Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere aveti despre clovni ?!
niste creaturi ce sperie copii
30.95%
13 30.95%
castiga foarte mult pe o onomastica
9.52%
4 9.52%
foarte glumeti
19.05%
8 19.05%
nici o parere ; nu imi plac clovnii si gata .
40.48%
17 40.48%
Total 42 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Ce parere aveti despre clovni ?

#1
:34: Clovnii , sunt sau nu niste creaturi care sperie copiii ?!
Cum vi se pare suma pe care unul o incaseaza pe o petrecere (150 Euro in Romania / 700 $ in SUA) ? -- exceptati-l pe Ronald McDonald , care cere cam 1.000 de lei intr-un tramvai --
Ati face un astfel de lucru pentru aceasta suma de bani (sa va rujati sau sa va vopsiti parul cu verde) ?!
Spuneti-va parerea despre acesti oameni bizari . @_@

Ei bine , eu as prefera pentru o petrecere mai mult un mim ! ^ ^ ''
In primul rand , acesta cere mai putin , pana in 100 $ si par mai amuzanti , prefacandu-se ca merg si se lovesc cu capul de un geam invizibil .

[Imagine: scary-clown-2005.gif]

#2
Fii serios...poate o sa radeti,dar mie imi este frica de ei.Chiar nu stiu de ce.Imi amintesc faptul ca mergeam cu parintii la crirc(cand eram mica)si numai cand ii vedeam incepeam sa plang si sa spun celebra replica:vreau acasa!Poate acum teama mea s-a mai diminuat..dar nu pot sa nu tremur atunci cand ii vad.De obicei,copii cand sunt mici,se sperie de clovni.Aproape toti!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#3
Eh ... ^^" I don't like them ... :53: I like flowers >.<
De ce nu-mi plac?
Sunt amuzanti, da ... dar se imbraca urat ... nu ... nu imi plac ... Exact cum ai zis acolo: nu imi plac si gata ... ^^ ["nici o parere ; nu imi plac clovnii si gata .*"]
Totusi, un motiv mai bun ...
Lemme think ... Arata :35: si in plus nu stiu sa faca decat ceva cu baloane, sa "amuze" cu nasul lor si ... in rest 37 It's sooooo boring >.<
Inca un motiv...
Cand am fost la ziua unei colege de la scoala [si are 14 ani, dar totusi in clasa a 6-a :sleep:] taica-su s-a deghizat in clovn... Arata penibil omu' ... Dupa ce ca era gras, s-a imbracat in ceva si mai mare ... Si arata ... Parul si l-a scos si l-a dat "in sala", dar nicu un copil n-a fugit sa-l ia ... Nu cei din clasa de la mine ... Si cu nasul ... lol ... nu-mi place...
Veti intreba de ce nu-mi plac... Mi se pare o pierdere de timp ... si da, prefer mimii ... ^^ Sunt asa de buni la ce fac ... Si sunt amuzanti ^^

#4
nu-mi plac, nu-i suport si gata! in viata mea nu mi-au placut clovnii cu toate trucurile lor ce sperie copii! sunt urati si stupizi! te pun in situatii ridicole doar k sa rada lumea de tine! don't like! don't like!33:35:

#5
Mie imi plac clovnii. Niciodata nu mi-a fost frica de ei. La circ mi se par mai amuzanti. Cand am fost eu la circ ultima data, dupa ce au faut celebrele trucuri amuzante cu batalia amuzanta, unul din ei a incercat sa faca un truc magic cu 3 palarii de culori diferite puse intr-o cutie si dupa ce a scos o palarie rapid si a dus-o la spate fara sa vada publicul ce culoare e, la asta a participat si operatorul de lumini, clovnul a intrebat ce culoare e. Toti taceau. Am spus eu verde. Si el m-a imitat. Dar pe un ton mai asemanator cu mugitul unei vaci a spus "Verdeeee" nu stiu daca va dati seama de ce am vrut sa spu dar apoi si eu si tot publicul am ras.

Cat despre clovnii care sunt vara la mare in Satul de Vacanta si fac animalute din baloane sunt "Very Boring"

#6
nu stiu ce li se par unora clovnii asa de infricosatori......adica frate sunt oameni.....singura chestie care numi plac la ei este ca nu au glume....adica fac glume pentru pici de 3-6 ani......4....in rest imi place machiajul lor....si costumentatia

#7
Nu am inteles niciodata de ce clovnii ii sperie pe copii cand ei ar trebui sa'i faca sa rada [sau cel putin sa le dea parintilor 5 minute fara progenitura care tipa XD]
Dar...si mie imi era frica de clovni, asta acum 6-7 ani, din cauza unui vis pe care l'am avut cand nu eram acasa...[ciudat e ca, tot ce am visat era ca un clovn statea in usa si se holba practic la mine...weird enough] Dar totusi, poate din cauza ca nu arata asa cum un om ar trebui sa arate, si din cauza culorilor si anumitor detalii cre ii face sa se deosebeasca, celor mici pur si simplu le provoaca teama, nestiind cine e in spatele mastii.
Totusi, clovnii sunt amuzanti XD dar e si mai amuzant cum accept sa faca pe prostii ca sa ii amuze pe altii XD

#8
Mie mi se par ca cer exagerat de mult ....>.>
Dar revenind la subiect parerea mea este ca nu imi plac.Cand mergeam la circ si eram mai mica radeam de ei dar acum imi vine sa plec acasa cand ii vad:nu de frica ci pt ca ma plictisesc!E adevarat,circurile bune au idei bune .Dar in Mangalia nu exista circul Globus ci numai circuri mici deci cu clovni neinteresanti.As prefera mimii..poate ma invata si pe mine sa fac(,) ca ei..65



Peace :67:
LOLNOPE

#9
YUCK! urasc clovnii mai mult decat orice >.>' topicul asta m`a atuns pe punctul sensibil.
De multe ori cand sunt cu prietenele si trece vreun clovn,ma sperii si fug @.@
sau ma intorc cu spatele
desigur,prietenele mele fac misto de mine si fac din adins in asa fel incat eu sa ma uit la el...but yuck!! i hate them...asa cum si ei isi urasc munca...toti isi urasc munca,fac chestia asta ridicola sa faca rost de bani,si le e rusine..asa sunt toti! dk mi-ar face mama o surpriza de asta incat sa aduca un clovn la ziua mea de nastere,i-as arunca tortul pe fatza Oo *cu cat mai multe culori,cu atat mai bine*
concluzia:i hate them.
Pace,Fratilor!

Why would you care about what I like?
[Imagine: luver.gif]
Why would I care about what you don't like?

Nu poluati!

Arta Pacii incepe cu tine. Munceste cu tine insuti si lasa Arta Pacii sa se manifeste in toate activitatile tale. Fiecare are un spirit care poate fi rafinat, un corp care poate fi educat si o cale corespunzatoare pe care sa o urmeze. Esti aici pentru a-ti cunoaste si manifesta ceea ce este sacru in tine. Adu Pacea in propria-ti viata si dupa aceea aplica Arta la tot ce te inconjoara

#10
Urasc clovnii! Cand eram mai mica si mergeam la circ, mereu ma speriam cand vedeam un clovn.Au un mod ciudat de a se machia, cu o gura pana la urechi, un ras diabolic, la ochi se fac ca mortii, si cand te uiti la ei parca vezi niste fiinte venite de pe marte, asa oribil arata! Mi si frica de ei!
Iar chestia cu petrecerile...mi se pare ridicol sa chem clovni la o petrecere! O petrecere poate fi extrem de reusita si fara niciun clovn!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)