. Noul meu cuvant preferat este...
yayness.
Yayness=substantiv format prin derivare de la cuvantul de baza "yay" + sufixul "ness".
Cred ca toata lumea stie, sau macar banuieste ce inseamna yay. Nu prea inseamna nimic de fapt, e mai mult o interjectie care exprima entuziasmul. Deci substantivul exprima tot cam acelasi lucru. Stiu, e cam stupid, dar cuvantul asta ma face sa rad in continuu. I'm lovin' it.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


Cuvântul meu preferat este "intrigă".
Viaţa e plină de intrigă, inclusiv personalitatea mea.
O viaţă fără intrigă, este o viaţă statică, plictisitoare. Totul trebuie să se schimbe de la secundă la secundă, mereu există un element care schimbă situaţia în fiecare moment.
Niciodată nu apuci să stai mai mult de un minut, că apare un gând, o persoană, o ştire la televizor, telefonul sunând, orice. Iar eu sunt bucuroasă că viaţa e schimbătoare, altfel, m-aş fi plictisit. Smile
My Fan Art thread 4 Please visit and comment :3 ->>> http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24185

Am revenit cu un alt cuvant preferat . . .
Calculator .
Cine sa nu iubeasca calculatorul ? Aflam lucruri noi , dam de oamenii cu care aveam ceva in comun . Putem chiar si sa ne dam mari si tari pe forumuri cand in viata reala si un tocilar e mai cul , smeker' .
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Pai, pentru mine cuvantul preferat ar putea fi(ca sa ma leg de mai multe cuvinte) iubirea. De ce? Pai, pentru ca atunci cand ma gandesc la iubire, imi vine-n cap: sentimentul fata de aproapele tau(familie, cunostiinte), fata de Dumnezeu(in primul rand), fata de iubit (pentru ca-l iubesc din tot sufletul si sunt topita dupa el 8 ); dragoste, sex (cu partenerul, evident 21 ca doar nu cu ursuletul de plus 24 ); liniste sufleteasa, armonie, intelegere, comunicare, afectiune, etc. Lista poate continua, cred.
[Imagine: mboi6o.png]

simplu : " kyaaaaaa !!!!!!!!!!!! " si sa nu uitam de " ti-am zis eu ! " , " geniu " , " luna " , " Michiyo " , " Geniala de mine 21 "
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

Cuvantul meu preferat este " vreau ". Il folosesc foarte des. Atunci cand vreau : sa fiu cu un baiat anume, ceva dulce [ am pofte 65 multeee si atunci il utilizez chiar din cinci in cinci minute ], sa primesc un telefon nou [ normal ! doar mi s-a furat cel vechi : ( ], sa vina sarbatorile : ))), sa primesc cadouri : - ", sa se termine anul scolar mai repede, sa intru la liceu, sa am o medie mare. In fine ati prins ideea xD.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Evita cuvantul DA sau NU :P:P:P white angel 1.352 415.227 29-06-2011, 05:51 PM
Ultimul răspuns: History


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)