Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chibi generator

#41
Imi place parerea ta, si sigur vor veni si altii, sper 21

Dar pentru craciun, vro idee sau ceva? Si parereile tale sunt chiar bune.
Abea astept craciunul si am de gand sa iasa ceva frumos, dar nu ma inalt inca, deoarece, Generatorul nu este facut inca, si mai trebuie sa ascult si opniile tuturor. hug

P.s: Nu stiu, eu ma gandeam ca,[virgula] " Chibi Generator" Nu se potriveste chiar asa bine... ar fi dragut sa aiba un nume nou, sau e bun asa?

#42
Sincer la asta chiar nu m-am gandit dar ideea ta e foarte buna si inspirata. Pentru craciun, nu prea am idei. Imi vine in minte doar contrastul puternic dintre verde si rosu21. Chestia cu un nou nume este interesanta, si ar merita pusa in aplicare. Dar ce nume? Eu nu ma pricep la titluri21. doar la continut. De obicei pe asta ma axez mai mult. Totusi cred ca daca nu vom gasi un alt numa, am putea ramane si la 'Chibi Generator'. Dar ne trebuie mai multe pareri24.
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#43
Tu si "multe pareri" 21

Daa, chiar ca trebuie, dar o sa asteptam, nu? 4 Deci, am facut niste banuti, si as vrea sa stiu daca iti plac/va plac?.

[Imagine: gold.gif]

stiu, sunt mititei, dar as vrea sa stiu daca va plac.. 4
Ar fi buni pentru banii la Chibi generator sau la zupi?

edit:

La nume, nici eu nu am nici o idee21

#44
Helau^^
Artist...eh...pacat ca doar Hachi isi mai expune parerile pe aici xD Pai surprise , surprise xD Apar si eu prin peisaj , dragelor *hugs* xD Pai Artist pentru inceput pot spune ca sunt tare bucuroasa ca Flaw , a dat accept sa zic asa =]] ca altfel nu'mi vine in mintea la ideea cu corpuri noi . Cele de acum mi se par extrem de mici , iar hainele nu se vad foarte bine , detaliile xD Iar cele facute de tine sunt superbe xD Marimile sunt foarte bune xD Si corpurile arata chiar foarte bine xD AM vazut ca ai facut si o colectie de toamna care este pur si simplu absolut superba xD MIRIFICA :X Luv it , Artist[ti se potriveste numele 71] Eh sper ca nu te superi Deu[Hachi] si nici tu Artist , but am tras putin cu ochiul pe aici xD faza cu numele xD Ma gandeam la 'Chibi Life' , i know simplu dar mi se pare dragut , daca nu si acesta de acum este bun xD Asa am vazut ca vorbeasti si de niste haine de Craciun xD Pai , pai ar fi draguta ideea cu craciunita si Mos Craciun xD La fete ar fi dragute si costume de spiridusi cu verde xD Asa vrea si eu sa ajut , dar nu stiu cum sa nu ma pricep de la loc , la ceea ce faci tu 9

EDIT[de moment]: ce banuti draguti xD ar merge putini mai mari , daca poti xD daca nu e bine si asa xD Si , sa nu'mi spui ca faci si un cufar sau pusculita X

#45
Or fi ei mititei dar sunt draguti8. dar cel mai important e ca sunt bani19.Sunt obsedata. Cu numele, ar merge 'Chibi..' ( ce ar merge in acele ..?) poate ar mege o prescurtate de la ceva. Avand in vedere ca vine Craciunul: Chibi Cris. sau Chibi-ciun. Nu am idei24. Am zis la titluri nu am idei bune21. Dar la animale ar merge ( daca vrei si daca animalul este carnivor sau ierbivor), sa aiba o bucata de carne ( o frunza) langa ea/el sau in gura.Si zgarda ca de rockeri15.
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#46
Hachi , esti fenomenala 71
Deci faza cu Chibi-ciun =]]] e EPICA , doamne 21) Cat de kawai suna xD Iar da in legatura cu chibi-urile xD Ar merge ca sa schimbam numele la fiecare anotimp ? Sau sarbatoare 21 Hachi , de Paste sa zicem Chibi-easter , sau Chibi-paste 21 Da' nu paste verdeata 21) So , am uitat la inceput era vorba de ideei , nu ? Pai faza e ca imaginatia mea este "imensa" cat un pricel 21) So , sunt death la capitolul asta xD Poate niste jambiere xD Sau mai stiu eu ce ? Ochelari de soare gen George Michael , aviation se numesc parca =]]]
EDIT[pe moment] : sau chestii cum am eu la fetita de la semnatura xD urechusee xD si machiaj daca se poate xD Cascute gen ca in Vocaloid sau diferite forme xD Doar daca poti xD

