Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cowboy Bebop

#1
Anul 2071.Dupa prabusirea sistematica a celor mai puternice tari,oamenii au fost obligati sa paraseasca Edenul pamantesc si sa locuiasca pe alte planete,luand cu ei conceptii noi despre justitie,libertate,violenta si iubire.Noi reguli sunt stabilite si un grup de vanatori de recompense se formeaza.
Spike,o persoana dezorientata si Jet,un fost politist devenit cyborg, se unesc,cautand in galaxie criminali pe capul carora se afla o recompensa imensa.Ei intalnesc multe personaje interesante inclusiv cainele inteligent Ein,hacker-ul Ed si Faye Valentine.

Personaje:

Spike: http://img222.imageshack.us/img222/7253/cbp044rx1.jpg
Jet: http://img131.imageshack.us/img131/9900/...yeddw8.jpg
Faye Valentine: http://img131.imageshack.us/img131/5021/bebop05ax7.jpg
Ed: http://img251.imageshack.us/img251/8682/cbp053eq4.jpg

1.Ce parere aveti despre anime?
2.Faye vs Julia.Argumentati!
3.Spike vs Vicious.
4.Care este melodia preferata din anime?
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
1. O parere foarte buna 10 Este un anime regizat genial si cu o poveste bine scrisa. Ca sa nu mai zic ca are o grafica superba (in opinia mea) si unele dintre cele mai atractive personaje (mai ales Spike). A excelat la absolut toate capitolele si chiar a primit echivalentul premiului Oscar in industria anime in anul in care a aparut.
2. Faye! Smile Imi place mai mult de ea, ca personaj. Plus ca Julia nici macar nu prea apare in serial pentru a ne putea face o parere despre ce fel de persoana este.
3. Vicious 10 Mi-a placut foarte mult de Spike dar deh... personajele negative au mai mult farmec 10 E mult mai carismatic vicious si pe deasupra foloseste si o sabie 4 Am o slabiciune pentru personajele cu sabie 10
4. The Real Folks Blues

#3
Nah, ia sa vedem...

1. Mi-a placut anime-ul foarte mult deoarece e printre singurele anime-uri care abordeaza mai toate genurile (actiune, drama, SF, comedie, romantic) plus ca atmosfera creata e incomparabila. Muzica are un rol foarte important in acest anime deoarece ajuta mult la atmosfera, OST-ul fiind printre soundtrack-urile mele preferate. Povestea a fost originala, iar grafica, chiar daca anime-ul e mai vechi, e foarte buna pentru vremea cand a fost facut.
2. Hm...grea alegere. Eu, una, am de la ambele elemente comune :lol: . Totusi, cred ca am mai multe in comun cu Julia (si deci pe ea o aleg) deoarece nu sunt chiar genul lui Faye care merge si cheltuie banii aiurea (ca sa nu zic ce energie are) plus ca mi se pare prea feminista. Julia, in schimb, e calma, placuta si mult mai frumoasa decat Faye (si canta mai bine ca ea :lol: ).
3. Spike zic din prima. Desi a suferit mult inca nu si-a pierdut umorul si cheful pentru munca (se vede ca ii place ceea ce face). Ca aspect fizic l-as alege pe Vicious, dar las asta deoparte. Ca sa nu mai mentionez ca desi am eu o slabiciune pentru personajele negative, e prima data cand aleg personajul pozitiv.
4. Words that we couldn't say - e o melodie superba, calma care te relaxeaza, dar in acelasi timp te introduce si intr-o stare de depresie usoara.

#4
1. Un anime pe care nu ma reusit sa il vad niciodata de al cap la coada...chiar nu stiu de ce, pt ca mi-a placut destul de mult. Mi-a placut subiectul, grafica si mai ales muzica. Mi-a facut o impresie buna, per total.
2. Faye. Pe Julia nu am putut-o suporta niciodata. Faye e un personaj complex, are partea ei de mister, dar pare totusi umana. Apare mult mai mult decat Julia...si oare ce sa mai zic? Nu stiu...imi place de ea
3. Vicious. Oricat imi place de Spike, Vicious m-a atras intotdeauna mult mai mult. Are fermecul lui de persoanaj negativ, se simte acea rautate bolnava si nebuna...si mai lupta si cu o sabie...imi plac pistoalele, dar ador sabiile
4. The Real Folk Blues

#5
1.Un anime grozav(I want more...).Imi place ideea de baza, iar problemele disputate...sa zicem doar ca are si un substrat solid, care-i da autenticitate. E ceva la el care pur si simplu atrage. Iar soundtrack-ul compus de Yoko Kanno e superb.
2.Faye 100%. E comica, dar nici ea nu putea sa nu aiba un trecut mai straniu. Personalitate puternica...Iar Julia, pai despre Julia nu prea e mult de zis. Nu mi-a atras cu nimic atentia.
3.Spike, desi alegerea e cam grea, caci imi place si Vicious(slabiciune pentru par argintiu si maniaci).Stilul de lupta al lui Spike i se potriveste perfect cu personalitatea(calm, stabil). Plus umor...
4.Live in Baghdad
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#6
1. Este un anime superb si chiar comic ( remeber the mushroom episode ? 24 I lol'd a lot there 21 ) personajele sunt frumos structurate ... desii nici acum nu stiu daca Ed e fata sau baiat >___> si cu un sfarsit potrivit ^^ . Deci merita vazut 4

