Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Concurs "Nijikon"

#31
(16-08-2010, 09:09 PM)Me†al A scris: Hai că apar din nou p'aci.

off topic: Fraţilor, să ştiţi că nimeni de pe zup nu e fabrică ca să poată face păpuşele, tricouri sau alte chestii cu zuppy. Teoretic, ar trebui să fie un lucru care ar putea fi făcut şi de voi.

Pai nu tricouri cu Zuppy, macar sa avem un tricoul cu o culoare care va reprezenta AnimeZup Smile
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#32
@George: Sa vedem ce putem face.
Din cate stiu eu, exista apa in baile din Palatul Copiilor (care, btw, sunt super curate si moderne), de unde am baut si eu anul trecut.

@WolfSakura si restul persoanelor care doresc ca userii Zup sa se poata recunoaste intre ei:

Useri Zup sunt multi pe forum si probabil ca la Nijikon vor veni macar cateva zeci. Ca sa facem ecusoane personalizate pentru toti, ne-ar costa destul de mult, chiar foarte mult, mai ales in conditiile in care vom avea oricum destule costuri.

DAR, o sa punem la dispozitie gratuit la standul Zup legitimatii de hartie/carton, de dimensiuni standard (o sa va anuntam din vreme), care vor avea spatiu liber pentru nume si va vom oferi si markere (pentru cei care nu au cu ce sa scrie) si, daca o sa gasesc pe undeva, ace de siguranta, cu care sa le puteti prinde de ce doriti voi (tricou, geanta, pantaloni, etc.)
Cei care doresc isi pot cumpara de acasa un suport de ecusoane, din plastic (se gasesc mai multe modele, dar nu stiu exact pe unde), si vor putea asa sa le poarte intr-un mod mai elegant.
[edit]Nu va ganditi aici la bucati de hartie trasa acasa la imprimanta pe coli a4, vorbesc de legitimatii facute din hartie lucioasa, printate la tipografia unde facem si posterele si restul materialelor. Practic, o sa fac doua postere a3 care vor fi modele de legitimatii puse una langa alta, dupa care le decupam ulterior. Ar trebui sa incapa destule la asemenea dimensiuni.

Daca sunt multi care si-ar dori un tricou, am putea face altceva. Sunt destule site-uri pe net unde iti poti face tricouri la comanda, si ultima data cand am verificat nu costa foarte mult. Am putea asa sa facem vreo 2-3 modele de tricou, pe care sa le punem pe site, si fiecare sa isi poata face propriul tricou. Plus ca pe unele site-uri stiu ca parca erau si anumite oferte, fix pentru faze de genul asta. Deci, daca doriti asta, spuneti si vom rezolva intr-un fel.
Personal, cred ca asta e cea mai buna varianta. Preturile oricum vor fi cam la fel si asa puteti avea tricoul din timp, il faceti special pe masura voastra, si puteti veni la Nijikon cu el. Sincer sa fiu, si eu am vrut de mult sa imi fac un tricou cu Zup pentru astfel de oaczii, dar am amanat mereu 21

#33
Ei bine, si ai prefera sa bei apa de la baie cand ai stand-ul langa tine? Cat timp totul e bine aranjat cat si curat, iar cel ce imparte paharele arata de altfel oke, crede-ma, baia va avea o cu totul alta semnificatie pentru vizitatori. Fiindca sincer sa fiu, as prefera mai degraba sa beau apa de la un stand, unde un tip/o tipa aratos/aratoasa, imbracat/a de altfel bine, ma serveste, in pahare de unica folosinta and things, decat sa merg la baie, sa astept dupa altii si sa-mi pun gura pe acele robinete.

#34
Era doar o sugestie pentru amatorii de apa gratis 65

Dunno, chiar sunt de acord cu ce spui tu si n-ar fi mare chestie, dar gandeste-te ca ar fi ceva apa de carat. Sa zicem ca luam macar 1 bidon de 5 litri de apa plata, da? Dar cine il cara?
Eu o sa am deja destule chestii de luat, ca eu ridic materialele de la tipografie, plus ca o sa imi aduc si boxele si laptop anul asta. Si sa rog o fata sa o faca.. nu stiu, prefer sa nu 10

Cu putin noroc vor avea de vanzare la magazinul de langa Palatul Copiilor, si luam de acolo.

