Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Copiii de la 402.

#1
[Imagine: the_kids_from_room_402-show.jpg]

Deci, nu pot să cred că nimeni nu a deschis topic cu desenul ăsta super genial. Ah, a fost și va fi desenul copilăriei mele. Am început să mă uit la serial acum șapte ani. Ah, cred că am văzut episoade de o sută de ori dar tot îmi place să le revăd. Chiar dacă atunci când mă uit știu ce urmează, eu tot mă bucur să revăd scenele cu copii de la 402. Copii cu care am copilărit eu.

*Personajele mele preferate:

Jessie McCoy este my fav. Este genial, amuzant, cam prost dar cute. Ah, scenele cu maicăsa sunt atât de amuzante. Întodeauna vrea sa scape de teste dar Miss Graves îl cunoaște.*laughs*
Polly McShane. Cine nu o adoră ? E obsedată de linguri și îi place borșul. Ah, eu chiar am fost tristă când i-a murit Snitzy.
Nancy Francis. Doar pe mine mă enervează obsesia ei pentru Penny ? Îmi plac episoadele când e la bunicii ei în Miami. Cu bunica operată de cataractă.*laughs*
Vincent (Vinnie) Nasta este tipul care a desenat niște ”munți”. 21 A fost cu Nancy.
Freddie. El e baiatul care în ziua pozelor a purtat aceași cămașă ca Polly. *laughs*. Mai țineți minte episodul când toată lumea credea că a facut pă el. : ))
Arthur Kennet Van der Wall este obsedat dupa bani. Ah, am adorat episodul cu bibliaoteca sau cu petreacerea lui surpriză care numai surpriză nu a fost. Nu pot să cred că îi era frică de apă, norocul lui că dăduse peste Polly.
Domnul Besser. O fi el prost dar tot rămâne un director genial. Mi-a plăcut de el atunci când s-a căsatorit cu mătușa lui Vinnie. A fost un episod epic.
Sora Pitts este asistenta școlii. Ah, după ce-am urmărit episodul cu microbii, am fost obsedată ca Nancy o saptămână [aveam opt anișori.]
Doamna Roberta McCoy cine nu o adoră, cine? Eu una sunt addicted mai ales atunci în episodul cu hârtia igienică înfășurată în jurul lui Jessie, curcubeul *laughs*.
Nana și Bunelul aww, îi iubesc. Bunelu are o dantură interesantă. *laughs*. Înainte să se culce își pune dantura în pahar. : )) Ah, Nana nu e mai tare ca Bunelu,el e the best cu dantura sa.

Ați observat ca familia McCoy e genială ? *laughs*

* Dacă mai există un topic, inchideți-l pe acesta.
[Imagine: tumblr_lmvc2mI9Fg1qcr1eb.gif]
Ohana means family. Family means nobody gets left behind, or forgotten.

#2
Waa, unul dintre desenele mele preferate :]]
Da, m-am uitat si eu si n-am vazut niciun topic despre Copii de la 402. Desenul mi se pare genial, din toate punctele de vedere, desi grafica cam lasa de dorit :]] Insa nu asta conteaza, cand desenul este pur si simplu superb. Tare as vrea sa il mai dea la televizor, mi-a placut si imi place in continuare foarte mult. Uneori, urmaresc episoade in engleza pe YouTube :]] Cred ca le-am vazut pe toate de minim zece ori si tot nu ma satur de ele.
Personajul meu preferat...nu cred ca exista doar unul singur, imi plac mult mai multe. Unul dintre ele este Jessy(that kid is crazy :]]). Trece printre niste intamplari foarte haioase, iar mama lui este o nebuna :]]]:]]]:]] Cred ca de mama lui imi place cel mai mult. Este foarte idioata si tipa si il iubeste foarte mult pe Jessy, incat vrea ca totul sa-i fie bine xD.
Alt personaj ar fi sora aceea din scoala, Pitts :]] E crazy xD. Si mie mi-a placut episodul acela cu microbii, iar Pitts e tare ciudata xD.
Nancy, o da, personajul meu feminin preferat :]] Adica cam toata actiunea se invarte in jurul ei, deci ea ar fi una din personajele principale. Pe mine ma enerveaza obsesia ei pentru Penny o_o I mean, pe mine ma enerveaza Penny :]] Mi se pare prea matura, prea buna la suflet, prea inteligenta :]] Cei prea mult strica, you know...
Si Polly imi place :]] Mai ales episodul cand i-a murit capra aia O_O Voia sa numeasca scoala dupa ea, echipa scolii sa aiba numele Snitzy :]] Si cand a dus-o Nancy la adapostul ala de animale sa-si caute un pet, pisicuta aceea era tare dragalasa, dar cand a lins-o pe obraz a inceput sa intre intr-o criza de aia de a ei :]] Si dupa ce a lins-o capra aia, nu avea nicio treaba :]]]

