Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Concerte

#11
Cecilia::Eyes, Every Silver Lining Has A Cloud si Kauan m-ar interesa in ceea ce priveste cele 3 Kruni (sau 2, fiindca Arcturus nu-mi plac si vor ocupa tot Kruna 2, pare-mi-se).
Oricum, in ceea ce a fost in Bucuresti la Kruna am apucat doar Kwoon, Alternative 4 am intarziat cu observarea afisului iar Altar of Plague (aut Altars of Plague aut Altar of Plagues) nu mi-au placut.
Tot din aria celor de la Donisart, desi nu organizat de ei am fost la The Shaking Sensations (post-rock).
De line-upul de la DBE 4 sunt oarecum multumit, jazzmenii aia par interesanti, Pg.Lost, Solstafir si LANTLOS! Alcest a fost periclitat anul asta si poate si Les Discrets. Oricum, astept sa vad maine ce trupa de "underground post-industrial" o sa anunte.

Tin sa zic ceva si de DBE 3, care a fost extraordinar din toate punctele de vedere. Totusi, m-a necajit ca au pus Les Discrets ca prima trupa. Tehnica de marketing nu o voi intelege prea curand.

Ma bucur, totusi, ca sunt oameni ca cei de la Donisart care organizeaza altceva decat un festival de muzica. Sa stai la masa cu Neige, Winterhalter si Fursy si sa poti vorbi cu ei ca si cu un spectator e extraordinar.
[Imagine: subpagenav02_r1_c1.gif]

I am a lying asshole and a troll.

#12
Anul asta vin o gramada de trupa misto la noi. Cine se baga?
Vor veni artisti precum Placebo (6 august, Bucuresti), Slayer (4 iunie, Bucuresti), Red Hot Chili Peppers (31 august, Bucuresti), Lady Gaga (16 august, Bucuresti), Linkin Park (6 iunie, Bucuresti), OST Fest (iunie, Bucuresti), Rock the City (29 iunie-1 iulie, Bucuresti), Bestfest (6-8 iulie, Tunari), ART Mania (6-12 august, Sibiu), etc.

Ce ziceti? Ar fi amuzant sa ne intalnim asa de pe forum la concerte.
[Imagine: careless.jpg]
And I don't realy care if you think I'm strange, I ain't gonna change.

#13
How could anybody in their right minds mix Slayer with LP? Nu o sa pot intelege niciodata asemenea blasfemie. Plus Lady Gaga... sa nu mai mentionez ca la Bestfest/ OSTfest parca o sa fie si Kreator. ARTmania oricum s-a dus de rapa in ultimii ani.

Rusinica -.-"
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#14
Bai, sincer ma doare in cot si de LP si de Slayer si de Lady gaga, dar am enumerat si eu pe acolo ce se intampla ca sa vad cine unde se duce 21.
La Bestfest am fost anul trecut, si e destul de ok, chiar nu conteaza pentru ce trupa mergi, atmosfera e super calumea. De restul nu stiu ce sa zic, as merge la toate numai pentru experienta si spectacol, insa nu ma dau banii afara din casa. Sigur merg la Placebo si RHCP si parca auzisem ca vin persoane interesante la Bestfest. Si la Rock the City as merge pentru Ugly Kid Joe si GNR sa nu mor si eu fara sa-i vad, dar mna.
[Imagine: careless.jpg]
And I don't realy care if you think I'm strange, I ain't gonna change.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)