Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce ziceti de Tsunade-sama?

#11
Waw ... Tsunade
O ador e un personaj foarte interesant , minunat chiar
Imi place in primul rand pentru ca e o femeie puternica , nu ma refer doar fizic ci si psihic
stie sa lupte pentru cea ce isi doreste si asta apreciez foarte mult la ea
( + ca arata super 21 )
Eu cred ca seaman cu ea prin faptul ca amandoua credem in Puterea Feminina

#12
RE: Ce ziceti de Tsunade-sama?

Este un personaj foarte interesnatZuppy02.E super dragut si atunci cand se enerveaza e cute...
Isi iubeste foarte mult satul natal si asta a dovedit cand i-a salvat pielea lui Naruto din ghearele lui Orochimaru.
Este o profesionista in tehnici si vindecari ale medicinei .
Arata foarte bine la varsta ei si este si foarte inteligenta.71I-ar sta bine cu Jiraiya15
Daca o pasarica ti-a soptit ceva, inseamna ca ai innebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

#13
Imi place mult acest personaj din toate punctele de vedere . Este o femeie extrem de puternica , demna de invidiat si foarte curajoasa in lupta , deasemenea acesta este si motivul pentru care a devenit Hokage . Este dura si deasemenea extrem de amuzanta cand se enerveaza xD I like her a lot <3 Este deasemenea incredibil de frumoasa o_o I mean ... jutsu care il foloseste pentru a-si pastra frumusetea este atat de bun xD Ce as dori sa folosesc si eu asa ceva la 50 de ani xD Arata ca una de douazeci si ceva de ani xD Well...s-a dovedit ca este foarte puternica din modul in care lupta si mai ales a invatat-o multe lucruri pe Sakura pentru a deveni mai puternica . Asa si-a capatat si Sakura un rol important in anime =]]
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#14
Tsunade... 39 Mi-ar place sa-i stiu secretul, felul in care se pastreaza tanara. Ar fi tare sa arat si eu de 25-30 de ani dupa ce trec de 50. 71 Tsunade e cam "nebuna" de felul ei, foarte simpatica si amuzanta. Imi vine sa rad de ea mai ales atunci cand pierde bani la pariuri sau cei carora le e datoare se iau de ea. Oricum, este si foarte desteapta, puternica si un medic foarte bun. A putut sa o invete si pe Sakura ceva, ca altfel biata fata ar fi ramas fara niciun talent.
[Imagine: sig_reinoir.png]

#15
Tshunade mi se pare foarte de treaba mai ales ca si la varta de 50 de anii pare de 25 sau 30
imi place foarte mult jutsul ei de vindecare a ranilor pe care le are si cel de vindecare a oamenilor ,este frumoasa si draguta dar e cam culmea cand da banii pe cate pariuri Zuppy21

#16
Bunicuta Tsunade! ^^. Ce pot zice de ea... God, are o personalitat, jos palaria, nu alta. Pe cat de nebuna pe atat de puternica si de serioasa cand e cazul. Desi si-a trait un sfert din viata prin cazinouri band sake a devenit un Hokage bun pentru Konoha si nu si-a pierdut din putere. Felul in care arata la 50 de ani e incredibil. Imi plac tehnicile ei medicale si faptul ca a reusit sa faca din Sakura un ninja puternic, fata de cum era inainte sa intre sub "aripa" lui Tsunade.
Pe scurt imi place personalitatea ei ! ^^
Life is not about finding yourself, is about creating yourself!

Blog :]
Nebunie in cuvinte! <3

#17
Tsunade cum s-a mai zis e puternica,inteleapta,corecta si nebuna...in sensul bun21)
Este un Hokage exceptional,o prietena adevarata,uneori sarita rau de pe fix si foarte comica in unele situatii.Tsunade e matura si ....''Legendara Fraiera''24)Cand am auzit asta prima data sa mor de ras21)
Pierdea pariurile,intra in incurcaturi....
Trecutul ei este unul tragic2 dar asta a facut-o puternica.
Imi plac certurile ei cu Jiraiya24)afemeiatul ala,care desi are defectu asta e un tip de nota 10.Ii ador pe amandoi.10
Desi sunt mosh si baba imi plac21)Respectele mele Tsunade-sama si Jiraiya-sama8
Mami si tati24)

#18
Tsunade Rules !She is the Boss ! :ha: Este puternică şi sigură pe ea.Nu faci ca ea?Sper să ai o moarte uşoară.Slăbiciunea ei pentru jocurile de noroc îi dă o notă de umor ceea ce o face şi mai awesome.Ce să nu-ţi placă la ea?Atunci când îl loveşte pe Jiraya e genială.Vorba lui Naruto,ierbivor pervers !:??

#19
Imi place Tsunade, imi place cum arata mult si-i ador stilul de-as prinde parul. Chiar daca e batrana si isi foloseste jutsul ei misterios sa arate asa, ceea ce-a facut e chiar foarte reusit. E-o femeie puternica, am vazut asta in repetate randuri, e si desteapta... Chiar daca e impatimita a jocurilor de noroc si-si pierde toti banii acolo pentru ca n-are noroc, nu e mereu superficiala. Cred ca faptul ca a acceptat sa devina Hokage a mai responsabilizat-o un pic si-a facut-o sa nu se gandeasca numai la ea (vezi operatia pe care i-a facut-o lui Lee, cat a stat inainte sa se documenteze si pana la urma a reusit sa creasca sansele de reusita pe la 58%, astfel ca, in cele din urma, a fost un succes total). E adevarat ca din ziua in care si-a pierdut persoanele dragi din cauza razboiului a devenit rece, ramanand total marcata de acele evenimente, explicandu-se deci impasul in care s-a aflat intre a-i accepta oferta lui Orochimaru si a-l refuza, dar e bine ca pana la urma a facut ce trebuia. Nu cred ca Orochimaru avea de gand sa-i readuca la viata...
Ma bucur ca au ales-o ca Hokage, e potrivita din toate punctele de vedere... Tsunade e-un personaj interesant. :]

#20
Tsunade e...cum sa zic..in pericol sa explodeze in orice moment 21 Are un temperament ca o sticla de apa minerala agitata bine si apoi ii scoti dopul.Totusi e un sannin si asta spune mai multe decat temperamentul ei periculos.Presupunand ca majoritatea citesc maga,si daca nu va fi doar un motiv de ras replica: "umm,daca tu esti aici atunci cine e al 5-lea hokage?"...."Pai e nepoata ta, Tsunade"..."C-ce?!? Satul mai e intreg?" 21 Mda,o dovada despre cum e Tsunade vazuta pana si de rude.
PS: sper ca nu am incalcat vreo regula cu replica aia...
[Imagine: tumblr_mihybjaQlI1rnvpygo1_500.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)