#47
Mi-a mai venit o idee21.Pentru craciun ( sau cine vrea oricand) costume de Mos Craciu si Craciunita15.Imi vin pe moment21.Ideea cu jambierele imi place. Ca incaltaminte putem adauga si tenesi ( Convers8). Idea cu ochelarii de soare, sunt total de acord cu ea15.Cu marimea lentilelor mare sau mica21. Acum ori e una ori e alta. Sa ne mai dam cu parerea3. Totusi chestia cu schimbatu' numelui la fiecare anotimp nu e rea, dar o sa necesite multa inspiratia21.Ma bucur ca ti-a placut chestia cu 'Chibi-ciun'. mi-a venit pe moment21. Da, ar merge la fiecare anotimp sau sarbatoare importanta ( Craciun, Paste etc.). Sa vedem ce mai spun si altii.3
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#48
Da , Hachi xD
Stiu ca schimbarea numelui la fiecare anotimp necesita multa gandire , but vrem sa facem zup-istii , happy , nu ? [cica zupisti , oh my God , cat de penibila pot fi xD] Doamne deci faza cu Chibi-ciun o s'o tin minte de acum incolo :X [hehehe] Totusi aucm m-am gandit mai bine , chiar daca am schimba numele la fiecare anotimp si sarbatoare speciala , dar daca ar fi sa zicem Vara , ja ? Stau si ma gandesc ca degeaba schimbam noi numele , pentru ca nu cred eu ca merge ca scoatem si sa bagam haine la fiecare anotimp , in fine hainele potrivite pt vara , iarna si asa mai departe xD Iar daca merge sigur necesita multa munca , asa ca mai bine decat sa schimbam numele la Paste , Craciun , si ar fi frumos si ceva de scoala unfirome 71 Iar nu stiu in rest ori sa ramana 'Chibi-generator' ori cum am zis eu 'Chibi-Life' sau poate mai vin si alti useri cu idei noi xD Da Hachi si stii ar merge manusi dalea de 'bad girl/boy' negre din piele fara degete 24 Si o motocicleta de preferinta =]] Si costume mulate . Glumesc xD "Si pentru mainii sunt chestii gen jambierele xD [daca nu sunt tot alea si noi le punem la maniii si nu la picioare 21] La ce ma mai gandisem xD A da nu mi-ai raspuns la faza cu cufarul sau pusculita dar am vazut ca ai iesit xD Daca ar fi sa faci asa , ar fi dragut daca ar merge ca la fete si baieti culorile la cufare si pusculite sa difere , iar daca e greu , nu trebuie neaparat xD Asta doar in cazul in care faci cu pusculita sau cufar xD Asa ma gandisem aseara la accesorii , ar fi o idee destul de draguta , cred eu , niste pungute gen cum sunt cele de la mall , si sa fie tinute in manute de chibi 71 Ar merge si niste mp3/4 cu casti sau doar castile si sa credem ca mp3/4 este in buzunarel xD La ce ma mai gandisem . Asa la hainute la fete m'a trasnit o idee deguta zic eu da sigur e greu de facut , but nu am nimic de pierdut daca nu imi exprim ideea:stiti ca sunt si blugi-salopete ma gandeam daca poti Artist si cine te mai ajuta[daca te mai ajuta cineva] sa ii faci putin mai "labartati"[nu'mi vine cuvantul potrivit acum in minte xD] asa la coapse unde sunt in general buzunarele stii si pana jos la glezna sa devina din ce in ce mai stramti pe picior xD Iar daca ai putea ca salopoeta sa fie : ori prinsa peste vreo bluza ceva , ori chestiile acelea ce definesc salopeta sa fie lasate in voie ori una prinsa si un cazuta xD La baieti nu stiu daca prefera asa ceva 71 iar daca ai putea sa faci si cateva hainute gen stil emo sau punk [asta in cazul in care avem amatori pe site , al acestor genuri de "oameni' sa zic asa xD]
Eh...Artist astea au fost ideiile mele tampite =]] So selectezi ce'ti place xD Buh-Bie xD
EDIT[pe moment]: am uitat sa'ti zic , sunt lucruri desturi de dragute pe site'ul unde am facut papusica de la semnatura , just click on 21 te poti inspira de acolo xD Uitasem si pentru Hallowen sa faci diferite costume , stiu ca e greu dar uite si tu cum imi vin ideile , ca pesti la balta 21)