2. I will go with the flow so Faye ... e misterioasa , hot , comica ( cand vrea 10 ) iar trecutul ei este cam oddish ceea ce o face mai interesanta decat miss Julia ( bleah >_< )

3.Well ... desii Vicious e maniac ( I love maniacs *_* ) o sa il aleg pe Spike 10 isi face treaba excelent si chiar se mai si amuza 4 so Spike is the cool dude here xD

4. The Real Folk Blues ... it kinda suits me 4
[center]~ ひぐらしのなく頃に ~

[Imagine: HigurashiSig2.jpg]

Make me mad and you will suffer the wrath of KILLER lolis !
[/center]

#7
1.Ce parere aveti despre anime?
anime-ul este putin cam jalnic ( sorry pentru fani) grafica este horror in unele momente....povestea cam ciudata dar acolo este singurul punc bun al anime-ului

2.Faye vs Julia.Argumentati!
Julia...
mi se pare mai draguta cat de cat si are un acracter mai interesant....fata de Faye care e un personaj enervant..

3.Spike vs Vicious.
Spike....din tot anime-ul este cel mai atractiv personaj...nu stiu de ce dar tot ce conteaza este ca in acest anime exisa un personaj atractiv ^^

4.Care este melodia preferata din anime?
personal.....
nu imi place nici una in mod special
insa asta mi se pare cea mai buna>_>
The Real Folk Blues
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#8
1.Ce parere aveti despre anime?
Pai , sa vedem . Animeul este intr-un fel bunicel . Desi grafica mi se pare ca lasa putin de dorit ,pe cand coloana sonora e destul de buna. Despre personaje..ce sa zic ? Sunt interesante si destul de bine conturate . Mda , este un anime bunicel dar nu prea ma atrage pe mine foarte mult . Dupa mine ar merita nota 8 ^^.
2.Faye vs Julia.Argumentati!
O aleg pe Faye ! De ce ? Pai , pur si simplu mi se pare mult mai buna , mai draguta si arata sincer mai bine . Imi place personalitatea ei , desi uneori ma cam enerveaza , pare a fi o...ma abtin sa spun cuvantul ca poate'mi iau ban si nu'mi doresc acest lucru . =]]
3.Spike vs Vicious.
Il aleg pe Vicious . Imi place mai mult decat Spike . Arata bine si nu stiu cum de m'a atras pe mine acest personaj . Uneori imi plac si personajele negative. ^^
4.Care este melodia preferata din anime?
The Real Folk Blues ...mi se pare cea mai buna melodie din anime o.o'
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#9
Cowboy Bebop este un anime interesant ,dupa parerea mea,insa nu i-as acorda nici o medalie ..ba da,pentru originalitate10 Chiar sunt interesante povestile,chair captivante si grafica e bunicica iar coloana sonara este potrivita insa nu prea se incadreaza in preferintele mele .
Faye vs. Julia
Faye si Julia sunt doua personaje diametral opuse.Julia e tipul de doamne care ar sari in genul oricarui necunoscut si de care s-ar indragosti si nu ar fi in stare sa-l omoare nici daca viata ei ar depinde de asta,pe cand FAye este genul de femeie libera care calatoreste si incearca sa se imbogateasca facand totul din interes. O prefer pe Faye pentru ca e descurcareata si nu depinde de nimeni 21

.Spike vs Vicious.
Spike clar.Ce ar putea sa-mi placa la Vicious?Spike din toate puctele de vedere.Spike mi se pare super 10

.Care este melodia preferata din anime?
Ultima.la sfarsit este o melodie (defapt doua) foarte foarte faina. Daca le are cineva as fi recunoscatoare daca mi-ar spune cum se numesc macar -_-
[Imagine: th9fcb4c781.gif] ~In fiecare suflet exista o parte colorata~


[Imagine: 1.jpg]

#10
It's necro time 4

1.Ce parere aveti despre anime?

Unul dintre primele animeuri vazute are un loc special in amintirile mele. As fi dorit sa fie poate putin mai mult. Sau sa mai scoata din cand in cand un film pentru ca este unul dintre animeurile pe care dupa ce le vezi iti ramana o dorinta subtila de "vreau mai mult". Este un anime net superior cu multe chestii recente si ma face sa imi fie dor de vremurile vechi

2.Faye vs Julia.Argumentati!

Faye. Imi place mult mai mult personalitatea ei. Backgroundul si este mult mai interesant si felul in care interactioneaza cu Spike mult mai liber. Sau cel putin asa mi s-a parut mie. Mai buna pentru un Spike ce poate sa se distreze si nu e constrans de mafie

3.Spike vs Vicious.

Spike. Who brings a sword to a gun fight? An asshole

4.Care este melodia preferata din anime?

Sincer asta ma lasa in ceata. L-am vazut de mult si nu mai tin minte nici o melodie. Pe langa asta am vazut o tona de amvuri cu acest anime si singura melodie ce imi vine in minte este Smooth Criminal 4
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)