Si celalalte personaje imi plac la fel de mult, desi acestea sunt preferatale mele :] Well...va ramane mereu unul dintre desenele copilariei mele pe care cu siguranta nu il voi uita asa usor.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#3
LoL!:]] Iubeam serialul asta.Mda...Obesia lui Nancy pentru Penny mi se parea putin...dubioasa. Voua nu?21 E un desen al copilariei mele si nu-l voi uita cat oi trai.E epic.E super-amuaznt.Imi pare rau ca nu se mai difuzeaza T_T Si cate mai sunt...Ce-i cu Andy?,Viata cu Louie,Tutenstein,In mintea lui Bobby...Etc.Preferatul meu e clar Jessie.E adorabil dar e varza rau in toate iar maicasa e dusa.Mai stii episodul cand si-a rupt piciorul si ca sa nu piarda nimic la scoala a instalat nu stiu ce aparat care il ajuta sa vada in clasa?Clasa insa nu-l vedea.Asta pana in momentul in care a intrat in baie 24 Dintre fete imi place Nancy.E simpatica.Am observat ca facea diferite obsesii:pentru fengshui,pentru curatenie,pentru familia lui Jordan.In plus,imi place si Polly-desteapta scolii mai mereu cu punctaj maxim la teste si cu iubirea ei fata de capre si linguri :]].
[Imagine: tumblr_ljt9kkUjPo1qe6xr2.gif]

"An intellectual solve the problems,a genius avoid them"

#4
OMG. 21
Nu pot să cred că cineva a deschis un topic despre ei. Îi urmăream când eram mică şi îi urmăresc şi acum pe Youtube. Niciodată nu mă satur de ei , nu îmi pasă de grafică , calitate etc. Desenele astea niciodată nu o să îşi piardă farmecul pentru mine. Oricât le-aş urmări, nu mă satur de ele. Îmi face plăcere sa le urmăresc si defiecare dată mă prefac că nu ştiu ce urmează aşa că mă lal purtată de acţiune. *laughs*
Personajele preferate . . . clar Nancy şi Jessie. Adică ăştia doi , indiferent că sunt cei mai buni prieteni , nu incetează să mă uimească în fiecare episod. De Nancy mi-a plăcut atunci când avea iubit. Doamne , prima dată când am văzut episodul nici eu nu credeam că are iubit dacă până atunci nu a vrut sa îl arate. Dar când l-am văzut la sfârşitul episodului cu : Ah , da . . . el e iubitul meu :d , mi-a căzut faţa odată cu prietenele ei. 21
Iar Jessie , cu 'rebeliciunea' lui de a nu mai fi tratat ca un copil de către mama lui şi lăsat liber să facă ce îi trece prin cap. Mi-a plăcut atunci când a trebuit să plece la Nana şi Bunelul. Ăla clar a fost episodul meu preferat. Cum încerca să ia pateul din frigider pentru că îi era foame. Sau când dădea la o parte zăpada de pe cărare şi s-a dus în casă să ceară cheile de la maşină să îşi ia lucrurile şi când s-a întors , parcă nici nu s-ar fi atins de lopata aia. 21
Până la urmă toate personajele mă faceau şi mă fac să râd , dar cele două personaje enumerate mai sus mi-au făcut viaţa mai frumoasă. 21
I always gather everybody's attention.



[Imagine: snsdside2.gif]

