Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chiul si Absente

#11
Am chiulit cel mai mult în semestrul 1 din clasa a7a şi un pic dintr-al doilea.Într-a opta am avut câteva absenţe, şi nu pentru că chiulisem, ci doar plecasem cu treabă - motivate oricum.Deci, într-a şaptea la început am chiulit, mai ales că şi atunci mă lăsasem de învăţat.Nu mergeam zile întregi, sau chiuleam de la primele ore, ori că nu aveam chef, ori că mai aveam treabă la pc.Când a mai fost, mai plecam de la muzică.Am început printr-a şasea sau a cincea, la religie.Atunci nu plecasem toţi, plecasem doar vreo 5.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#12
Nu am chiulit niciodata in generala.Va vine sa credeti?21 Dar in liceu nu m-am putut abtine...aveam un prof de engleza tare bestial care ne povestea la ora de "organele sexuale" pana ne-a impuiat capul cu tot felul de prostii...asa ca am chiulit in asemenea hal ca mai ramaneau doar vreo 7 in clasa.Asta a fost in primul semestru...pana la sfarsit am ajuns sa ma in jur de 100 de absente...si nici un punct scazut la purtare.Vremuri bune...
Cea mai des utilizata intrebare in liceu(cel putin la noi): Cine vine la cafea??? 21

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#13
Nu îmi amintesc să fii chiulit vreodată în generală, eram prea cuminte şi speriată ca să fac aşa ceva , poate. Adică, hei, toată lumea se cunoştea pe toată lumea şi apoi profesorii ni se urcau în cap şi eu nu voiam să chiulesc, mi se părea.. .Totally, cum să faci aşa ceva? Gândire prooooooooooosată de tot!
În orice caz, viaţa mea de chiul şi absenţe ( nu prea ) a început într-a 9a, la liceu. Nu ştiu dacă am chiulit în primul semestrul dar în al doilea, destul de mult. Ajunsesem să nu mai dăm pe la ora de religie pentru că era ( parcă ) lunea la ultima oră, şi cine naiba stătea la ultima oră pt. religie? Să fim serioşi, plecam cu toţii. Şi au fost chiuluri de care nu îmi amintesc. În orice caz, niciodată nu am plecat singură şi doar cu clasa. Când venea vb. de chiulit, ne mobilizam cu toţii. Şi câteodată, primeam şi absenţe. Dar nu conta aşa de mult.
Într-a zecea... Am chiulit destuuul! Dar tot cu clasa, singură nu-mi amintesc să fii plecat. Şi am avut vreo 4 absenţe, maxim. Din cauza chiulului organizat. Venea profa de antre la noi în clasă: să nu plecaţi!! venea cu vreo două ore înainte să ne anunţe, era penultima oră. De parcă voia cineva să stea la ora aia! La religie nu cred că am dat decât de vreo 5-6 ori tot anul : )) era vinerea, ultima oră. Să fim serioşi, îşi băteau joc de noi? De obicei plecam lunea şi vinerea, era lege în fiecare săptămână. LUnea de la ultimele două ore, sau cel puţin de la ultima oră şi vinerea de la ultima oră. Şi mai plecam şi în timpul săptămânii, depindea de circumstanţe. Cu clasă cu tot.
A venit proful de religie la noi în clasă odată şi ne-a spus: nu ştiu dacă mă mai cunoaşteţi dar eu sunt profesorul vostru de religie, bla bla bla 21 faza e că a venit de două ori să ne spună asta şi a doua oară îmi venea să îi spun să schimbe placa, pe asta o ştiam deja: )) oricum, a fost foarte faină clasa a 10a, am chiulit destul şi faza e că nici nu prea am luat absenţe din cauza asta, eram invincibili 21.
Singură n-am chiulit niciodată, doar m-am învoit : ))

