Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cum credeti ca va fi sfarsitul?

#41
Dupa felul in care a evoluat pana acum seria mi-e greu sa cred ca Naruto va muri.Sunt 100% sigura ca nu va muri.Lupta dintre el si Sasuke va fi foarte stransa.Totusi, Naruto va fi la un pas sa-si ucida prietenul, moment in care se razgandeste si incepe sa-i tina un discurs motivational specific lui.Spusa acum intr-o noua si diferita conjunctura, la care participa amandoi, predica lui Naruto il va aduce in sfarsit la lumina pe Sasuke.

Cat despre visul de a deveni Hokage...ma face sa cred ca dupa ce isi salvaza prietenul, Naruto o sa se razgandeasca in aceasta privinta si ca noul sau tel devine acela de a aduce pacea in lume ( ceva legat de profetie in orice caz). Cu siguranta se va afla in ipostaza de a alege sa devina Hokage sau sa devina cel care salveaza omenirea de la razboaie si ura ( iar asta am sentimentul ca va avea legatura cu faptul ca invata sa stapaneasca spiritul vulpii cu noua cozi )

#42
Nu mai sunt chiar la curent cu ce se intampla in serie, dar la felul in care progreseaza si care sunt influentele animeului am cateva opini

Finalul nu va fi epic. Vor ma fi cel putin 1-2 episoade dupa lupta finala. Te va face sa iti atuci aminte de clipe din trecut.
Sasuke va mai primi ceva puteri ca sa devina egalul lui Naruto cum a primit de fiecare data can Naruto avea un power boost natural sau muncit.
Nu cred ca Naruto va ajunge cu Hinata. Naruto este avatarul pentru prea multi oameni care au ajuns sau vroiau sa ajunga cu genul de personaj reprezentat de Sakura. Sunt convins ca in momentul ala voi dispretui aceasta serie cu totul dar astept sa vad.

Si in final cred ca isi va indeplini visul. Fie Hokage fi Kage mondial
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#43
Desi inca Naruto Shippuden nu s-a postat tot, am vazut pe YouTube o secventa din anime. Stiu ca va urma un razboi final intre Akatsuki si Konoha, stiu ca Sasuke se va lupta din nou cu Naruto, dupa ce Naruto va invata sa foloseasca intreaga putere a lui 9 cozi, si stiu sigur ca la final e va muri, insa va muri ca un erou Smile. Asta e in anime, in manga nu stiu daca e la fel. Cel putin am gasit niste materiale pe internet Smile.
Ma plimb pe strada intunecoasa. Vantul rece navaleste printre copacii uscati. Luna domina totul lasand linistea noptii friguroase sa sclipeasca in lumina ei. Intunericul abisal atrage totul in el. Frica ii domina pe toti, iar umbrele incep ritualele lor de a dansa in lumina luni. Sunete de disperare se aude de pretutindeni. Dar eu nu aud nimic. Il caut pe el ,dar nu-l vad nicaieri, nu mai e aici. Acum nici eu nu mai sunt.

http://3.bp.blogspot.com/-Bisu3ZFnrFk/Te...1%2529.jpg


#44
Eu sincer cred ca exista 3 posibilitati:
1.seria sa continue si dupa shippuden si dupa razboiul ninja ,cu naruto invingator,tobi ucis si sasuke tot "rau".Naruto si sakura vor devenii ambu si dupa jounin(sau ceva in genu) iar mai apoi sasuke vine sa se razbune pe sat,ucide hokagele si naruto este numit kage...apoi urmeaza "lupta finala" dintre naruto si sasuke
unde naruto va incerca sa protejeze satul in orice fel si ambii vor murii "imbratisati" adik prieteni...naruto va fi cel mai bun hokage dintre toti....sau poate va mai traii si dupa ce devine hokage si va face un copil.....nu stiu exact

2.sau poate sasuke chiar se va intoarce in sat(dar eu nu cred absolut deloc aceasta posibilitate) pt ca itachi tot spera ca naruto sa il opreasca pe sasuke si sa-l aduca in sat...dar mai apoi spune ca daca va fi nevoie o sa-l omoare sa o faca ...deci cum am zis sasuke va murii

