Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de Light ?
Este super
42.86%
3 42.86%
Un nebun
42.86%
3 42.86%
Fara caiet e super, cu caiet il urasc.
14.29%
1 14.29%
Total 7 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Ce parere ai de Soichiro Yagami ?

#1
Asta este intrebarea cea mai importanta "Ce parere ai de Light ? ". Toata lumea il judeca cu un motiv, a incercat sa omoare pe toata lumea care a stat in fata lui. Cand a incercat sa-l omoare pe L si-a piedut mintile.. nu mai era acelasi... a devenit cam nebun. Eu nu-l judec... cred ca scopul scuza mijloacele. Fara caiet era dulce si bun... se purta atat de frumos cu toti, pana si cu Misa... te puteai indragosti usor.

Ti ce parere ai ?

Edit:
Tocmai am realizat ca mai exista un topic cu aceasta idee, iar eu nu vreau sa se inchida... Vreau sa se caracterizeze Soichiro Yagami....


Incep eu:
El este tatal lui Light. La wikipedia, la sectiunea personajelor secundare, el este primul trecut. Din ce cauza este el ? Foarte simplu, este tatal lui Light. El este un ofiter corect, a incercat sa salveze lumea tocmai de fiul sau. Ma bucur ca el a murit si nu a aflat nicioadata ca Light este Kira, ar fi fost o lovitura prea mare pentru el. El este un om bun... un sot bun... un tata bun... Moartea lui m-a socat, insa Light nu parea prea suparat... Eu cred ca este important in anime.

#2
Eu consider ca e un tip super hot, mai ales ca este si un geniu. Destept, inalt, chipes... 38
Dar hai sa lasam perversitatile. Faptul ca vrea sa curete lumea cu ajutorul Carnetului Mortii mie mi se pare un gest nobil, desi inseamna sa ucida multi oameni. Dar totusi mi se pare cam nebuna ideea de a avea impresia ca va fi Dumnezeul unei noi lumi. Cam atat am avut de spus pe scurt. Este un tip super, ce mai... 9
[Imagine: Lawliet.gif]

Cioco mania :pls: ^_^

#3
Oh yeah... Light/Kira is my favourite charachter. De la inceput a fost favoritul meu. Eu as fi facut cu siguranta la fel daca as fi avut ocaziu. Inchisoarea e uneori o pedeapsa mult prea mica. Gestul lui a fost, dupa parerea mea, cel corect. Adica nu multi oameni ar fi folosit carnetul intr-un scop bun. Acea "curatare a planetei" era ceva bun. Asa nu ar mai fi fost evadati care sa ucida pe la spatele politistilor. Si chestia aia cu buna purtare. Ma lasi? Pot sa steau potoliti acolo si cand iesi sa isi reinceapa acel "hobby". Deci cum zicea si el insusi, Light este dreptatea. Asta e parerea mea.

:bye:

#4
Imi cer scuze ca comentariul meu a aparut dintr-un alt motiv. Din cauza neatentiei mele doua persoane au caracterizat personajul Light Yagami... Las acest comentariu pentru a delimita... sa vada toata lumea pana unde s-a vorbit de Light, iar acum o sa inceapa sa se "comunice" Soichiro . "Too Many Dreams." si "~_~ PsYcHo KiD ~_~" imi cer mi de scuze ca am ati comentat pe cine nu trebuia, sau cel putin o persoana pe care o puteri caracteriza si in alta parte.

P.S.= In poll scrie Ce parere ai de Light ?, dar nu pot schimba poll-ul ( sau cel putin nu stiu daca se poate ) asa ca vreau sa luati ca si cum acolo ar fi Soichiro Yagami:
1: este un tata bun
2: un fraier, nici nu si-a dat seama ca fiul sau este Kira
3: un nimeni, nu este important



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce parere ai de Touta Matsuda ? Miranda. 3 3.297 19-08-2011, 12:57 AM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)