Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce vrei sa devii?

#31
Cand eram mica, vroiam sa ma fac cantareata-dansatoare-stewardese-actrita

adoram avioanele, sa merg din loc in loc, shi chestii....
dar, s-au cam shimbat planurile.
vreau sa ma fac avocata. Cred si eu k o sa-mi fie foaaaarte greu sa invat toate lecile, dar trebuie sa muncesti k sa castigi ceva, nu?
sau mai vreau sa ma fac psiholog. Ador acest tip de oameni.

Totosi, trebuie sa ne gandim si la partea financiara. Deci...mie o sa-mi iasa!
Hope si-a lasat urma pe-aici...71
,,Lucrurile nu sunt bune sau rele în sine, gândirea noastră le face să fie astfel."- William Shakespeare
[Imagine: 6ru0k7.jpg]
Mai genial nici ca se putea. Multumesc muult mult de tot, Abyhug

#32
hmmm...
pai demult ma gandeam la asta si inca ma gandesc, mi-ar place sa lucrez impreuna cu NASA, cu tot felul de aparate si inventii uimitoare, imi place studiez lucruri,sa creez lucruri si sa studiez anumite tehnologii.Ma visam mereu si mi se intampla mereu sa ma imaginez fiind acolo,cu toti oamenii inteligentii,si creativi,sunt o persoana careia ii merge capul si ma consider destul de inteligenta.
Cand era la varsta de 13 ani ma ma gandeam sa devin cu luptator,un raboinic, (sunt mai baietoasa de felul me21)ma visam cu cine stie ce arma in mana sau...diverite sabi21...stiu mi se pare prostesc acum si cred ca si voua la fel21
Cam asta mi-ar place sa fac pe viitor,sau mai bine zis sa devin pe viitor,sa lucrez impreuna cu NASA4
Dar acum imi sta in minte un singur lucru, sa fiu psiholog, imi place sa ascult problemele oamenilor,necazurile si ce ii framanta,ma ma incarc eu cu problemele lor,sa se descarce in fata...ei bine sunt multe de spus44
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#33
Toată viaţa mea am avut diferite visuri prosteşti pe care nu cred că le voi realiza vreodată. În lumea asta înfectă, nu foarte multe slujbe mă atrag şi de aceea nu îmi doresc să cresc. Uneori mă gândeam cât de mişto poate să fie să trăiesc numai din skateboarding. Şi Tony Hawk şi-a strâns averea din skateboarding, un lucru aparent imposibil.
Să vedem...mie îmi place să scriu, deşi nu mă consider un talent. Este o metodă de relaxare, precum desenatul. Când eram mai mică, vroiam să devin arhitect, dar nu este foarte uşor şi acum nu mă mai tentează.
În România, sincer, nici o slujbă nu mă atrage şi paleta alegerilor nu este foarte mare. Multe slujbe sunt prost plătite şi neinteresante. Aş vrea ca, după ce termin liceul, să mă mut undeva în străinătate şi să... văd ce voi face acum. Sincer, nu ştiu ce să fac încă...nu mă tentează nimic.

