Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chiul si Absente

#31
eu am inceput sa chiulesc pe la sfarsitul clasei a 9-a. nu am chiulit de prea multe ori pt ca nu aveam un motiv destul de bun.
Am fugit de la istorie pt ca trebuia sa dam test, iar eu sunt varza la aceasta materie, plus ca la ora profului meu aproape adormi -_- cum sa inteleg eu istoria asa...plus ca la teste trebuie sa scrii tot si mult, cu detalii si tot ce trebuie ca sa ai nota mare. in gimnaziu am avut acelasi prof si la fiecare test luam 5 -_- asa ca ce sa-mi pierd vremea cu testele lui.
[Imagine: robin-1.jpg]

#32
Eu sunt cea mai cuminte elevă din clasă =] Nu am chiulit absolut niciodată, mereu am rămas în clasă aşteptând profesorul şi... o.o

Aw, wait!

Anul trecut aveam ore de la 9 de luni până joi, iar vinerea de la 8. Într-o vineri m-am trezit la 6.30 şi am crezut că e super devreme, aşa că m-am pus să-mi fac nişte fişe de luctură. Şi m-am dus la şcoală la 8.45. Când am ajuns am întrebat un băiat "Cât e ceasul ? ^^", iar el mi-a răspuns 8.45. Eu am rămas :pfiu: "8.45 adică aproape 9 ? Omg, am lipsit de la muzică!!!" =]] Chiar nu mi-am dat seama că aveam de la 8.

Plus că anul ăsta avem sportul înainte de istorie şi mai mereu stau în vestiar / sala de fitness / în clasă cu alte colege ca să mai repetăm (învăţăm defapt).

Şi dacă îmi amintesc bine într-a IVa am mers într-o excursie de 3 zile marţi, miercuri şi joi. Luni nu venisem la şcoală ca să ne pregătim. Iar vineri am stat acasă toată dimineaţa ca să dorm pentru că în excursie nu dormisem mai mult de 5 ore în ambele nopţi şi eram frântă.

Cam asta a fost istoria absenţelor mele nemotivate.
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#33
Sunt un copil cumintel ! *innocent smile* Mai racesc si eu, ce vreti ? :]]
Dar nu, nu lipsesc sau chiulesc fara vreun motiv anume . Nu mi se pare corect intr-un fel . Daca vi la scoala stai acolo si gata .

Poate decat o dataa....:]] Oh, haai, cine nu a lipsit macar o data, asa, de propriul chef ? Aw, nu era de chef, trebuia sa merg la dentist *innocent smile* Asa, am scapat eu de geomtrie *laughs* .

Eh, cam asta e mica mea "legenda" despre absente xD
[Imagine: gambar-emo.jpg]
Enough for me ...

The past is history.
The future is a mystery.
And the time we have now is a gift, that's why we call it "the present."



He`s cute <3 !
[Imagine: weeping_face_by_mental_remix.jpg]

#34
Buna!Sincera sa fiu ..nu am chiulit niciodata de la scoala de cand ma stiu .Iar absente nu am decat 1 sau 2 de la clasa a1a pana acum la clasa a7a .Nu ca mi-ar place scoala .Dar nici nu prea am motive sa chiulesc.Si asa ca prefer sa merg la scoala.Nu prea as fi deacord cu chiulitul de la scolii.Adica nu prea stiu ca nu chiulesc.Si nici nu as vrea momentan .21.Poate cand o sa fiu mai mare daca am motive . Pa
● ● Iubesc si voi fi iubita ● ● Imi voi dorii ● ● Voi castiga si voi pierde● ● Voi visa si visele ajung realitate● ● Imi iubesc prietenii ● ●
:love:
● ●Unde e Momo?:blink:
● ●Snowy and Love_neji_Forever .. Me too 71● ●
:bye:
[Imagine: ajvtw3.png]

#35
Semestrul asta am chiulit de multe ori, de cele mai multe ori de la materi gen desen, fiindca avem o sclerozata, sport, cand nu am chef sa-l fac, fizica fiindca am un specimen de profa, are si operatie la gat O_O, mate ca de obicei abentele mele sunt motivate de matusa mea, adica diriga. Am vazut ca unii dintre voi chiulesc la materii gen chimie, da si eu am chiulit la materia asta, dar anul asta ne-a venit un prof se 23 de ani super amuzant si e pacat sa pierd ora. Am mai chiulit si de la engleza ca ne-a venit o profa disperata, care ne da teste ca admiterea la facultate. Si de la informatica, dar nu stiu daca se numeste chiulit. Semestrul asta mai nimeni din clasa nu a dat pe la info, fiindca proful se ducea sus la laborator si ne zicea sa ne ducem si noi si noi ''Da, domn' profesor venim imediat'' si doar tocilari se duceau, ceilalti semestrul asta am gasit o alta ocupatie mai interesanta pe care am practicat-o tot semestrul in ora de informatica si anume ne jucam ''Urmatoarea carte'' 21 si nu am avut nici o absenta la info si 3 de zece pusi degeaba. S-a intamplat tot semestrul asta am vrut sa chiulim toti de la engleza. Vorbisem toti cu doua ore inainte si ramasese stabilit sa plecam toti, iar cand sa plecam se gasesc 3 tocilari ca ei nu pleaca si ne ciondanim noi toata pauza sa plecam si vine diriga si ne vede imbaracati si cu ghiozdanele si ne intreaba ce aveam de gand sa facem, noi ii spunem tot si la sfarsit zice''Pai daca sunteti prosti si nu stiti cand sa plecati'' Deci la faza asta am ramas gen Wtf... 21 Oricum, nici semestrul asta nu voi fi ''cuminte'', cum ma vad profii.
[Imagine: j5atg3.png]