#5
Ooo, another good, old cartoon... :X I really miss this one too.
Alt desen la care nu m-am uitat de ani de zile si care banuiesc ca nici nu mai e difuzat. Imi amintesc si eu de majoritatea personajelor, dar nu mai stiu care erau preferatii mei, cred ca imi placeau cam toti intr-o anumita masura. Si aveau atatea probleme "importante", crize ale varstei. 10
Jessie era super-amuzant si super-prostut. 71 Imi amintesc ca nu daduse un test la biologie (nu mai stiu motivul) si dupa a invatat toate raspunsurile, iar cand profa i-a dat de scris un eseu la test a inceput sa caute motive sa nu scrie: "imi sangereaza degetele". 21 Sau faza cu ochelarii aia stupizi, imensi si urati. Iar maica-sa e chiar exagerata, intotdeauna se crizeaza si se comporta cu Jessie de parca ar fi un bebelus, il alinta si il rasfata si nu il lasa sa faca anumite chestii ca sa nu se expuna la pericole. 78
Apoi era prietena lui cea mai buna, Nancy. Fata aia era cam crazy si avea niste ciudatenii in ea... De multe ori se lauda: ca are o prietena bogata, ca merge in Miami, ca are un iubit grozav (pe care de fapt incerca sa-l schimbe astfel incat sa fie atat de minunat pe cat in voia ea) si alte faze. Si nu stiu ce e cu obsesia aia pt Penny, cred ca doar isi dorea sa fie ca ea. 106
Polly mi se parea atat de energica si de vesela, iar obsesiile ei pt linguri si capre si Lituania deveneau cam enervante uneori. 21 Si voia sa ii influenteze si pe altii sa aiba aceleasi pareri ca si ea. Dar uneori chiar era foarte de treaba si prietenoasa, iar cei care chiar ajungeau sa o cunoasca sau sa fie ajutati de ea o apreciau in final. Ce nu imi placea la ea: cam paracioasa fata.
Vinnie poate fi caracterizat printr-un singur cuvant: pervers. 21 Facea tot felul de tampenii, dar Miss Graves (parca asa o chema 39) il prindea si il pedepsea de fiecare data.
Si restul copiilor erau ok. Sanjay avea un accent simpatic si o obsesie pt curry si il enerva Polly, "fata aia". Arthur era de treaba intr-un fel, era destept, dar principala lui trasatura era materialismul. Freddie era cam fraier saracu, uneori imi era cam mila de el. 71
Domnul Besser era marele prostovan al scolii, cred ca ii intrecea pe toti copii cu lipsa lui de inteligenta. Facea orice daca avea ceva de castigat sau daca iesea in avantaj cu ceva, chiar facandu-i pe cei mici sa sufere. Miss Graves in schimb chiar imi placea, era o invatatoare buna, calma, care stia cum sa isi abordeze elevii, ii cunostea bine si stia cum sa se comporte cu fiecare.
[Imagine: sig_reinoir.png]

#6
ooo si acesta a fost un desen care mi-a placut la nebunie, ma uit la el mereu pe youtube.
Waii deci preferatul meu este Jessie, prea tare, mereu intra in belele sa sfarsitul fiecarui episod cu el 24, milogul de exemplu am ras cu pofta 24
Al doilea sau mai bine zis a doua ar fi Nency, nu stiu de ce dar parca mi se pare ca ea apare in cam fiecare episod 39, dar tot imi place, waii si ea e amuzanta rau si mereu se tine dupa Peny, mai rau ca animalele dupa prada 24
Al treilea e artur, desii nu este vorba despre el in prea multe episoade imi place peronalitatea lui, Se gandeste numaila bani 21, nu mai zic de episoadele acelea in care ii ea frica sa se duca la baie 24
Al patrulea e Vinnie, imi place ca mereu il acopera pe Jessie cum s-ar spune, si e ceva mai curajos ca el, Vinnie si-a pus cercei jssie nu 24, doar pe cei a lu bunica-sa24, sau atunci cand a desenat niste ''munti'' 24, am murit de ras la episodul ala.
Si ar mai fi multi ca Freddie, el mereu intra in probleme, nu belele, a purtat aceeasi camasa ca si Polly, s-a stropil la tasnitoare si a fost pedepsit ca cineva...Vinnie ia spus sa se urce in masina directorului. Ca veni vorba de el, waii e de groaza Besser, ma apuca rasul de cateori il vad, 24, cu femeile lui cu tot 24, sau episodul acela cu detentia, cand vinnie la pacalit cu zolarulzburator mai ales la final24, si cia au sunat la ziar a a anuntat la a murit 24, saraci copii de la detentie nu mai puteau de ras 24
DEci am iubit desenel astea, si inca le iubesc, astea sunt desenle cu care am crescut si sunt cele mi buna. NU se mai gasesc seriale ca astea in vremea de azi.
Ce n-as da sa vina inapoi vechiu FoxKids2

#7
Nu-mi vine să cred că am ratat topic-ul ăsta. Desenul ăsta a fost, alături de Viața cu Louie, a fost desenul animat preferat. Încă mă mai uit cu plăcere. Preferații mei au fost clar Jessie și Nancy. N-am un episod preferat, toate au avut ceva special și idei originale. Îmi plăcea că se axa pe viața mai multor personaje, nu se limitau doar la 1-2 persoane, deși în general era vorba de Nancy și Jessie. Niște replici:
Domnişoara Graves (Punându-i mâna pe cap lui Jessie): Bravo, Jessie! Pentru că ai devenit as la mate, te-am numit meditator.
Jessie: Eu? Să fiu meditator? Nu eram dornic nici ca elev!
Domnişoara Graves: Ei bine, noul nostru Jessie o să-i ajute pe copiii care nu sunt la fel de dotaţi!
Jessie (Strângand manualul pentru profesori la piept): Ă... Nu cred că pot!
Domnişoara Graves (Încrucişându-şi braţele): Serios? Şi ai vreun motiv pentru care nu vrei să-mpărtăşeşti cunoştinţele tale? (Jessie îşi acoperă faţa cu manualul) Ştii ce, Jessie, integritatea valorează mai mult decât toate punctajele maxime! E ceva care-ar trebui să-mi spui?
Jessie: Da... Trimiteţi proştii la mine!