#34
Ei ca si toate fetele cand eram un mic copil imi doream sa devin actrita , cantareata , dansatoare si chestii de astea , dar acum imi displace total ideea , pentru ca nu pot spune ca sunt talentata . Urasc tot ce are legatura cu cele 3 lucruri , desi imi place sa ascult muzica in prostie , sunt afona =]] . Pe parcurs m-am gandit la mai multe meserii , cum ar fi : pshiolog , avocat , hairstylist si pot spune ca ma pricep destul de bine la coafuri . Intr-o tabara am machiat-o pe o colega si i-am facut o coafura extraordinara la un concurs la care trebuia sa cante . Niste oameni importanti din juriul au admirat-o foarte mult pentru voce si pentru look =]] Momentan ma gandesc sa devin veterinar , deoarece imi plac foarte mult animalele si imi place , deasemenea , sa le ajut . Sunt niste fiinte adorabile care au nevoie de ajutorul oamenilor ^^
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#35
Ei bine..... asa cum s-a mai mentionat, fiecare am avut gandurile noastre care in timp s-au schimbat, ajungand chiar sa ne displaca ceea ce gandeam cand eram mai mici. Si eu am vrut sa ma fac cantareata atunci cand eram mica 21 insa acum s-a mai schimbat foaia. Asa cum a spus si Dydo, tara noastra lasa de dorit in ceea ce priveste locurile de munca si implicit viitorul tinerilor de azi, plus ca trebuie sa iau in considerare si faptul ca sunt fata 21. Deci... sa va destainui.... mi-a trecut prin minte sa ma fac arheolog - mai ales tot ce tine de Egipt, Valea Regilor si Mesopotamia este pasiunea mea. O alta varianta ar fi doctor, pentru ca mi s-a spus de mai multe ori ca am inclinatie, insa din caza actualei mele profesoare de biologie nu mi se mai pare chiar asa de roz treaba 21 ... iar o a treia si ultima varianta ar fi fost psihologia : ori psiholog, ori profesor universitar care sa predea asa ceva -> cred ca cea din ultima varianta e pe cale sa fie pusa in practica...Smile . Sper sa reusesc ceva asa cum trebuie in viata... Smile
[Imagine: 9r3myo.jpg]
Thank you VeVe :3

#36
Nu intotdeauna devenim ceea ce vrem . De multe ori ne alegem cu o slujba plictisitoare ce ne seaca de energie ca apoi sa intre in faliment .
Eu o sa revin cu un edit si o sa anumar cateva job - uri la care am visat in copilarie .

Ianinte imi doream sa pot deveni cantareata de J - rock , sa fiu langa prietena mea si sa fim fericite facand ceea ce aveam in comnum . De cand ascult K - pop as vrea sa devin cantareata si dansatoare de acest gen de muzica .
Mai nou as vrea sa pot calatorii in intreaga lume findca mie chiar imi plac peisajele si sa aflu ceva nou .
As mai vrea sa devin si pshiolog , imi place sa ajunt si sa primesc sfaturi . Dar sigur nu as rezista prea mult , uneori sunt cu nervi la pamant si nu as vrea sa am pe cineva pe constiinta .
Poate o sa vreau sa devin alceva . . . cine stie .
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#37
De cand eram mica visam sa devin arhitect, asa ca am luat o hotarare decisiva si m-am apucat de invatat desen tehnic si matematica. Acum sa afluu ce imi mai trebuie. Sper din tot sufletul ca voi reusii sa intru acolo unde mi-am propus si sa fac ceea ce imi place.

#38
Imi doream sa urmez facultatea de jurnalism si pe aici mi-e drumul, acum, cand mi-am analizat posibilitatile, mi-am dat seama ca vreau sa ajung YT-sta.Ma pricep la calculator, il ador, am ECDL-ul(am completul dar vreau si avansatul si specializatul), am inclinatii, am aptitudini, stiu engleza ( voi da in curand un test Cambridge....soer sa-l iau), practic tot ce trebuie sa fac este sa invat,
BAfta mie si voua!!! ^^
[Imagine: wqymg0.jpg]

#39
Visez sa devin psihopata.


*mesajpreascurtmesajpreascurtmesajpreascurt*
Do not speak unless you can improve the silence.

#40
Citat:Visez sa devin psihopata.

haha 24 în cazul ăsta o să mă mut în Siberia.

Aş vrea să devin medic stomatolog, arheolog şi biolog marin. Ultima variantă nu ştiu, încă nu ştiu, dar primele două da. Poate şi psiholog dacă îmi permite creierul dat fiind că nu voi plăti decât taxa de înscriere. Nu am atâţia bani pentru facultate. Too expensive ftw. Pentru trei nu prea cred că am.
-




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)