Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Committed to photography

#11
Multumesc mult pentru comment si chiar ma bucur ca iti plac. Aia cu Only the sky above e originala. N-am vrut sa o modific in PS pentru ca mi-au placut cum au iesit culorile asa.

Winter Colors
Sunset Shore
Meow close up
Lights
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#12
Sunt minunate ultimele poze! Iar "Lights" e fenomenala! Imi plac culorile, acea parte neclara.
Ochii pisicii sunt adorabili.
Winter Colors m-a captivat... o.o Culorile, felul in care pare ca ramurile au fost ninse si/sau ca frunzele se ghemuiesc pana nu o sa ramana nimic... e foarte frumos.
Nu sunt in modul in care sa fac filosofie la poze. Dar pot spune ca-s frumoase si iti urez bafta in continuare!
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#13
Oh, poze noi : >
God ! Prima poza e fantastica o.o Deci dintre toate pozele pe care le-ai postat, aceasta imi place cel mai mult. O ador. Este pur si simplu superba. Culorile sunt atat de stralucitoare, frumoase etc, etc. Nu imi place mie prea mult iarna, insa cand vad fotografia asta ma indragostesc imediat de ea. Chiar este o fotografie artistica, facuta dintr-un unghi foarte bun.
Pisicaaaa ! Ador pozele tale cu pisici : )). Hehe, si aceasta este o fotografie foarte reusita. Ochii pisicii sunt fabulosi o.o Green ! Ododo, si felul cum priveste spre camera. Dragalasenie !
Lights este din nou o poza foarte, foarte buna o.o Culorile sunt atat de frumoase si de interesante. Well, chiar imi exprima multe aceasta fotografie si nu vad ce as putea comenta la ea. Imi place claritatea ei, mai ales ca este facuta in timpul noptii. Ti-a iesit foarte bine.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#14
Multumesc mult pentru comenturi si ma bucur ca reusesc sa mai prind cate ceva interesant cand am camera in mana 4 βεκi, am doua pisici acasa, amandoua fotogenice. Tot ce mai imi trebuie acum sunt baterii pentru camera si ma pun iar pe pozat.

Memories
Smile with the rainbow
Love has many forms
To the sky
Meow
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#15
You really love your cats, don't ya? 10
Nu am sa ma leg de lumina si unghi si alte d-aste pentru ca nu am habar, si pe langa faptul ca nu am habar nici nu cred ca au o prea mare relevanta. Din punctul meu de vedere, depinde mai mult ce prinzi si ce reliefeaza.
Unele din pozele tale sunt prea cliseice, captand aceleasi lucruri pe care le mai are internetul si cam toti amatori in *longnumber* exemplare.
Imi plac:
Road to Silent Hill-> ador privelistea pustie&sombra
Smile with the rainbow-> tipa pare...reala si naturala(as in a feeling), se vede ca are ceva substanta, plus de vreo 7-8 minute ma tot chiorasc sa vaz reflectia copilului din tablou.
Winter Colors-> love the colors 3
I can see you +cam toate facute cu acelasi pisic, e de-o dragalasenie aparte si tu ai prins asta. Nu imi asum prea mult obiectivitate avand cont ca seama teribil cu al meu ;P
...ar mai fi cateva faine, w.e

Keep going!
Do not speak unless you can improve the silence.

#16
Am avut o saptamana ocupata, si n-am mai apucat sa dau pe aici. My cats are photogenic 4 plus, stau mai cuminti cand le pozez decat cainii mei, asa ca ies mai bine. De fiecare data cand incerc sa ii pozez, ( caini adica ) gasesc ceva de facut. Ba se alearga, ba vin sa se joace cu mine, si nu reusesc sa ii prind cum trebuie. Multumesc mult pentru comment.