-Peste râu
Și prin mlaștină...
-Mlaștină?
-Mergem la unchiul Bob să ne vadă...
-Unchiul Bob?! Cine naibii-i unchiul Bob?
Barca știe drumul, mergem și ne rugăm să fie multă zăpadă.
Peste râu și prin pădure, mergem la ziua lui Pic,
I-am adus ceva și sper că-i vine,
Daca ramane mereu mic.
Peste râu și prin pădure, mergem la bunica să ne vadă,
Am înghețat și degerat tot mergând prin zăpadă.


#8
:] Lol, indeed. Am ratat şi eu topicul ăsta cumva. Mi-au bucurat copilăria şi cred că şi acum o mai fac, there are some cartoons like this which never die. Alături de "Viaţa cu Louie", mi-au mâncăt vreo două veri la rând, atunci când mă puneam dimineaţa pe vizionat over and over again episoade până seara.
Partea bună e că sunt relaxante şi amuzante totodată, ceea ce-mi place. Meh, păcat le-au scos şi acum colcăie idioţenii pe toate canelele de "desene". S-a dus totul. E bine însă că exită YouTube şi alte surse de unde le putem vedea.
As for myself, nu ştiu dacă am avut un personaj care mi-a plăcut mai tare decât celălalt. Mereu am fost încântat de toate - fiecare a fost special în felul său şi fiecare aducea o altă nuanţă de culoare la curubeul ăsta perfect. :] Trebuie să recunosc că îmi place Polly, mai ales pentru că nimeni nu îi înţelege obsesia ei cu lingurile şi all that stuff, eu sunt în aceeaşi situaţie, doar că pe tema transportului electric / troleibuze. Everyone is like wth get a life. Mă abţin. Şi Jessie e foarte comic -am vreo câţiva colegi ca şi el, astfel că mereu mă duce cu gândul la desenul ăsta...
Fiecare episod are ceva special în el care mă face să nu mă satur niciodată, iar, în viziunea mea, "Copiii de la 402", alături de celălalte desene asemănătoare, au reuşit să ne cucerească şi să ne intre în suflet nu neapărat prin faptul că toată lumea işi dădea în cap cu ciocane sau se transformau în extratereştii - cum, de altfel, este îndobitocită mintea celor mici mici din zilele de azi - ci prin faptul că simplitatea şi frumuseţea acesteia au dovedit că pot fi mai presus de acestea. Oricum, le urmăresc cu plăcere şi acum, şi în trecut ... şi sigur şi în viitor o să fie aşa.
Copiii de la 402 rulz.


#9
Mereu mi-au plăcut. Nancy - îmi amintesc - a fost personajul meu favorit pentru că scornea o groază de tâmpenii. Atunci când a început să mănânce sănătos -dar nu chiar- sau când s-a dus la bunică-sa în Florida. : )) sau când a venit superbronzata ( la faza cu brățara ). Apoi urma Jesse și Travy. Ăștia formau un duo al terorii în clasa aia. Îmi aduc aminte episodul când au fost singurii din clasă la ziua de naștere a lu Fredie la MonsterLand ca să le ajungă biletele lor pentru caruselul morții și au rămas acolo împotmoliți cu capul în jos. Bine le-a făcut : )). Singurul personaj enervant era tipa din Lituania. Nu îmi aduc aminte numele ei, dar era foarte annoying. Încerca să le bage tuturor pe gât cultura ei și mereu venea cu chestii ciudate la școală. Atunci când a plâns după capra ei moartă or smth. That was creepy but desenul în sine a fost marfă.
-

#10
Eu imi aduc aminte cantecelul cu " Peste rau / Si prin padure / Mergem la bunica sa ne vada " 24.
Cand eram mica iubeam la nebunie acest desen, de fapt, si acum il iubesc, de ce sa mint? Cel mai mult stiu ca ma enerva una, mai grasuta pe nume Polly, mereu era a cincea roata la caruta daca-mi aduc bine aminte. Jessie era epic, cred ca este personajul meu preferat, poate si tipa aia cu par maaa~aare si portocaliu pe nume Nancy, mi se parea tare cute, mai ales ca purta mereu o rochita mov :3. Cel mai bine imi aduc aminte de episodul Planeta gumei la mana a doua, Mercur e retrograd, Corpul tau se transfrorma - doamne, brosurile alea, lol -, O vizită la Nana și Bunelu' si acele episoade speciale de Craciun si Halloween, ala cu micuta Boo-Beep si cu sceneta aia cu jucarii a lui Nancy 21.
[Imagine: Jun0xCa.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)