Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chibi generator

#11
Mi se inchide leptopul, dar maine ... =]] Nu mai scapi de mine si ideeile trasnite.
Mai am multe ideii! Adica acum mi-a venit de o coafura...

Ar fi super sa fie si suvite XD

Ceva in genul: breton inclinat ce sa cada cu coltul pe ochiul stang/drept, la spate prins in coc sau normal... Si mai si... sa fie o bentita, sau o pereche de urechiuse de pisica albe. [;X]

O rochita scurta, alba, cu buline roz pe ea...

Un tricou pe care sa scrie (sau macar sa se vada) "Zup".

Fusta de majoreta.

Geanta de acea in gen "emo".

Ompicute.

Ochi sa fie in genul lui Hinata. ( sti cum ii are, sunt cute)

Si mai am idei... dar ma opresc aici.
Uite ce se intampla cand imi las imaginatia din lesa... : (
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#12
Am facut topicul sticky. Cred ca a facut bine Tan ca l-a mutat aici... Stiu ca eu ti-am zis ca il poti posta si la Anunturi, dar parca ii sta mai bine la General Chit Chat Discussions. Plus ca il vede mult mai multa lume.

Revenind la subiect... Nu te complica prea mult cu chestii extravagante (mesaj valabil pentru toti cei care vor sa faca asa ceva). Chibi generatorul functioneaza prin suprapunerea de gif-uri transparente, si trebuie sa ai chestia asta in cap atunci cand le faci, si sa ai grija ca atunci cand rochia aia se va suprapune pe corp, sa nu ii acopere barbia sau mainile.

Ah, si sa nu faci corpuri noi 4 Le poti recolora pe actualele, dar fara corpuri noi. Ar insemna sa refac tot generatorul, sau sa codez altul si, nu te supara, dar nu am nici timpul, nici cheful necesar sa fac asa ceva acum. Plus ca e un script destul de alambicat, facut pe la inceputurile mele de programator, acum vreo 2 ani de zile. Nu prea mai tin minte exact tot ce-am facut pe acolo, mai ales ca pe atunci nu programam intr-un mod foarte... aranjat 21

De asemenea, as mai avea si eu cateva intrebari pentru cei interesati de chibi-uri..
Sugera cineva sa introduc si alte optiuni, gen "da un hug", "kiss", etc. nu doar dat bomboane si tras de par. Ce astfel de optiuni ati mai dori?
Si ce alte modificari, daca tot suntem la capitolul asta. Dupa cum am zis, sunt slabe sanse sa il modific in mod radical in aceasta perioada, dar unele imbunatatiri i-as putea aduce.

#13
Flaw

Niste inbunatatiri ar prinde bine, nimeni nu a zis ca trebuie sa faca toate hainele/accesorile care au fost spuse, au fost doar o idee.
Da... ai dreptate.


"Sugera cineva sa introduc si alte optiuni, gen "da un hug", "kiss", etc. nu doar dat bomboane si tras de par. Ce astfel de optiuni ati mai dori?"

Ar fi frumos astea cu hug si kiss, alte optiuni nu ceva in mine, momentan.

Tot cu corpurile au fost doar o idee... nu mi-am dat seama ca trebuie atata munca...
Asa ca imi pare rau.

Da, cred si eu ca nu ai timp, dar totusi te descurci.

"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#14
Of, mai, tare speriata mai esti 21
Stai linistita ca nu te mananca nimeni. Nu are de ce sa iti para rau, fa cate propuneri vrei, chiar te rog sa faci asta. Cu cat mai multe idei, cu atat imi e mie mai usor sa selectez ce se poate face si ce nu. Nu te gandi ca e prea greu de facut ca eu oricum fac doar ce pot. Dar nu stii niciodata ce rezerva viitorul, nu?

Am mentionat ca nu pot introduce alte corpuri, ca sa nu se chinuie degeaba la ele, dupa care sa descopere ca nu pot fi folosite.

#15
OOO chibi generator nou.. Smile Mijto ideea! Smile Mi-ar placea mai multe fonduri si animalutze 4 Un corp nou ar fi interesant, sa fie si chibi - dar si corp normal...
Ideea mea. Ar fi mai bine, pentru ca ar exista un spatiu mai mare de lucrare.
Si eu as dori sa particip.. 4 Poate sa fac fondurile si astea depinde cum vreti ^^

Deci un corp nou ar fi bun, si daca se poate, chiar m-as oferi sa lucrez la el.. Pacat Flaw ca nu putem avea si corpuri noi. Cele cu chibi sunt prea mici, si greu de lucrat X_X Nu merg rochite... m-ai nimic, deoarece sunt prea mici. O sa incer si eu sa fac un chibi si o costumatie. 4

Succes in continuare la chibi-uri. ^^
[Imagine: 49785]

#16
Idei minunate! Smile Flaw, pakat ca nu poate existaa un corp nou, dar asta este.. 4 Poate cu timpul va exista 4