Time never stops
I see you
Cat Show
Cat Show 2
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#17
Hellau, hellau.
Sorry pentru intarziere. Am fost al naibii de ocupata in ultimele saptamanii si nu am mai putut comenta si penultimul post.
Din penultimul post imi place la nebunie ultima fotografie, acea cu pisica. God, m-ai facut nebuna dupa pisici >.< E atat, atat de adorabila !! In mod normal, ar trebui sa ma plictisesc sa vad atatea poze cu pisici, insa nu o fac deloc. Parca mai mult sunt atrasa de ele, parca mai mult vreau sa mai vad si alte poze cu pisici : )). Adorabile.
So, din ultimul post, clar m-a impresionat mult prima fotografie. Pe langa faptul ca este foarte, foarte reusita, mi-a transmis si anumite sentimente...gen...nostaligie? Timpul nu sta niciodata in loc, that's right. Imi place cum este acel ceas pus langa acele flori,pot sa spun lipsite de viata. Si, you know, frumusetea ceasului care simbolizeaza timpul, el nu imbatraneste niciodata, nu e efemer...si frumusetea florilor care pur si simplu a disparut odata cu trecerea timpului. That's so cool.
Si pisicile, they rulle !. Imi plac culorile de la prima pisica. Asa, foarte interesante si multe nuante combinate o.o Si ce serioasa pare pisica : > Oh, si a doua pisica e geniala o.o God, cat ii iubesc ochii. Pisica speciala : >. Si e atat de...alba ! Si pufoasa ! Poate cadrul nu este unul tocmai potrivit, aparand toti acei oameni in spate...insa, oricum, cand privesc poza, ma uit numai la pisica o.o . Si ultima pisica...god, cea mai geniala dintre toate pe care le-am vazut = )).Dumnezeule, in viata mea nu am mai vazut o asemenea dragalasenie TT_TT. Daca pisica aia ar fi a mea...as tine-o toata ziua in brate o.o Pana nu ar mai avea aer ! Ochii aceia !!

Astept si alte fotografii xD.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#18
Stiu cum e sa fii ocupata pana peste cap, I can relate 21

Heh, I have an eye for cats, sau asa mi s-a zis cel putin. Nu ma plang 4 Macar ele stau mai cuminti cand incerc sa le fac poze, spre deosebire de caini. Expozitia de pisici de la Romexpo - Bucuresti mi-a dat ocazia sa fac cateva poze interesante, si am vazut multe, multe, multe rase de pisici. Multumesc mult de tot pentru comenatriu si chiar ma bucur mult ca iti plac.

De Paste, unchiul meu ne-a facut o mica surpriza:
Easter Surprise
A happy moment
A happy moment II
Sasha
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#19
Stiu despre ce vorbesti, pisicile stau cuminti la fotografiat in timp ce cainii reusesc sa se agite fix in momentul "captarii" sau sa-ti baleasca pe camera. Been there, done that. Totusi, ultima poza cu catelul e reusita si foaarte adorabila. Cum l-ai pacalit sa stea cuminte ? Imi place mult contrastul dintre culoarea blanitei lui si intunericul din camera.
Pai, camera te iubeste mult (btw, ce camera folosesti ? ) pentru ca iti scoate niste fotografii geniale. La Road to Silent Hill vreun edit, ceva ? Preferata mea si se claseaza usor in topul celor mai reusite fotografii pe care le-am vazut.
Imi place mult si Time never stops si, ofc toate pozele cu pisici. 21 Am si eu o pasiune pentru pisici si cred ca gasesc in ele cele mai potrivite 'modele' pentru fotografiile mele.
Spor la fotografiat si multa imaginatie!

xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#20
Balitul pe camera inca nu s-a intamplat, thank God, dar au un talent supranatural sa se miste fix cand apas pe buton, chit ca inainte stateau nemiscati.

Am avut noroc cu acea poza. Ii atrasese atentia cineva/ceva si statea atent sa vada ce s-a auzit. Atunci am prins si eu momentul sa ii fac o poza. Folosesc un Canon PowerShot SX20 IS, dar strang bani pentru un DSLR, desi la ce preturi au...vise frumoase 21 Nope, poza aia e asa cum a iesit din camera. Mi-a placut mult cum se vedea si am zis ca nu are rost sa incerc sa editez ceva la ea. Multumesc mult pentru comentariu si ma bucur ca iti plac 4.

Welp, e frig afara, si luminitiele din Bucuresti nu sunt asa frumoase incat sa merite sa ies sa le fac poze...asa ca, pisici:

Play time
Hello there
Mine!

______________

In noaptea de revelion am avut parte de un foc de tabara si cum n-am mai vazut unul de cand eram mica, a fost o surpiza placuta. N-am prea avut parte de artificii, fiind in creierul muntilor, asa ca focul de tabara a fost alternativa.

Midnight Burn
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Photography. Addeh 30 19.207 22-05-2012, 03:40 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Gates of Valhala [ Axel's photography ] Axel . 2 2.673 29-12-2011, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Photography . Lunatics. 13 6.979 13-11-2011, 10:15 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Chise`s photography Mdn. 12 8.422 30-05-2011, 06:57 PM
Ultimul răspuns: Mdn.
  Miss R. photography Paradox 。◕‿◕。 4 3.928 09-01-2011, 05:55 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.
  Sissi's nais pics(a.k.a Photography) Sin 15 9.531 09-09-2010, 02:28 AM
Ultimul răspuns: Sin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)