Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

City Hunter

#1
[Imagine: 16.gif]

City Hunter
Personajul principal, Lee Yun-Seong este un tânăr care a fost antrenat de la o vârstă timpurie să ucidă pentru a putea răzbuna moartea tatălui său. Toate acestea se întâmplă din cauza tatălui vitreg care a privit cum prietenul său cel mai bun a fost omorât în fața sa. La vârsta de 28 de ani se întoarce în Coreea de Sud pentru a răzbuna moartea tatălui său, iar ordinul tatălui vitreg de a nu se îndrăgosti pare destul de logic. Atunci când intervin sentimente, cei dragi pot sfârși într-un mod nu tocmai plăcut. Astfel, acesta se angajează la Casa Albastră ca expert în IT pentru a-și putea pune în aplicare planurile.
Kim Na Na(personajul feminine principal) este aceeași fată comună, însă datorită abilităților sale în ceea ce privește luptele judo, este angajată ca agent secret la Casa Albastră. Pe parcursul episoadelor, Lee Yun-Seong isi va da seama de sentimentele pe care i le poarta acestei fete…

Mi-e una mi-a placut extrem de mult. L-am urmarit, datorita lui Lee Min Ho, care la momentul actual este actorul meu coreean preferat. Ceea ce m-a impresionat a fost faptul ca acesta a jucat si in scenele de lupta si cascadorii. Dupa parerea mea, este un actor genial, din toate punctele de vedere.
So, cum spuneam, mi-a placut enorm de mult aceasta drama. Nu cred ca am mai urmarit o astfel de kdrama, in care scenele romantice si comedia se imbina atat de bine cu actiunea. Pacat ca a dominat in mare parte actiunea, caci voiam sa vad mai multe scene romantice intre cei doi protagonisti, insa nu spun ca nu a fost bine.
Actorii au fost alesi bine, fiecare si-a jucat rolul asa cum trebuie. Protagonistii…I love them ! Tocmai am aflat ca cei doi admit relatia lor si in viata reala. E atat de cute. Eu una cred ca se potrivesc de minune. Am observat cu mare atentia chimia dintre cei doi pe tot parcursul dramei. Chiar daca jucau…eu tot ziceam ca este mai mult decat actorie : )). Mi-a placut mult si rolul Harei, din trupa Kara. She’s so cute, damn it ! Chiar daca rolul ei nu era unul prea…dragut, sa zic asa. Era destul de enervanta si fitoasa, insa mie tot mi-a placut de ea xD Mi-a placut mai ales la final...cand se mai maturizase, intr-un fel. Nu am mai vazut-o jucand pana acum si chiar cred ca este o actrita buna.
Au fost o groaza de faze tari. Mi-a placut primul sarut dintre Kim Na na si Lee Yun Seung. Aw, si cand am aflat ca era primul sarut al fetei : )) A fost atat de kawaai scena Xd. Desi era cam ciudat...ea avea vreo 27 de ani si nu mai fusese sarutata pana atunci o.o Si modul in care Yun Seung o tachina pe tema asta >.< Si parca in al doilea episod, cand trebuia Kim Na Na sa-l duca cu masina pe el si pe tipa aia la hotel si oprise masina, spunand ca demisioneaza, din cauza ca aia se giugiuleau pe bancheta din spate = )). I really loved her. Si scena cu ei doi si copii aia orfani, jucandu-se in fantana aia, stropitori, sau ce erau , acolo in parc xD Pareau o adevarata familie :3 Ma enerva la culmea atunci cand acesta se purta urat cu ea .__. Cateodata intrecea limita. Sau sarutul acela de pe bloc : > Sau cand se prefacea ca doarme si si-a lasat capul pe umarul ei : > Oh, atatea faze tari : ))
Wow, au fost o groaza de scene tari, si multe faze lacrimogene. Am plans mult la aceasta drama, mai ales la final ._. Si procurorul…cine nu-l indragea pe procuror? : )) He was so hot.
Pe langa asta...mi-au placut la nebunie scenele cu batai. Foarte bine gandite si realizate. Iar muzica bine aleasa. Wow, de cand n-am mai indragit cam toate melodiile dintr-o drama : )) Of, as povesti la nesfarsit, despre fiecare episod. Nu stiu ce as mai putea spune, va las pe voi sa va dati cu parerea.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#2
Prima mea k-dramă. o.o Se spune că prima dragoste nu se uită, iar k-drama asta sigur n-o voi uita. Totul mi s-a părut magnific, de la acţiune la scenariu, apoi personajele şi locaţiile. Totul a fost perfect. Am urmărit drama asta de două ori : prima dată cu subtitrări în engleză şi a doua oară cu subtitrări în română. 21
Prima dată sfârşitul m-a lăsat al naibii de tare în ceaţă. Dar apoi, a doua oară am început să mai înţeleg ceva, ceva. Tatăl Nanei până la urmă a decedat, mama lui Yoon Sung şi ahjussi s-au dus în state pentru a-şi deschide un restaurant de mâncare, preşedintele nu mai era la conducere, Eun Ah şi Go Ki Joon s-au căsătorit, Jin Pyo a murit, Yoon Sung şi Nana au rămas împreună ( cel mai important lucru 21 ) şi au renunţat la posturile de la Casa Albastră . . . şi cam atât am înţeles din sfârşit. 21
Nu ştiu ce s-a întâmplat cu ajutorul lui Cheon Jae Man care l-au capturat şi l-au ţinut prizonier pentru a nu dezvălui identitatea lui City Hunter.
Tot ce m-a enervat a fost acea jumătate din City Hunter, nehotărâtă. Se juca cu Nana. :-l Ba îi spunea ca ea să stea departe de el, dar apoi tot el se apropia de ea şi aşa începea şi Nana să se apropie de el. Dar oricum, cuplul e super cute împreună. xD
Anw, şi mie mi-a părut al naibii de rău că prosecutorul a murit la sfărşit. Prima dată mă enerva că tot îl urmărea pe Yoon Sung şi mă seca şi pe mine când tot se dădea cam . . . măreţ prin faţa lui. ._. Dar după ce l-am văzut în balta aia de sânge, mi-au trecut toţi nervii. o.o
Toate fazele au fost geniale şi super tari. Deşi majoritatea le ghiceam înainte să se întâmple. Cum ar fi faza cu banii, ştiam că banii nu se află în camionul care l-a luat Jin Pyo. Sau că preşedintele e tatăl lui după ce am vazut acea batistă cu floarea-soarelui pe ea.
Anw, totul mi s-a părut superb. Merită văzut. xD
Acum, următoare dramă . . . VIN! 21
I always gather everybody's attention.