#36
Sincer, mie nu-mi place să chiulesc fără rost, doar ca să îmi fac absenţe aiurea şi nu ştiu cum să le mai motivez după aia. Şi uneori chiar e mai bine să stau la şcoală decât să mă plictisesc la şcoală pentru că aici am mereu ceva de făcut şi pe cineva cu care să vorbesc. Am mai chiulit ocazional, când era chiar culmea să nu plec. De exemplu, am plecat într-o zi de la franceză cu o prietenă ca să mergem la patinoar, dar la ce franceză facem noi şi că am plecat şi că stăteam tot aia e. Sau am plecat de la ultima oră de psihologie din semestru pentru că nu aveam chef să stau şi să mă uit la profă toată ora. În general plec de la ore neimportante, gen psiho sau muzică, în ultimele zile dinaninte de vacanţă. Nu îmi plac nici cei care merg la şcoală până în ultimul moment şi n-ar lipsi niciodată; uneori chiar nu e necesar să stai la şcoală.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#37
Asa este! Nu este nimeni usa de biserica dar eu (daca e sa ne luam dupa absente) sunt usa de biserica .Asa cum am zis daca e sa ne luam dupa absente si note.
Nu am lipsit nici o data deoarece: nu ma imbolnavesc decat vara (ciudat dar adevarat) si mama e cadru didactic asa ca nu am sanse.Dar daca ar fi sa ne luam dupa compotamentul meu din pauze ai zice ca sunt dracu in persoana4.
Ciudat nu?[font=Arial]

#38
Educaţia îngustează orizonturile, atâta tot. Dar fiindcă majoritatea celor care au postat aici nu au trecut de liceu, nu cred că e vorba de "îngustarea orizonturilor", când ei şi le formează.
Plus, că după tot lor le e greu. Nu câştigă nimic, decât timp pierdut şi alt gen de plictiseală.
[Imagine: subpagenav02_r1_c1.gif]

I am a lying asshole and a troll.

#39
(06-02-2011, 01:13 AM)Horia K A scris: Există oare vreun motiv solid şi logic pentru care să chiuleşti ?
[Imagine: 81847681.jpg]

"Eu m-am nascut destept, scoala m-a prostit!" lol

Anyway...Plecatul de la ore este uneori absurd sa fiu sincera. Adica ce rost are sa pleci de la o ora-doua, sa stai in frig/ploaie pe afara cand poti sa...nu mai vii deloc in ziua respectiva 21 E mult mai convenabil asa daca ma intrebati pe mine 4 probabil de aici si cele 60 de absente de pe primul semestru motivate in ultima zi 21 Oh well XD
I don't give a damn
What you think, I'm doing this for me, so f**k the world
Feed it beans, it's gassed up, if a thing's stopping me
I'mma be what I set out to be, without a doubt undoubtedly
And all those who look down on me I'm tearing down your balcony

#40
Dacă mă credeţi,eu chiulesc din a 1-a.
Da mă da de atunci o am cu chiulu'. Mereu găseam motive,s-o fac pe mama să nu mă duc la şcoală.
Din a 5-a am încceput să chiulesc în draci vinerea. Eu in 5-6 aveam vinerea ca zii de weekend. Mă duceam foarte rar,din cauză ca aveam istoria,şi acu' o am dar,profu'i al naibi D:<.
Anu trecut,in a 7-a,chiuleam in draci dracilor,nu-mi păsa,da învăţam acceptabil.[oricum lu' mama nu-i pasa pt că,era nervoasă 'bout her job].
Acu',în a 8-a. Am chiulit decât de 2 ori22.
Joia trecută,pe 10. 22 De la francă,şi mi-a pus absenţă,dar,o să-i zic lu' diriga,că probabil nu m-a văzut. 22 [şi scap si de asta,ca dacă afla mama:L m-am ars.],si după am chiulit ieri pe 1122.
Pai ce,chiulise mai mult de juma' de clasă, mai erau decât 5:I.
Ce dracu',erau mechiurile de baschet,mă durea gâtu' că urlasem ca idioata cu o colegă să câştige 79.[pentru că ei,jucau cu o scoala de nu mai ştiu unde.Şi nu juca şcoala noastra,97.]22Mama a zis că dacă mai chiulesc sem. ăsta mă ucide. 22.
Pnm,şi am promis,că la liceu dracu' mă mai ţine la şcoala,stai,nici ăla21.
Live with who i am or leave me alone.
I`m so bad bad but i`m so good good<3.

T.O.P&G-Dragon RULEZ





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)