Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Colegul/Colega de banca

#11
In clasa I am stat cu vecina mea Aneta pana prin clasa a 5a cred, dupa m-am mutat cu verisoara mea si mi-am dat seama ca desi imi era verisoara era o persoana cu doua fete. Am renuntat la compania scorpiei pentru Alex, era cel mai dragut baiat din clasa, dar ne-a mutat profesoara de mate din cauza ca noi deranjam mereu orele. Lol, recunosc ca radeam si vorbeam tot timpul in ore, dar nu eram asa rau, in fine dupa Alex m-am mutat cu Cristina care era destul de ok, adica era desteapta, era cam retrasa, dar eu ma intelegeam bine cu ea. Dupa au venit tezele cu subiect unic si am stat toata clasa a VIII a singura, adica fiecare copil statea intr-o banca ordonat dupa catalog.. total aiurea deoarece am cazut in fata cu un baiat care saracul de el vedea apa odata la 3 luni si in spatele meu un exemplar reusit de fata " copy-paste "
La liceu a fost foarte bine, in primele luni am stat cu o fata Anca destul de draguta, prietenoasa si e una dintre fetele de treaba din clasa. In al doilea semestru din clasa a IX a am stat cu un baiat, deoarece Anca avusese un accident si nu a mai venit la scoala cam o luna, ma intelegeam super cu Silviu, dar a inceput dragul nostru diriginte sa tipe ca el copiaza dupa mine si nu invata nimic, asa ca m-a mutat cu o fata Alexandra cu care stau si acum. Bineinteles ca dupa matematica eu cu Silviu ne mutam iar in banca, dar dupa za diri a inceput sa intrebe profesori daca stam in banca asa cum ne-a zis el.. Am renuntat sa mai stau in banca cu Silviu.
Oricum nu exista saptamana in care sa nu stau cu altcineva din clasa, adica la lucrari ne mutam astfel incat sa copiem mai bine 21 si la teze am un scai care niciodata nu se dezlipeste de mine, deoarece jumatate din clasa dau teza la biologie si restul la fizica, iar eu cum dau la fizica scaiul e langa mine 21
Am ramas cu amintiri placute despre toti colegi si cand ma gandesc ca mai este doar un an...

#12
În clasele primare , am stat cu vară-mea dintr-a 1 până-n a2a. Apoi , m-a mutat singură că cică vorbesc prea mult :]] Fiindcă m-o mutat în spate că eram şi înaltă , l-o mutat şi pe cel mai înalt dintre baieti cu mine , Alex. Nu ne prea întelegeam...îl uram :]] În clasa a4a ne-au pus să stam câte patru : Raluca , tipa pe care n-o suportam de nici un fel da' acu' mi se pare draguţă :]] , Paula cea mai bună prietenă a mea 39 , Claudia tot o prietenă foarte bună da şi nebună * laughs * , iar apoi au mai aparut şi ceva schimbari , şi am ajuns să stau iar cu vară-mea , Raluca şi Paula. * pe atunci ,preferam să plece Raluca nu Clau 21 :d *
În clasa a5a am stat iarăşi cu vară-mea ,Maria. Tot anu' dacă-mi amintesc bine.Nu prea ne distram împreună , începusem să ne tot certam şi eu o jigneam într-una şi asta o facea să nu mai vorbească cu mine. :]]
Într-a 6a..am stat cu Paula un semestru. Apoi , din cauza mamei şi a profesorilor care spuneau că suntem prea galagioase şi ne prea batem joc de fiecare oră * în special de ora de engleză şi de profă' * , m-a mutat cu Alex , colegu' dintr-a 3a pe care nu-l suportam :]] Totuşi ,acum sunt bff şi ne jucam în ore şi blabla-uri. Diriga a vrut să ne mute de câteva ori,da' am reuşit să revenim în aceiaşi bancă * laughs *
Sincer,îl ador pe ciufulitu' ăsta. Mă face să râd mai ales în ora de română când se uită pe pereti şi începe să râdă ca descreieratu' =]]]]]]]] şi în ora de mate că mă ajută la exercitii şi-mi explică şi pentru că el crede-n extratereştrii şi ne ciondanim mereu. Dap,sunt multumită de Alexoi.
My tea’s gone cold I’m wondering why I ,got out of bed at all.The morning rain clouds up my window,And I can’t see at all;And even if I could it’ll all be gray,
But your picture on my wall
It reminds me, that it’s not so bad,
It’s not so bad.

