Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cea mai mica nota

#21
Am luat o nota mica...dar s-a repetat la mai multe materii din nefericire 21
2 la germana (nu prea ne cunoastem), la geografie (sunt la cutite cu profa...iar notele vin pe masura)...si am luat o data 2 si la romana (imi facusem prostul obicei de a nu-mi mai face temele). Dar au fost si note de 3 si 4 si 5 si 6 si cred ca toata gama cu exceptia notei 1...pe asta inca nu am obtinut-o (iar majoritatea le-am luat pe la germana si latina...am luat chiar si 5 la T.I.C sau 6 la muzica).
Iar in scoala generala...cred ca 4...am avut 3 note de 4 de la clasa I pana la clasa a VIII-a...si nu mai retin exact la ce...dar stiu sigur ca au fost 3 de 4.
Oricum...e frumos sa treci prin toate...sa ai ce povesti despre viata de la liceu 21

#22
Ehem.. vin si io ^^ La o parte! Pai 39 .. stiu ca in a V-a am luat in sem. I un 5, 96 la bio.. in cel mai stupid test posibil.. ! .. trebuia sa ne incheie medile si eu aveam doar o nota.. si miraculos, imi apare un 10 in catalog, chiar cand eu vroiam sa-mi maresc nota .. dance .. nu stiu cum si cand, dar se vede ca cineva ma iubeste.. ! Bine inteles ca imi venea s`o dau de toti peretii pe baba aia :die: ... pentru ca i-am zis mamei iar ea mi-a facut un scandal de mai mare frumusetea.. cum sa nu iti vina sa o bagi direct in mormant? ..
Dupa aceea, in sem. II .. am tinut-o numai in 6 la mate, insa nu stiu cum, dar totdeauna scapam si imi maream nota pana la 8, 9 sau chiar 10 5 .. am zis cat o iubesc eu pe profa de mate.. ? 5 [ minciunica.. 10 .. doar pentru ca ma scapa imediat .. XD ]

#23
Pai, in clasa a 7-a am luat un 3.50 la chimie la un test din valente. 22 Mi s-a parut imposibil sa le retin... Din fericire, a facut media cu o alta nota, un 10, si mi-a trecut 7 in catalog.
Apoi, in clasa a 9-a am luat un 4 la info. I-a trecut la dirigu' prin cap sa ne dea test pe hartie si nu am stiut absolut nimic. Am scris vreo doua randuri si am lasat foaia asa. Toata clasa a luat note mici, asa ca ne-a lasat in pace si nu le-a mai trecut.
Si cea mai mica nota trecuta in catalog a fost un 6 la mate tot in clasa a 9-a. Prima mea nota la mate din liceu. 71 Nu e prea mica, dar eram obisnuita cu 10 in generala la materia asta asa ca a fost putin ciudat sa am media 8 in acel semestru, fara nicio nota de 10. 10
[Imagine: sig_reinoir.png]

#24
Cea mai mica nota a mea de anu` trecut este un 7 la mate, nu intelesesem prea bine lectia si cateva greseli ici si colo m-au facut sa ajung la nota asta, dar am avut media 9 deci nu e nicio problema.Iar anu` asta a fost si mai si, profa de fizica s-a gandit si ne-a dat primul test, iar la noi toti din clasa au zis ca ne da saptamana ce urmeaza, iar eu nu invatasem prea bine deci am luat 5, macar nu ni le-a trecut in catalog ca as fi avut probleme serioase.

#25
Cea mai mica nota a mea a fost un 4 la mate >.< In timp ce profesoara [care ne este si diriginta] scria la tabla si explica mai mult de jumatate de clasa dormea. Doar 4-5 mai erau "activi" la ora21. Atunci profesoara s-a enervat si a spus - "I-a scoateti voi o foicica de hartie ca dam un test cu nota in catalog"- Atunci toata clasa s-a trezit si a scos foaia de hartie 21 Ne-a lasat 5 minute si apoi ne-a luat testele din fata. Noroc ca profa e buna si nuni le-a trecut in catalog. Dar ne-amai dat o sansa- ne mai dadea un test marti la care nota chiar ca o trecea in catalog- Si acolo am luat un 8 frumos pe care il am acum in catalog21
[Imagine: Hm757.png]





