Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Concurs AMV - Iunie 2012 ( inscriere )

#1
Tema: Friends
Perioada de inscriere si trimitere a lucrarilor: 2 Iunie - 22 Iunie
Perioada de votare: 22 Iunie - 28 Iunie
Rog userii sa posteze aici in caz ca vor sa participe, ca sa se stie numarul lor.
Premiul va consta in minunatele medalii si alegerea temei luna viitoare.




REGULILE CONCURSULUI:(regulile nu imi apartin 100%)
- Lucrarile mi le trimiteti mie prin pm.
- Este permis un singur AMV de participant.
- Orice Anime este permis, atata timp cat respecta tema lunara. Bineinteles, pot aparea mai multe animeuri intr-o singura lucrare.
- Orice melodie este permisa, pot fi si doua, trei, patru decupate, dar sa nu depaseasca durata de 4 minute al AMVului.
- Scenele sau melodiile cu continut indecent nu vor fi admise.
- Sunt permise paginile manga, atata timp cat AMVul nu devine MMV.
- AMVul cu care intrati in competitie poate fi facut si intr-o alta perioada, dar sa nu depaseasca anul in care ne aflam (2012).
- Furtul unui AMV al altui editor, cu sustinerea ca iti apartine va rezulta in descalificarea si banarea de la participarea viitoare.
- Furand clipuri din AMV-ul altui editor va produce acelasi rezultat.
- Este acceptata folosirea oricarui efect.
- Lucrarile nu trebuie sa fie anonime, pana la urma locul unde sub uploadate arata a cui persoana ii apartine.
- Textul peste AMV este acceptat.
- Lucrarile vor fi uploadate pe un site, de preferat youtube.


AMV-urile pot fi votate dupa urmatoarele criterii:
Citat:Calitate Video/Audio: se intelege de la sine
Originalitate: de la unic la banal, unde il clasezi?
Sincronizare: intre perfectiune si intarzieri mai mari decat durata melodiei, unde se incadreaza?
Sincronizare Verbala: flawless! / zicea ceva, dar nu l-am auzit de beat
Efecte: ca si stelele pentru cer noaptea, sau ca si soarele pentru zapada?
Re-vizualizare: ma uit a suta oara, fara sa clipesc! / imi asum riscuri urmarindu-l a doua oara!

Criteriile cu albastru sunt optionale!


C'mon, guys, trebuie sa ne mai si distram, nu numai sa stam intr-o competitie continua.
Cine se inscrie, primeste bezele. :3

#2

Nu se baga nimeni? C'mon, guys, nu e greu deloc. Nu va trebuie numai Sony Vegas... in plus, primiti si medalie.
Eu ma inscriu.

#3
I shall try this Sony Vegas thing and I'll come back to say if I'm in 4

#4
Ma inscriu si eu.^^ Am deja o idee si sper sa iasa ceva bun, avand in vedere ca va fi primul meu AMV.
[Imagine: 35j9hll.png]
"If yaoi were a vodka And I were a duck I'd swim to the bottom And drink my way up.
But yaoi ain't a vodka And I ain't a duck, So give me some yaoi And shut the f**k up."

#5
Nu am primit nicio lucrare, asa ca prelungesc termenul pana pe 26, Marti. Haideti, nu e asa greu. Pana la urma nu numai premiul conteaza, ci si distractia in timpul in care facem amv-ul.

#6
M-as inscrie dar nu am timp pana marti , daca ai putea prelungi data pana Vineri s-ar putea sa ma bag .

#7
Ok, il voi prelungi pana vineri. Sper sa fie toate 3 gata, si de ce nu, toate 4, si cu dopamine. ^^ Bafta, sweethearts.

#8
Vacanta... Timp liber.. Deci.. Ma bag! Sper..
Am o mica intrebare daca nu apuc sa fac altul pana vineri dar am deja unul cu tema aceasta putin mai vechi pot participa cu el?

__________
Nu cred ca il pot trimite astazi.. am ceva probleme cu youtube si nu mi`l incarca am incercat sa il las de miercuri pana azi dar nu vrea.. Scuze..


[Edit Biersack] Nu face nimic. Poate altadata.
[Imagine: singa-1.png]
._. OMFG ._. C0caaa!na IsS` [On] -_-"

#9
Da, poti participa cu el, dar sper sa nu fie foarte foarte vechi.[posturi unite]
REUPLOAD

Perioada de inscriere si trimitere a lucrarilor: 2 Iunie - 29 Iunie
Perioada de votare: 29 Iunie - 5 Iulie

#10
Poate o sa incerc,nu va asteptati la cine stie ce...
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Concurs AMV - Iunie 2012 ( votarea ) Rain 6 5.397 05-07-2012, 12:45 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Concurs AMV - Mai 2012 - Votarea Aly 4 4.783 02-06-2012, 12:00 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Concurs AMV - Mai 2012 Aly 5 5.220 17-05-2012, 10:53 PM
Ultimul răspuns: UnbornMVs


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)