[Imagine: snsdside2.gif]

#3
Nici nu stiu cum sa ma exprim, pentru ca-i superba drama. Foarte, foarte, foarte superba!!! Merita vizionat. Am vazut-o doar o data, dar intentionez sa o mai revad in viitorul apropiat. As revedea drama asta de nenumarate ori. Geniala, reusita, superba :X
Lee Yun-Seong, crescut de prietenul tatalui si departe de mama lui. Groaznic, mai ales pentru un copil, sa fii departe de mama, sa-ti lipseasca afectiunea si dragostea pe care numai o mama ti-o poate da. Nu-i de mirare ca a devenit atat de rece, distanta de restul lumii, desi mai avea tendinta sa isi arate adevarata latura (in preajma lui Bae Sik-Joong sau a lui Kim Na Na). Am ramas destul de surprinsa cand a iesit la iveala adevarul: faptul ca adevaratul lui tata era insusi presedintele, Choi Eung-Chan, tocmai cel pe care trebuia sa-l omoare. Atitudinea si planul stupid de razbunare al lui Lee Jin-Pyo lasa de dorit, dar macar a avut grija de Lee Yun-Seong. Putea sa-l omoare, mai ales ca a avut atatea ocazii, dar s-a si folosit de naivitatea lui si de faptul ca Yun-Seong chiar il iubea ca pe un tata XD Kim Na Na, draguta, extrem de adorabila si putin naiva. Imi pare rau ca Kim Young-Joo a murit in final, s-ar fi potrivit in continuare cu fosta lui nevasta, Jin Soo-Hee. Mnoh, nu-i mereu un final fericit.
Mi-au placut toate scenele superbe, romantice dintre Kim Na Na si Lee Yun-Seong. Fiecare episod a fost interesant si a avut acel "ceva" care ti-a atras atentia. Pacat ca nu au mai continuat. Mi-ar fi placut sa mai vad o continuare sau macar sa mai puna cateva episoade. Plus ca am fost putin dezamagita de final. Ma asteptam la altceva, dar a lasat loc de interpretare oarecum. Oricum, a meritat timpul pierdut si cum am spus mai sus, l-as mai revedea 8 ca sa nu mai mentionez ca toate melodiile din serial au fost superbe si potrivite!!!
[Imagine: mboi6o.png]

#4
aww City Hunter<3...Unul dintre serialele mele favorite4
Asea...sa zic cate ceva de fiecare5
Incep cu nimeni altul decat Lee Min Ho. Pe el l-am vazut pentru prima oara in Boys Over Flower [a fost si primul serial coreean urmarit de mine71] intr-un rol de "Bad but Good Boy"71..apoi in Personal Taste [nu o sa uit nicodata cu ii statea cu pantalonii aia..sa zic trei sferturi71] iar mai apoi m-am indragostit de el in City Hunter4 [de aici nu o sa ii uit pantalonii aceia roz71]
Kim Na Na [sincer nu ii stiu numele adevarat4...(nu am o memorie buna cand vine vorba de numele coreene..stiu doar cateva)] pe acesta actrita am vazut pentru prima data in acest serial [dupa am mai urmarit si Man OF Honor] si pot sa zic ca mi-a placut de ea4...se potriveste foaste bine cu LMH...apoi au recunoscut ca au o relatie si in viata reala...iar mai tarziu a venit despartirea22...pacat46
Un alt actor care mie mi s-a parut ca a jucat extrordinar este tatal lui vitreg "villain-ul" serialului71..mm nush avea si o fata care te facea sa simti frica71
Din cate am citit pe ici pe colo serialul a fost facut dupa o "monga" (sper ca am zis bine), eu nu am citit-o si nici nu auzisem de ea pana acum..dar sincer as vrea sa o citesc65
Mdea..in general serialul a fost sooper si a intrat in Top 10 seriale preferate de mine71
daca nu l-ati vazut pe acum..desi ma indoesc de asta4...v-il reconad cu placere si va asigur ca nu este o pierdere de vreme (precum multe altele)
EnjoySmile

#5




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)