Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cea mai grea perioada +16

#1
Buna , am revenit cu un nou fic.De data asta cred ca este mai interesant. Dar are un personaj nou de care veti afla peste cateva momente!

Nu detin nici un personaj din anime/mangaul Naruto si nu fac profit de pe urma acestora.



Capitolul 1:

Oare viata mai are vre-un rost cand vezi ca nu am ai nimic? Astea sunt gandurile unei fete de 14 ani , pe nume Shika , care in mod nefericit si-a pierdut parintii si sora intr-un accident care se intamplase chiar cu cateva momente inainte.Accidentul s-a petrecut la cativa kilometri de un satuc aflat in apropiere.Afara este o furtuna cumplita , ploua de parca ar fi sfarsitul lumii , iar masina in care se afla Shika si familia ei este distrusa.Printr-un miracol Shika a putut sa scape decat cu cateva rani.In cateva momente a aparut si salvarea.Printre zecile de voci care se auzeau Shika i-a auzit pe doi dintre medici vorbind:
-Auzi dar cu fata ce facem?
-Nu stiu, cred ca ar trebui sa o ducem la un centru de plasament, acum ca a ramas fara familie poate o va adopta cineva.
-Mda ai dreptate, hai sa mergem sa-i spunem.
Shika a inghetat de teama plasamentului:
-Nu...nu...nu se poate, nu pot fi trimisa in acel loc...trebuie sa plec, trebuie sa fug de aici inainte sa nu ma gaseasca medicii.
Shika s-a indepartat de locul accidentului si a inceput sa alerge printr-o padure.Alerga si tot alerga pana cand a inceput sa o ia oboseala si a incetinit pasul.Cu ochii pe jumatate inchisi, ranita grav la piciorul stang si deabia mai putand sa rasufle dar cu unpik de noroc a zarit pe cineva la nu mai mult de 15 metri.Din pacate nu a mai putut continua si a cazut la pamant franta scotand numai un cuvant:
-A-ju-tor...
Aceea persoana a auzit-o si sa apropiat de ea.Shika putandu-i vedea doar picioarele deoarece din cauza oboselei lesinase.

Acum povestea va continua
din perspectiva eroinei noastre.

Deschid ochii cu greu, iar in fata mea apare un baiat brunet cu ochii negri ca de zirconiu de te pute-ai pierde in ei.
-Hei! Buna dimineata somnoroas-o, mai aveai de gand sa dormi mult? spune baiatul cu ochii de zirconiu, cu zambetul pe buze.
-Unde sunt? spun eu total pe dinafara si pe deasupra si cu o durere de cap enervanta.
-Pai te afli in satul Ogimachi, nu e tocmai un oras mare si frumos dar este vizitat de turisti.Aa si apropo, numele meu este Sasuke, al tau? intreaba Sasuke.
-Oofff! nici macar nu te-am intrebat cum te cheama si nu ti-am cerut sa imi poveststi intreg istoricul satucului astuia prapadit, te-am intrebat doar unde sunt! ma rastesc la el, de parca el gata m-a salvat acum poate sa faca pe seful cu mine.
-Hei se pare ca cineva s-a trezit cu fata la cearceaf! dupa ce ca te-am salvat si ti-am ingrijit ranile acum faci pe tupeista cu mine? atata timp cat stai aici imi raspunzi la ce intrebari vreau eu sa-ti pun! ai inteles? tipa la mn Sasuke devenind arogant.
-Ok, ok! nu te ambala asa de tare.Promit ca te ascult de acum incolo aa si apropo ca tot m-ai intrebat numele meu este Shika! spun eu.
-Hmmm! Shika, frumos nume.Esti si foarte frumoasa, cati ani ai? intreaba el uitanduse la mine.
-Paisprezece ani, tu? intreb eu unpic speriata la felul in care se uita, de parca vroia ceva de la mn in schimbul faptului ca stau aici.
-Paisprazece zici, hmmm, destul de aproape de mine, eu am saisprazece ani.Sa sti ca sunt uimit, noi avem in sat o fata de cincisprazece ani care ofera placeri tuturor barbatilor si noi credem ca ea e cea mai frumoasa fata din sat dar se pare ca eu m-am inselat, tu esti mult mai frumoasa! spune Sasuke din nou cu privirea aceea.
-Adica vrei sa spui ca ea nu mai este virgina? si ca este un fel de prostituata? spun eu putin rusinata deoarece mie nu imi place sa vorbesc despre subiecte din astea.
-Mda, cam ai dreptate asta e! dar de la un timp nu ne mai satisface asa mult pentruu ca i s-a largit gaurica de la atata f***t.Si daca te intrebi da, si eu am fost de foarte multe ori la ea, dar asta nu pentru ca am vrut eu, ci pentru ca ea a vrut.De mine se zice ca sunt cel mai "bun" baiat din zona si toate fetele vor sa o faca cu mine! spune Sasuke cu un ton calm.
-Ăăă, ia stai putin! mi-am luat cumva un bilet la spitalul de nebuni? nu pot sta aici, locul asta este periculos pentru o fata ca mine, trebuie sa plec! spun eu grabindu-ma spre usa, cand...
-Nu vei pleca nicaieri, altundeva nu ai unde sa te duci si nu-ti face griji, te voi proteja eu.Dar protectia pe care ti-o ofer va costa ceva asa ca o sa trebuiasca sa imi oferi si tu ceva, dar nu chiar acum! spune Sasuke din nou cu privirea aia.Ma intreb la ce se referea?...
-Ok, cum zici tu, acum ai putea sa imi dai niste haine daca ai?
-Sigur, defapt nu am, dar asteapta ca ma duc la un magazin sa vad ce gasesc, ok? spune Sasuke.
-Ok eu am sa raman aici! spun eu.Sasuke a plecat si incep sa cotrobai prin lucruri, de obicei prost da n-am ce sa fac, asa ca, cotrobai, cotrobai pana dau de o fotografie in sertarul lui de lenjerie intima.In fotografie se afla el cu o fata, oare cine o fi?...intorc fotografia si vad ca scrie "Sasuke di Sakura (prostituata)"?...hmmm, se pare ca domnul macho nu a avut dreptate! el cred ca chiar a avut o relatie cu fata asta, dar asta ramane sa mi-o demonstreze el!...