#35
Ar fi o chestie iar daca vei dorii te-as putea ajuta si eu cu caratul (luand in calcul faptul ca voi venii in proportie de 90% sigur). Banuiesc ca ramane de discutat inca, toata idea. Daca va fi ceva sigur, as vrea sa stiu.

#36
O sa inchidem acest topic cu o saptamana inainte de Nijikon, cand vom anunta si castigatorii, si va vom spune exact si ce sugestii o sa punem in aplicare, plus restul ideilor pe care le aveam deja 4

Oricum, dupa cum am spus, eu sunt de acord cu ideea, sa vedem insa daca se poate si realiza. Daca e ceva, o sa te anunt din vreme.
Plus ca, cine stie.. poate iti vede propunerea vreunul dintre organizatori si decid ei sa aduca apa gratis

[edit]George, ti-am dat pm.

#37
Vorbesti despre organizatori de la Nijikon? Daca da, cam care ar fi acestia, fiindca e posibil sa fi inteles eu gresit dar, nu faci si tu parte dintre acestia?

#38
Hey!
1.1. Ce v-ar placea sa va ofere standul Animezup anul acesta?
Ma gandeam ca ar fi nice sa faceti o carticica in care sa prezentati costume pentru cosplay, personaje (pentru a arata lumii cat de distractiv si frumos este sa faci cosplay), ecusoane cu nume, CD-uri cu stand-up(toata lumea iubeste stand-up=ul si este suparator sa tot cauti pe youtube si sa astepti pana se incarca sau sa incerci sa deslusesti cuvintele), sunt foarte multi minori care au descoperit fara voia lor sau cu voia lor stilul yaoi(sau yuri) si cum nu au voie sa cumpere , m-am gandit ca o carte(fara poster sugestiv) unde sa fie explicate eceste stiluri pe intelesul oamenilor ar fi okei, mici concursuri(de exemplu: al 100-lea cumparator primeste un ecuson sau i se pune o intrebare si daca raspunde corect primeste un produs la jumatate de pret), un CD cu cateva AMV-uri(unii oameni care vin pentru prima oara nu vor sti ce inseamna acest lucru si cred ca ar fi bine sa fie familiarizati cu acest termen...doar privind videoclipuri ...), postere 3 D, semne de carte cu personaje celebre din animeuri, mici ghicitori puse unor anumiti cumparatori(daca vor sti sa raspunda vor primi..stiu eu un autograf), diplome de participare la Nijikon(fiecare om vrea sa se simta important si cred ca s-ar simti si mai importanti daca ar primi asa ceva..bineinteles contra unei sume modice de bani) , ecusoane Zupy pentru useri ( eu una m-as simti mandra ...) , ar fi destul de okey daca ati putea prezenta istoricul site-ului, Nijikonului, mascotei intr-o carte subtire , mituri despre Nijikon, AMV , cosplay, Tutoriale pentru AMV-uri, manga (one shot-uri), loc pentru poze cu mascota Zuppy ( suna nebunesc dar pe cuvant ca nu este fantezist) , um.. (nu stiu daca am mai spus) autografe ( suna nebunesc, dar cunosc aproximativ 50 de persoane care ma intreaba in fiecare zi daca stiu cum pot face rost de autografele baietilor de la stand-up sau autografele organizatorilor , * Damn suna dubios dar nici asta nu este fantezist*), pixuri Zuppy, concursuri din ora in ora ( adica tombola sau ceva de genul), insigne zuppy, brelocuri Zuppy, cate ceva dulce (stiti acele ciubucuri sau batoane dulci sau whatever, acele chestii in forma de baston colorate cu alb si rosu si le mancam de Craciun?) marca Zuppy.