3.sa se termine totul acuma,tobi sa fie omorat,naruto sa se lupte cu sasuke si sa devina hokage

Dar mie mi se pare prima cea mai plauzibila deaorece naruto nu mii se pare pregatit sa devina hokage si chiar sper sa continue seria,dar un singur lucru nu mai stiu eu...pe cine sa ia sasuke in echipa lui daca lupta va continua,pt ca nu poate sa se lupte singur cu toti si nu prea mai vad personaje rele care sa mai fie in viata(adik itachi mort,orochimaru mort,nagato mort,sasori mort,kabuto mort...toti is morti,numa zetsu si cu tobi care va murii mai raman)
Sper ca kishimoto sa mai aiba destula inspiratie sa mai creeze personaje gen sasori,deidara,tobi,kisame... si implicit sa contiune seria

#45
Nu sunt convinsa ca Naruto o sa devin Hokage. Ceva ma face sa cred ca se va razgandi... Naruto e mult prea ametit pentru asta. Stiu ca e cel mai puternic la momentul actual. Doar ca toata hartogaria si sarcinile pe care le are un Hokage nu sunt pentru Naruto. Deja a fost recunoscut de tot staul ca un erou. [posturi unite]
(20-06-2012, 11:38 AM)Play4SoRi A scris: Eu sincer cred ca exista 3 posibilitati:
1.seria sa continue si dupa shippuden si dupa razboiul ninja ,cu naruto invingator,tobi ucis si sasuke tot "rau".Naruto si sakura vor devenii ambu si dupa jounin(sau ceva in genu) iar mai apoi sasuke vine sa se razbune pe sat,ucide hokagele si naruto este numit kage...apoi urmeaza "lupta finala" dintre naruto si sasuke
unde naruto va incerca sa protejeze satul in orice fel si ambii vor murii "imbratisati" adik prieteni...naruto va fi cel mai bun hokage dintre toti....sau poate va mai traii si dupa ce devine hokage si va face un copil.....nu stiu exact

2.sau poate sasuke chiar se va intoarce in sat(dar eu nu cred absolut deloc aceasta posibilitate) pt ca itachi tot spera ca naruto sa il opreasca pe sasuke si sa-l aduca in sat...dar mai apoi spune ca daca va fi nevoie o sa-l omoare sa o faca ...deci cum am zis sasuke va murii

3.sa se termine totul acuma,tobi sa fie omorat,naruto sa se lupte cu sasuke si sa devina hokage

Dar mie mi se pare prima cea mai plauzibila deaorece naruto nu mii se pare pregatit sa devina hokage si chiar sper sa continue seria,dar un singur lucru nu mai stiu eu...pe cine sa ia sasuke in echipa lui daca lupta va continua,pt ca nu poate sa se lupte singur cu toti si nu prea mai vad personaje rele care sa mai fie in viata(adik itachi mort,orochimaru mort,nagato mort,sasori mort,kabuto mort...toti is morti,numa zetsu si cu tobi care va murii mai raman)
Sper ca kishimoto sa mai aiba destula inspiratie sa mai creeze personaje gen sasori,deidara,tobi,kisame... si implicit sa contiune seria

Orochimaru si Kabuto nu sunt morti...daca citesti manga...ar trebui sa sti106
[posturi unite]
(16-10-2011, 09:53 PM)Sign of hell A scris: Eu cred ca ma veti injura.. 22
Dar Naruto se va sfarsi cam asa:

Naruto se lupta cu Sasuke, nici unul nu se lasa mai prejos si se vor omora reciproc.
Autorul animeului a spus ca va fii un singur cuplu. Eu inca nu imi pot da seama care va fii cuplul, dar a gresit si el undeva caci au fost mau multe cupluri dealulgul animeului.
Kushina si Minato
Hokage[Tsunade] si barbatul care a murit [nu mai tin minte cum il chema]
Asuma si Kurenai
Si ma gandesc ca ultimul cuplu va fii Sikamaru si Temari.

Si eu tot Shikamaru si Temari cred ca va fi...sau invie Asuma si Kurenai21

[Imagine: universul1.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce credeti despre seria Naruto SD? hero1hero 1 2.739 09-07-2012, 07:29 AM
Ultimul răspuns: Mykoto


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)