#49
Omg, lol! Vad ca chiar va place aceaasta idee, si ce mi-a sarit in ochi prima oara a fost " chibi-ciun" si jambiere. Ador jambierele si asa zisul nume de cibi pentru craciun! X_X Chiar ca sunteti fenomenal, tata! Acum.. sa mai citesc..
Citat:ca degeaba schimbam noi numele , pentru ca nu cred eu ca merge ca scoatem si sa bagam haine la fiecare anotimp
He hee.. ba in fiecare anotimp vom avea ceva nou. Sa se construiasca Generatorul, si mai vedem cum facem. 4 Cred ca din craciun vor fi primele haine care vor aparea. 4 Si poate de atunci se vor face si evenimente de Craciun, Pasti, Ziua Animezup, etc.., chiar si Ziua de Niji, Vacanta de vara.., halloween? 4 Deci, nu iti face probleme. Chiar de craciun,poate fac niste hainute mai simple, si gratis, nu cumparate cu zupi. 4 e imaginatia.. mea.. las ca vedem..

*iar citesc..

Pusculite? Da.. porcusori dinaia, nu? Sigur, asta se rezolva! : )). Mp3/4, asta suna bine, si castile vocaloid. Astea se rezolva sigur. ^^

* Si de acum, chibi generator va avea doar 2 corpuri. Nu 3. Acela pe care am facut colectia de toamna, se lucreaza greu, dar haine asemanatoare voi pune si pe celelalte corpuri. ^^ Si veti putea alege, nu? 4

Salopete? Nuj, mi-ar fi totusi mai usor sa fie salopetele larggi, si in culori vii. Nik mai usor : )) . Emo si punk, sigur, o sa incerc, nu e chiar stilul meu, dar sigur sunt pers carora le place, nu?

Da, vad micutza, fetita ta de la avatar, si stiu.. poate o sa reusesc sa fac ursuleti dinastia, par si etc.. doar aveti rabdare. Si in legatura cu halloween-ul, la anu' ca acum e prea tarziu 2

Asa, pai hachi si micutza, aveti asa multe idei , si ma inspirati mult, sa stiti 3

#50
Bună,Artist :X
Păi să ştii si pe mine mă surpind ideiile mele xD Şi să ştii in legatură cu Ziua Zup , mă gândeam că să facem ceva gen cu : Aniversarea a X-câta xD Apropo da' ochelarii de soare gen George Michael de s-au purtat vara asta , poţi să faci ?



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Chibi pentru voi! Ryuu 2 3.388 29-12-2011, 05:53 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Question meme generator Mitzuke. 44 20.581 10-09-2010, 10:12 PM
Ultimul răspuns: Elusive wolf
  Rate the Chibi dia_love_gackt 126 45.030 24-05-2009, 04:39 PM
Ultimul răspuns: JavaLeen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)