Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Concurs AMV - Mai 2012

#1
Este bazat pe aceleasi reguli ca si concursurile lunare.

Inscrieri pentru Concursul AMV

Tema: Random.
Perioada de inscrieri si de trimitere a lucrarilor va fi 5 Mai - 25 Mai
Cei care vor sa se inscrie sunt rugati sa posteze in topicul asta ca sa se stie numarul de participanti, iar apoi sa imi trimita mie un PM/email cu locul unde este postata lucrarea.
Votarea va dura de pe 25 Mai pana pe 31 Mai cand se va posta lista castigatorilor. Premiul va consta in medalii.
Regulamentul

Citat:Regulamentul acestei competitii este urmatorul:

- Este permis un singur AMV de participant.
- Orice Anime este permis.
- Orice Melodie este permisa
- Scenele sau melodiile cu continut indecent nu vor fi admise.
- Clipurile ce contin logo-uri sau subtitrari uitate nu sunt permise.
- Folosirea de pagini manga este permisa, cu conditia ca AMV-ul sa nu devina un Manga Music Video.
- AMV-ul trebuie sa fie facut in 2012, iar durata este intre 1 si 8 minute.
- AMV-urile vor fi notate cu note cuprinse intre 1-10, dupa diferite criterii.
- Furtul unui AMV al altui editor, cu sustinerea ca iti apartine va rezulta in descalificarea si banarea de la participarea viitoare.
- Furand clipuri din AMV-ul altui editor va produce acelasi rezultat.

AMV-urile vor fi punctate dupa urmatoarele criterii:

Calitate Video/Audio: se intelege de la sine
Originalitate: de la unic la banal, unde il clasezi?
Sincronizare: intre perfectiune si intarzieri mai mari decat durata melodiei, unde se incadreaza?
Sincronizare Verbala: flawless! / zicea ceva, dar nu l-am auzit de beat
Efecte: ca si stelele pentru cer noaptea, sau ca si soarele pentru zapada?
Re-vizualizare: ma uit a suta oara, fara sa clipesc! / imi asum riscuri urmarindu-l a doua oara!

Criteriile cu albastru sunt optionale!

Succes tuturor!




#2
Ma bag! Am promis si nu numai, chiar vreau sa particip. Inteleg ca videoul trebuie facut in 2012, deci pot folosi un amv facut acum cateva saptamani. E perfect atunci!
Well, lucrarile nu cred ca pot fi anonime. Oricum, sper sa fie concurenti. :3

#3
Daca se gaseste o persoana mai priceputa in ale amv-urilor care sa ma ajute cu unele dificultati tehnice, ma inscriu si eu. De mentionat ca folosesc (foloseam mai bine spus) Sony Vegas, deci ar fi bine sa cunoasca programul Smile Pana atunci, nu prea am sperante sa scot un amv cat de cat decent.
Cine are cineva timp si chef de asa ceva, poate sa-mi ia id-ul de la profil ca sa stam de vorba.
In caz ca nu se materializeaza ceva, le urez bafta celorlalti participanti.

(Nu stiu cat de la locul lui este mesajul asta aici. Daca e ceva, il muta cine se pricepe la chestii din astea Smile )

#4
@Cristina_ , o sa ma ocup eu de cateva tutoriale in Sony Vegas cu basics stuff. Nu vor fi cine stie ce, dar sper ca vor ajuta incepatorii. Pana la urma Sony Vegas are o gramada de efecte si combinate suuunt si multe. Aveti doar rabdare. Concursul asta e de proba, dar vor fi si altele, iar pe parcurs ne vom imbunatati. ^^

#5
Si eu ma baaag! Chiar acum lucram la un proiect pentru Otaku dar cred ca ma pot abate putin 10 Rain,cand ai timp da-mi si mie un buzz te rog.
[Imagine: wqymg0.jpg]

#6
I'm in xD Ce bine ca am gasit o comunitate romaneasca unde sa imi expun munca Smile



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Concurs AMV - Iunie 2012 ( votarea ) Rain 6 5.397 05-07-2012, 12:45 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Concurs AMV - Iunie 2012 ( inscriere ) Rain 10 8.125 26-06-2012, 10:15 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Concurs AMV - Mai 2012 - Votarea Aly 4 4.782 02-06-2012, 12:00 PM
Ultimul răspuns: Rain


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)