2. Ce v-ar placea sa vedeti la Nijikon?

Cam tot ce poate tine de JAponia (adica partea aceea distractiva)...AMV-uri, cosplay,stand-up, karaoke(pe melodii japoneze), reprezentatii(de teatru japonez), prezentarea unor gheise, karate(sau daca oamenii din public stiu si se simt in stare *mai exista karatisti*ne pot exemplifica) concurs de mancat orez..., concurs de masti , prezentarea armelor japonezilor,AMV-uri ( de data aceasta puse pe categorii...si mai mult de 15 44) , concurs de postere ( fie facute manuale fie pentru a prezenta aptitudinile digitale ...un fel de SIG OF THE MOUNTH daca nu ma insel), gaming (jocuri noi) , un loc unde ne-am putea lasa bagajele (si alte etc-uri importante), un loc special pentru poze , mici concursuri ( de desanat), mancaruri japoneze, ar fi nice sa fie prezenti si cativa japonezoi,ateliere de caligrafie,ateliere de origami,dansuri traditionale, informatii ajutatoare: ce este anime? , cele mai bune AMV-uri din 2007- 2010 , jocuri pe Wii,concurs de jocuri pe PSP, mai multe proiectii, filmulete cu cele mai bune momente din 2007-2010 si cele mai funny momente din Profanatorul de anime 1 (votate de oameni), momente funny din camp (pentru a arata oamenilor ce au ratat) ... XD

SPER SA VA PLACA IDEILE MELE!

ANDREEA xdXD
[Imagine: wqymg0.jpg]

#39
(24-08-2010, 10:11 PM)Flaw A scris: @George: Sa vedem ce putem face.
Din cate stiu eu, exista apa in baile din Palatul Copiilor (care, btw, sunt super curate si moderne), de unde am baut si eu anul trecut.

@WolfSakura si restul persoanelor care doresc ca userii Zup sa se poata recunoaste intre ei:

Useri Zup sunt multi pe forum si probabil ca la Nijikon vor veni macar cateva zeci. Ca sa facem ecusoane personalizate pentru toti, ne-ar costa destul de mult, chiar foarte mult, mai ales in conditiile in care vom avea oricum destule costuri.

DAR, o sa punem la dispozitie gratuit la standul Zup legitimatii de hartie/carton, de dimensiuni standard (o sa va anuntam din vreme), care vor avea spatiu liber pentru nume si va vom oferi si markere (pentru cei care nu au cu ce sa scrie) si, daca o sa gasesc pe undeva, ace de siguranta, cu care sa le puteti prinde de ce doriti voi (tricou, geanta, pantaloni, etc.)
Cei care doresc isi pot cumpara de acasa un suport de ecusoane, din plastic (se gasesc mai multe modele, dar nu stiu exact pe unde), si vor putea asa sa le poarte intr-un mod mai elegant.
[edit]Nu va ganditi aici la bucati de hartie trasa acasa la imprimanta pe coli a4, vorbesc de legitimatii facute din hartie lucioasa, printate la tipografia unde facem si posterele si restul materialelor. Practic, o sa fac doua postere a3 care vor fi modele de legitimatii puse una langa alta, dupa care le decupam ulterior. Ar trebui sa incapa destule la asemenea dimensiuni.

Daca sunt multi care si-ar dori un tricou, am putea face altceva. Sunt destule site-uri pe net unde iti poti face tricouri la comanda, si ultima data cand am verificat nu costa foarte mult. Am putea asa sa facem vreo 2-3 modele de tricou, pe care sa le punem pe site, si fiecare sa isi poata face propriul tricou. Plus ca pe unele site-uri stiu ca parca erau si anumite oferte, fix pentru faze de genul asta. Deci, daca doriti asta, spuneti si vom rezolva intr-un fel.
Personal, cred ca asta e cea mai buna varianta. Preturile oricum vor fi cam la fel si asa puteti avea tricoul din timp, il faceti special pe masura voastra, si puteti veni la Nijikon cu el. Sincer sa fiu, si eu am vrut de mult sa imi fac un tricou cu Zup pentru astfel de oaczii, dar am amanat mereu 21
Te pot ajuta eu cu ace de siguranta si carioci/markere...21 (saaau..poti face ecusoane dar din hartie...)
[Imagine: wqymg0.jpg]

#40
1.1. Ce v-ar placea sa va ofere standul Animezup anul acesta?
Manga


2. Ce v-ar placea sa vedeti la Nijikon?
karaoke



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Concurs surpriza la Nijikon pentru domnisoarele de pe Animezup Flaw 13 13.365 17-11-2011, 02:27 AM
Ultimul răspuns: Lanna
  Concurs de Worms la Nijikon Flaw 2 6.711 19-10-2011, 09:58 PM
Ultimul răspuns: Weiss
  Concurs de desen la Nijikon Flaw 0 5.499 17-10-2011, 08:21 PM
Ultimul răspuns: Flaw
  Concurs Nijikon - rezultate Flaw 12 9.189 19-10-2010, 07:31 PM
Ultimul răspuns: Tan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)