#13
In clasele primare .. daca imi mai aduc bine aminte, intr-una din clase am stat cu Iulia, cica mama imi zice acum ca o credeam o " cea mai buna prietena " si chesti. Dar este o fitoasa si jumatate. Apoi, am stat cu un baiat mai tacut, desi dragutel, Petru. Apoi cavalerul meu a plecat, idk why 106, cred c-oi fi fost mai enervanta ? Saaau, eram prea tacuta, timida, dar asta nu e un motiv sa ma lase balta =]. Si s-a mutat cu tipa mai neagricioasa, Alexandra. Cat o urasc acum, desi a plecat de la noi din scoala, si bineee a facut maica', nu-s genu de fata care sa tina pica dar, era prea .. prea enervanta, zambetul ala .. infiorator. Nu mi-a dat motive bine intemeiata de ce n-as placea-o .. dar, nu. Nu mi-a placut si nici n-o sa-mi placa. Apoi, am stat cu o fata, Andreea foarte inteligenta, dar batoza .. eh, fiecare avem defectele si calitatile noatre :302:. Printre anii , am stat si singura, cred ca vreun semestru sau un an intreg chiar . In a 5 a, statusi mai intai cu o buna-rea prietena Bianca, care era bff-ul meu drag dar acum, aceea relatie stransa s-a cam rupt.
Apoi, am stat cu un baiat Curca. Off, ce isi mai bateau joc de el .. in glume nevinovate, ca e Curca si - bla bla -. Dar in ore radeam de nu mai puteam, incercand sa nu ne dam de gol, dar in zadar. Mai ales in orele de franceza 78.
[Imagine: tumblr_m9o59mWzcL1rdjmj7o1_500.jpg]

#14
Eu am stat cu aproape toata clasa pana sa imi cine e persoana perfecta. Adica eu! Profesoara s-a plictisit sa ma tot mut, asa ca singuratate... In clasele 1-4, m-am tot mutat, asa ca nu retin ordinea. Apoi in a 5a am stat cu o tipa, apoi alte cateva incercari, apoi iar tipa. In a 6a am stat tot cu fetiscana aia, apoi cu (in prezent) cel mai bun prieten al meu, apoi iar cu tipa aia, si dupa *hmm* alone. Cat regret ca l-am lasat pe ala, macar era pe aceeasi lungime de unda cu mine. Acum trec in a7a, sa vad pe cine nimeresc. Scurt, fiindca mai am multa scoala de facut o,o

Psycho XD

#15
Am avut o gramada de colegi de banca*de obicei nu vorbesc foarte mult,dar cand vine vorba de scoala...21*.Unii cu care ma intelegeam si unii mai putin.
In prezent,de anul trecut si pana acum stau cu prietena mea din gradinita.Gradinita impreuna,generala impreuna si tot asa.Amandoua facem misto in ora de religie,geografie si alte ore in care profii nu sunt cu picioarele pe pamant.Dintre noi doua doar eu intru in belele.De ce?Simplul raspuns.Cand imi iese o gluma pe gura,prostie,etc ea rade atat de tare,cu pofta,in care e deja de inteles cine e vinovatul.Apai,fiindca stam in ultima banca*din prima zi am fugit cu totii sa prindem loc in ultima banca,noi doua am castigat b-)*mai aruncam cu hartii,mai scriem prostii si dupa le aratam la toata clasa cand profa/profu e intors 65.
The melody of logic always plays the notes of truth.
My anime list

[imghttp://i.imgur.com/i5bbM.jpg[/img]
@Fiction: Fara imagini atat de mari la semnatura. Resize 'em. Thanks.