http://img211.imageshack.us/f/ogimachivi...hinag.jpg/ satul Ogimachi
http://media.photobucket.com/image/anime...es.jpg?o=7 Shika
În această lume, vampirul e doar un zeu întunecat, un copil al întunericului. El nu poate fi altceva. Iar dacă uneori el exercită o anumită fascinaţie asupra minţii oamenilor, este numai din pricina faptului că imaginaţia omenească e un loc tainic, plin de amintiri primitive şi dorinţe nemărturisite.
http://media.photobucket.com/image/sakur...t.jpg?o=57
http://media.photobucket.com/image/sakur...2.jpg?o=67[Imagine: 1721.jpg?o=172]

#2
Un fic nou si trebuie sa comentez O_O. In primul rand ai avut unele faze comice la care am putut rade, nu mai numesc dar au fost. Ai avut cateva greseli de tastare minore, dar nu asta e problema. Ai o groaza de dialog aici si sec. Mai jumatate sau mai bine din capitol se bazeaza pe dialog. Descrierea, putin la inceput, era buna sau bunicica, pana hop a disparut. Unde a plecat? :-?? Se pare ca nu mai este. Nu ai mentinuto deloc, ai descris putintel pe Sasuke, si am inteles caracterizarile personajelor din dialog. Actiunea nu mai pomen de ea, ca ma dai in judecata...Sau las' cati spun, la final ai grabito. Si Sakura o varsta de copilita si deja e iartami expresia ''rupta'' O_O. Huhu si Sasuke, la 16 ani?? Wt Fish? La 14 si 16 se vaita de iubire si prostioare, bine nu stiu dar arata aiurea sa pui la personaje varste asa de fragede. Tot ce era peste 17 ani parea mai credibil. >_>
Sper ca nu te superi ca miam spus punctul de vedere, dar repet am criticat ficul nu pe tine. Sper ca incetul cu incetul sa progresezi, tinand cont de micutele mele idei. ;;)
Astept nextul si multa bafta la el, ca ai nevoie. :-h


Denissu was here ^_^.
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata grea a unei fete ghinioniste Yoko-sama 14 8.429 11-02-2011, 11:59 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  GreÅŸeli chrissta 5 2.335 31-12-2010, 01:49 AM
Ultimul răspuns: chrissta
  GreÅŸeli ÅŸterse de iubire Teh 55 22.904 08-01-2010, 10:36 PM
Ultimul răspuns: nolazy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)