#14
Well,multi colegi de'ai mei au chiulit insa eu nu prea,sunt genul de fata care este cuminte :]]...pana intr'o mica zi pe la sfasitul anului acesta.Imi aduc aminte ca era intr'o joi am impresia si mai aveam decat o ora iar profa nu venea ca nu era in scoala asa ca a venit diriga sa ne anunte ca va sta ea cu noi ora aia,apoi a plecat 5 minute pana in cancelarie.Noi disperatii ziceam sa chiulim,ca ce sa mai stam o ora...asa a prost.Toti vroiau sa plece..bine aproape toti,numai eu eram aia ingaduitoare care nu prea vroia sa plece 21...si ghiciti ce..mi'am luat ghiozdanul si am iesit putin pe hol spunand "eu nu chiulesc,deci fiti atenti aici ca eu nu fac asa ceva"....si doua colege trageau de mine pe holul ala cat cuprindea,si eu zicea "nu,nu,eu nu chiulesc...nu,nu,nu ma puteti obliga" 21 pe cuvant ziceati ca eram in filme cu prosti.Pana m'au scos alea afara din scoala a durat ceva ...dar totusi am facut'o si am nimeri bine,fara absenta.Doar era sfarsit de an,ce absenta se be mai dea..10 Aia a fost prima data cand am chiulit,dar eu nu sunt genul....^_____^
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#15
Am chiulit doar de două ori, acum, în clasa a 7-a...Sunt mai mult genul de fată conştiincioasă, ca să zic aşa...21 Ambele dăţi am chiulit la civica...nu-mi place materia, nu-mi place nici profu'. Prima dată am chiulit aproape toată clasa, au rămas doar vreo 5 [din 28], a doua oară am chiulit eu cu 2 buni prieteni + iubitu', deşi eu nu voiam atunci să chiulesc,dar cum niciunul dintre noi nu avea chef de oră...mda21...


#16
Recunosc, ultimii nici nu dadeam pe la scoala 65. In clasele 1-4 nu aveam nici o absenta, ca profa care ne era diriginte era al naibii de severa si daca mai auzea ca nu ai fost la ora incepea sa urle la toti.Din a sasea incepeam cateva ore pe saptamana sa le chiulesc si asa pana in a opta, cand incepeam sa nu vin cu zilele din diferite motive. Ciudat ca profii nu imi puneam multe absente cica eram educata si responsabila nu ca ceilalti colegi ai mei "?, desi nu vedeam care era diferenta. Si in ultimii 4 ani de scoala eram responsabila sa duc frecventa 21 si scriam in catalog motivat sau nemotivat 21. Deci in concluzie, eu imi controlam absentele 21.
[Imagine: aaaakip.jpg]

#17
Ce e drept sunt fata destul de cuminte si toti profii ma adora asa ca scap usor de fiecare data cand plec. Pana in clasa a 6 a nu chiuleam deloc. Adica cum sa chiulesc?! Era crima! 21 Din a 6 a s-a schimbat treaba. Era ceva in gen:
"Mergem? Mergem!"
Si ne luam frumos ghiozdanele si acasa. De obicei plecam de la ore din astea neinteresante : muzica, desen si religie. Si prin semestrul al 2 lea anul acesta nu stiu ce mi-a venit si am propus sa plecam de la engleza. Toti au zis da, dar cand am iesit din curtea scolii am observat ca doar eu si inca doua colege am plecat. Dar cum eu sunt cuminte in ochii profei de engleza doar datorita mie nu ne-a trecut absenta 21. De la sport nu chiuleam ca era chiar in mijlocul zilei si dupa acea aveam ore cu diriga, oricum eu la sport mai tot timpu radeam si alergam mergand 21. Nu stiu cate absenta am avut, stiu sigur ca am avut dar toate mi le-a motivat diriga. :]
Deci mereu copii cuminti si bine vazuti in ochii profilor scapa 21, right?
Life is not about finding yourself, is about creating yourself!