* Sa vedem..cyn, da, esti bine venita sa creezi haine. ^^ Smile no problem 3 Ce idei ai pentru inceput?
* Flaw, pai este ok cu corpurile. Imi imaginez ca este greu sa le faci xD. Dar cine stie 5 24 Pai ideea cu da un hug, kiss mi s-a parut si mie o idee buna ( mimisor, pwp pupic) Da, cum sunea Mimi, poate sa se creeze,eu stiu , si niste butoane prin care sa cumperi/sa faci comanda, de GFX-uri sau Desene, depinde cum doreste user-ul. Sau ambele, unde e cazul xD. Chibi-ul sa se afise, dar daca unii nu vor, eu stiu, sa bifeze pe o obtiune ca nu vor chibi la profil. 4 Flaw, ce spui daca as adauga si niste animalute noi? Poate mai mari, poate mai mici.. 4 Da am o intrebare...nu pot sa maresc spatiul , in loc de 80x80 eu stiu sa fie o obtiune mai mare? Intreb doar*. Pe langa hug si kiss, sa existe si butoane cu da'i o palma si etc.. 4 Da, ori cum nu poti sa modifici in perioada asta 21 imi inchipui ca esti ocupat, dar poate pe parcurs.. 5
*Torra(you) ai ideei foarte bune, dar momentan o sa incerc sa ma acsez si pe tinute din personaje anime. ^^ Imi place ideea cu parul in ochi. o sa vad ce pot face ^^

*** Momentan, ma gandeam la o tinuta Sailor moon, daca tot este un site cu tema de anime, spun ca prima colectie ar trebui sa fie cu personaje anime, nu? 4
ok.. deci ce parere si idei mai aveti? 4 Daca nu va convine ideea cu Sailor moon, propuneti alte seturi de haine din cn stie, alte anime-uri. ^^

#17
Da e un forum de anime, dar totusi tara lor de origine e Japonia si s-ar putea si haine cele traditionale japonejilor. Tinutele anime ar fi dragute dar dupa parerea mea cam plictistor mai ales ca majoritatea avatarelor si sigurile noastre sunt legate de anime.

Un accesoriu care mi-ar placea ar fi urechiusele ca din animeul Loveless si coafura aia originala, tipic japoneza 10

Si nu ar fii rau ca chibiul sa aiba mai multe pozitii (daca e posibil): cu piciorul ridicat in sus, mainele sus ..............
[Imagine: aaaakip.jpg]

#18
@serket: Pai cred ca ideea cu coafura si urechiusele, sunt foarte dragute. Dar nu v-ar interesa rochite lolita.. sau cv de genul? Schimbari la chibi, ar fi o idee buna, si chiar mi-as dori sa pot si sa maresc corpul, dar Flaw a zis ca nu se poate. Deci nu prea am cum. La hainute o sa fie dragut de lucrat. Pacat ca detaliile vor fi mai greu de facut, deoarece corpul este mic, si trebuie sa ma limitez. AS face cu mare placere o schimbare in pozitia chibi, dar spatiul meu de desenare este de 80X80, si imi este destul de greu. Voi vedea totusi ce se poate face, poate cu timpul FLaw va putea crea un generator cu alte corpuri mai mari, si mai clare. ( mai incaolo, asica peste mia mult timp)

As vrea sa aiba chibi si un kimono. Smile Ar fi dragut. Poate si ochisori noi, aripi.. Pentru a nu incurca pe nimeni, voi incepe sa dau exemple facute pe alte corpuri, si daca voi sunteti deacord cu hainele acelea, e ok? Apoi le voi lucra pe chibi. Acum amm aflat ideeile voastre. AS dori sa stiu, cam ce tema ar fi potrivita pentru inceput? Dati o tema. Prima tema chibi cu haine pentru zup, ia sa va aud ideile .. 39

#19
Hmm, stii ceva?
Poti incepe si sa faci corpuri noi 4
Odata si odata tot va trebui sa refac chibi maker-ul, si macar sa am tot ce imi trebuie pregatit din vreme.

#20
Yeii!! Smile Vai ce te iubesc flaw ( pentru idee) Smile

Ce ma bucur! 3 Abeah astept sa vedeti noile corpuri. Asa, totul va fi mai clar, si toate hainele vor fi mai mari si etc. 3 Sper sa va placa. O sa dau edit si mzz mzz again, flaw pentru libertatea, unui nou corp. Si gata, acum stiu si eu sa fac fond transparent 4 4

edit ::

Corpuri nr 1:What do you thinK? 5

o sa mai aduc si altele, fara grija 3

[Imagine: ZUP.png] (exemplu) ( mie imi plac mai mult corpurile astea :X )
sau
[Imagine: ZUP2.png]

Le-am postat, ca sa stiu ce corpuri alegeti 3



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Chibi pentru voi! Ryuu 2 3.355 29-12-2011, 05:53 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Question meme generator Mitzuke. 44 20.368 10-09-2010, 10:12 PM
Ultimul răspuns: Elusive wolf
  Rate the Chibi dia_love_gackt 126 44.289 24-05-2009, 04:39 PM
Ultimul răspuns: JavaLeen


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)