#26
Cea mai mică notă din catalog a fost 6 în semestrul 2 la istorie (clasa a Va). Am diriga de istorie şi am dat un test la care eu nu învăţasem că mă simţesem rău în ziua aia. Anyway, media mi-a ieşit 9, pentru că mai aveam câţiva de 10.
Cea mai mică notă din caietul profului de mate este 4. Ne predase într-o zi anul trecut trapezul şi ziua următoare a trimis o fată la tablă să rezolve o problemă, dar n-a ştiut formula ariei trapezului, aşa că i-a pus 3 (în caietul său), apoi i-a luat pe toţi la rând şi i-a întrebat care e defapt formula. Când a ajuns la mine am spus ( Bază mare + Bază mică ) x inălţime totul pe 2, dar mi-a pus 4 ^^
A pus cu roşu în caiet 3 şi 4 tuturor. Bine că nu ţine cont de notele alea. Un coleg avea 5 de 2 în semestrul I.

Xoxo. :bye:
[Imagine: 73m8sj.png]


#27
Cea mai mica notă a fost într-a 6-a la istorie. Un 4 mare cât casa. M-a ascultat ora trecută şi nu am crezut că o să mă mai asculte şi ora viitoare , şi când mi-am auzit numele am râmas mască pentru că nu ştiam absolut nimic. Apoi mi-a pus câteva întrebari. . . nu am ştiut . . . şi , citez : Jos , patru! . În ziua aceea am înjurat-o în toate felurile posbile , până când m-a ascultat din nou şi aşa am râmas împăcată că mi-a ieşit media nouă , după ce mi-a schimbat acel patru în şase si mi-a mai pus doi de zece. Cu un nouă pe care îl aveam , am terminat aproape fericită semestrul.

#28
vai, doamne! daca la voi 6 si 7 sunt note mici...
cea mai mica nota a mea a fost 3 la mate, in clasa a 8-a, semestrul 2. a fost urmata de 4, apoi 6 si inca un 6(parca). dar am luat 9 in teza si am scapat.
apoi, anul asta am luat un 4 la biologie la o lucrare. am facut un amarat de desen si nici nu m-am chinuit sa spun ce reprezinta. ma rog, acum ma chinui sa iau 10 dar la ce lectii preda nici nu ma strofoc sa invat pana nu ne da o lectie mai mica de 2 pagini de caiet studentesc.
ah, si mai am un 5 la info, tot la lucrare, si un 5 la mate la testul initial(cine mai tine minte materia de anul trecut dupa o vacanta lunga? eu sigur nu). profii mei sunt varza, mai ales la orele care sunt in orar doar o data pe saptamana.
"Cum Satana a fost astfel condamnat sa vagabondeze, sa colinde si sa n-aiba deloc stare, el nu are niciun salas al lui, caci desi detine, gratie naturii sale ingeresti, un soi de impertinenta in apele murdare si in aer, asta face totusi parte cu siguranta din pedeapsa ce i-a fost data, cea care il sileste... sa nu aiba niciun loc sau un teritoriu stabil, unde sa ii fie ingaduit sa isi odihneasca talpile picioarelor."
[Imagine: hopeestheim.png]

#29
Hmm...
0 (ZERO) e mandria mea cand vine vorba de note mici, primite de fiecare data cand mi-a fost lene sa-mi misc fundul din pat pana la facultate si sa dau examen.
1 e cea mai mica nota luata in cadrul oricarui examen la care am fost prezent si nu am scris nimic. Meh, macar eram amuzat de mustele de pe pereti/tavan care erau in plin procedeu de reproducere.
I laik pie... and beer... period.

#30
Okay...deci sa vedem...clasa a 8-a am avut primul 3 la mate. Am vrut sa chiulim cu totii, ne-am intors ne-a prins si restul e istorie 21 Partea amuzanta era ca seara aveam si sedinta cu parintii lol
Next! Istorie-1 Am avut o profa noua, tanara, disperata si batuta in cap. Nu am avut nici o lectie in caiet (sau caiet daca tot vorbim) asa ca am scris lectiile pe niste foi. Am dat lucrare, in ultimele 5 minute m-a prins copiind, am luat 1 si mi-a luat foile/materialele educative (singurele mele lectii la istorie! Si am pierdut si vreo 3 ore sa le scriu! f#cking b!tc#!)
I don't give a damn
What you think, I'm doing this for me, so f**k the world
Feed it beans, it's gassed up, if a thing's stopping me
I'mma be what I set out to be, without a doubt undoubtedly
And all those who look down on me I'm tearing down your balcony



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ati plans la vreo nota xd ? Flash 81 48.941 15-05-2015, 08:48 PM
Ultimul răspuns: TLDR


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)