Blog :]
Nebunie in cuvinte! <3

#18
Chiuluri kaching Preferatele mele de multi ani. La inceput nu chiuleam, clasele 1-4 nu am chiulit deloc ca ma duceau si ma luau parintii de la scoala, apoi m-am mutat in alta clasa si am avut niste colegi noi, cu unii fusesem la gradinita, cu altii in clasele 1-4, in fine. Clasa a 5-a, nu chiuleam, plecam, ma luam la bataie cu un ins si ma enervma si plecam, si cam asa pana prin clasa a 8-a, deh, veneau doar fetele la scoala atuncea, de absente nu mai zic, aveam cu miile, si nu exagerez. Liceu, cat vreau acuma la liceu, primii 2 ani m-am pus bine cu profii, nici o absenta, culmea, se mandrea diriga ca are si ea o eleva fara absente, aveam un fotbalist prin clasa care venea 2 zile din tot anul scolar si era mandria liceului la chiul. Apoi vine clasa a 11-a cand profii au incercat sa ne faca sa respectam orarul dar dupa 2 saptamani s-au dat pe brazde. Luni si marti ore multe, miercuri religie cu cel mai de treaba prof posibil, culmea, nu faceam religie, discutam mai mult pro si contra rockeri [proful era rocker, dar si credincios rau din fire] apoi joi English si vineri wth? E WEEKEND si nu am avut vreo absenta, pur si simplu nu mi le puneau profii. Clasa a 12-a a fost remake la clasa a 11-a, cu un orar identic, doar o materie noua si engleza era martea, asa ca weekend-ul incepea de miercuri. Cat despre absente, pff, vreau sa mi se puna si mie o absenta, am ajuns sa plang dupa ele, mai ales cand sunt absenta si primesc prezenta, si cand ma gandesc l cate mii si mii de absente am avut [fara exagerare] acuma nu am nici una dar nici nu mai chiulesc, dar mie dor de liceu si de chiulurile alea.
Leave your life, dupa ce terminati liceul, cie ce ajung la facultate, nici nu prea mai pot zice ca trag chiulul, e mai mult, plictiseala de ore...

#19
Hmmm ... da am chiulit , dar nu de multe ori si absentele au fost intotdeauna motivate. Diriga , chiar daca e ea asa de tembela = )) , motiveaza fara oprire. Am chiulit odata prefacandu-ma ca imi este rau si ca imi vine sa vomit, intreaga zi. Iar alta data am chiulit cu o colega de-a mea ( una dintre cocalare :]] ) pentru a o conduce sa-si vada iubitul : | , nu as fi acceptat daca era o ora de engleza sau matematica , dar era de sport si nu aveam nici un chef sa-l fac. Si poate voi mai chiuli pe viitor . Nu se stie niciodata.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#20
(20-08-2010, 02:51 PM)Isis A scris: Am chiulit odata prefacandu-ma ca imi este rau si ca imi vine sa vomit, intreaga zi.

Pfff....de cate ori am folosit eu scuza asta=]] Cam la juma de profi si toti m-au crezut :]] Odata, la ora de engleza, eu cu un tip am gasit scuza ca avem amandoi programare la doctor, trebuie sa facem analize si ca trebuie sa mergem neaparat. Bineinteles, am facut treaba asta pentru a scapa de romana, aveam literatura. ( urasc literatura O_O ). Si eram noi asa fericiti pe hol ca scapam de romana, abia asteptam sa mergem in parc. ( e prietenul meu cel mai bun, cum sa nu chiulesti cu el=]])...cum eram noi fericiti, brusc mai in fata profa de romana. Ne-am schimbat imediat starile de spirit. Ne prefaceam asa seriosi si lipsiti de viata:]] Profa si-a dat seama de teatrul nostru, dar ne-a lasat in pace. A fost cea mai cul profa din scoala, a plecat deoarece era gravida. Acum are un baietel de un an, iar eu fac meditatii cu ea <3
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)