#16
Primele zile din clasa a IX-a m-am bagat in prima banca, de pe perete (unde ma si ma aflu) si am stat singura. O fata, Roxana, m-a intrebat de ce stau singura si asa. Intr-o pauza o alta fata, Elena -care parea dura-, m-a intrebat daca poate sta cu mine, am zis "Da" si ea a plecat pe hol, am crezut ca nu mai vrea, apoi a venit alta fata, Laura, si a zis daca poate sta si eu nu stiam ce sa raspund, m-am balbait si Laura a zis ca nu e neparat sa stea acolo daca nu vreau si atunci am zis "Da, poti sta!" si dupa Elena a trebuit sa se mute in alta parte.
Doua saptamani (sau trei), am stat cu Laura. La inceput mergea... bine, sa presupun. Am observat ca nu isi impartea mancarea, nici macar un pufulete cu mine, dar am tacut. Nu toti sunt darnici. Am lasat sa treaca. Dar avea acel nas mai crancen si expresie fioroasa, am intrebat-o daca nu ma suporta, a zis ca "Nu e asta" si ca e doar obosita/plictisita si de aceea e asa. Bun, ma alesesem cu o colega insociabila si zgarcita, dar am zis ca nimeni nu e perfect. Apoi... am observat: cand eu ceream ceva, ea era asa deziteresanta, de parca i-as fi omorat animalul preferat, iar cu alte fete sau alte persoane era de parca se cunosteau de o viata si erau prieteni la catarama. Am zis "Oh, bine! Macar nu e o cu-", dar staaaaaai~. Incepuse sa faca fite, asa multe, si sa imi reproseze/dea peste nas. Am fost bucuroasa cand s-a carat din banca mea si am regretat ca nu am asteptat-o pe Elena sa se mute in banca cu mine, fiindca mai tarziu am vazut ce fata draguta si micuta si adorabila e. Dar macar ea sta cu prietena ei cea mai buna din generala.
Apoi am stat iar singura, pana cand le-a apucat pe fete sa se mute cu baietii si atunci colegul meu la laboratorul de biologie (de banca) a ramas pe dinafara, fiind dat afara din banca de o fata. El statea in a treia banca, baiatul de acolo lipsit in acea zi, si eu in prima, de pe acelasi rand. Roxana, tot ea, mi-a zis: "De ce nu te muti cu Titus? Si el e singur si tu esti." Si eu m-am uitat in spate si atunci am vazut ca e singur si am zis "De ce nu?" si i-am zis sa vina la mine in banca (nu vad bine din alta banca, de-abia daca vad din prima banca) si s-a mutat. Am vorbit si a fost asa dragut si a inceput sa imi placa de el, dar vroiam sa fim prieteni foarte buni, i-am luat numarul de telefon si ID-ul si am mai vorbit, l-am mai sunat, pana s-a mutat din banca. Am zis: "Eh, nu e obligat sa stea aici. Sta cu cine vrea" ca apoi sa descopar ca s-a mutat fiindca vorbeam prea mult (cand a aflat ca eu am aflat s-a rusinat si acum nici nu se mai uita la mine si eu fac la fel, nu vreau sa il enervez cu existenta mea). Acum stau iar singura si o sa mai stau, dar e bine. Oricum, cand il apuca pe Ispas se muta cu mine in banca (de doua ori s-a intamplat pana acum), dar nu cred ca o va ma face prea des, desi mai vreau sa ma joc cu parul lui. Ii iubesc parul. Are un par al naibii de sexy.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#17
Eu stau in banca cu specimenul clasei. Tot ce face e sa se bataie in banca, sa tipe, si sa copieze de la mine. Diriga ne-a pus asa. Cred uneori ac sigurul mod de al face sa stea cuminte e sa ii dau una dupa ceafa si sa-l calmez.Anul asta am stat si cu Adina, acre ma innebunea in ore cu One Direction. Nu am avut si eu norocul sa stau nu cu cele mai bune prietene, ci macar cu persoane normale?
Cred ca inmatoarea luna ori il invnetesc pe Madalin, ori il leg de banca si ii pun un calus la gura, ori ii spun lu' diriga sa ma mute.
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#18
Am avut odata un coleg de banca care tot timpul se uita la mine in caiet~ Cica el nu copie, se inspira. L-am lasat o data, de doua ori, de trei ori, da' cat naiba se inspira asta... Ma rog, restul colegilor sunt de treaba *mai mult sau mai putin*, toti ciudati din nastere.
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#19
Pana anul trecut am stat cu prietena mea cea mai buna.
In primul an de liceu, insa, am stat cu o fata cu care nu eram nici prietena, nici dusmanca...pur si simplu vorbeam cand aveam subiecte, iar cand nu- nu.
Acum, transferandu-ma la filo (dupa mai multe schimbari) am ajuns sa stau langa cel mai batjocorit copil al clasei care vorbeste aiurea toata ora, habar nu are sa dea o replica, nu scrie si nu stie sa scoata doua vorbe cand il intreaba un profesor ceva.
Diriga are incredere in mine sa il fac sa taca din gura si sa fie mai cuminte, insa eu nu pot sa ma descurc cu el...e prea ciudat! 22...In gimnaziu umbla numai cu cainii si nimeni nu il baga in seama (plus ca pana si acum se imbraca in aceleasi haine ca atunci).
Colegul de banca perfect, nu? N-as prea zice.
Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa-ti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc.

#20
Pai... Eu stau în bancă cu My BFF. Nu'i normal? Vorbim despre tot felul de chestii şi chiar langa celelalte fete din grupu vesel. Suntem cea mai nebună clasă din şcoală ever. Un "fost" coleg s'a luat la bataie cu directorul. Mă rog, aproape. Doar l'a înjurat pe director... Aproape să îl lovească. Exmatriculaat. Să mă întorc la subiect. In clasele I-IV aveam banci ca la V-XII. Şi atunci stateam cu un tip draguţ în bancă. Îl placeau toate fetele. Exclusiv eu. Nu ştiu cum s'a nimerit să stea cu mine. Mă enerva tipu' ăsta. Acum stă cu o bancă în spatele meu. Habar n'am ce tot are cu mine. Încă e cel mai draguţ, dar nu sunt interesată. Când mai lipseşte My BFF stau în bancă cu una obsedată să intre şi ea în gaşcă. E dementă aia... Adică ea se aşează lângă mine. Mă rog...

Zbye! bye
[Imagine: bubblevz.png]







Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)