Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce nu va convine la Animezup?

#31
Oi fi eu nou-venită, dar am observat câteva chestii care mă cam deranjau (vorbeşte cârcotaşa din mine):

1. O parte din bara portocalie se repetă. Dacă nu înţelegi, uite aici ce vreau să spun.

2. Imaginea de pe bara aceea portocalie este destul de enervantă. Cred că ar fi fost mai bine fără, mai ales că scrisul de pe ea este greu de citit din cauza imaginii. Nu numai că distrage, dar eu am căutat ceva după "User CP"...

Cam atât pentru moment Smile

Edit: Da, ai dreptate. Acum am încercat şi eu pe IE şi nu se repetă. Oh well, nu e ca şi cum iese din ecran şi mă ia de ochi. Smile

#32
La mine nu se repeta 4

Tine de browserul pe care il folosesti, nu toate interpreteaza stilurile si codurile css la fel.
In general, cand fac o tema noua (sau ceva care sa tina de design), testez pe 3 browsere (Opera, Firefox si Internet Explorer) si, desi nu am cum sa fac ceva mai complex sa arate la fel pe toate, incerc sa fac astfel incat sa nu apara erori sau sa fie afisat ciudat in oricare din ele.
Dar deh, uneori mai trebuiesc facute sacrificii..

O sa incerc sa refac portiunea aceea, am vrut sa o fac ceva mai complexa si utila de la inceput, insa cum am intrat in pana de timp, am lansat tema fara sa apuc sa cizelez blocul de Welcome

#33
Bun, problema mea nu sta numai in grafica, ci si in continut.
1. Forumul a devenit terenul de joaca a unor copii de 10 ani, si nu, nu mai iau de ei, acesta fiind motivul pentru care am decis sa plec, dar m-am saturat va jur sa vad pe aici" kred k am kef de putzina muzik" si chestii din astea. Mi s-a urcat in cap, nu inteleg ce naiba, nu se poate pune o regula cu limbajul asta? Va plac animeurile bine, dar nu vreti cand veniti pe un forum sa fiti respectati si de userii mai vechi? Credeti ca totul se rezolva cu "Fata! Pisi or w/e" Doamne, am vrut sa postez la jocuri si cand am citit ultimele trei posturi mi-a pierit cheful. Nu am nimic cu ei, va dau cuvantul meu, tot ce vreau e putina gandire, sa intru aici sa ma simt bine, si nu numai eu, se vede clar ca majoritatea userilor vechi au plecat din aceasta cauza. Nu stiu cine ma va aproba, daca ma vor aproba, puteti sa imi sariti in cap, dar ganditi-va. Nu trebuie decat putin respect, nu conteaza varsta, presupun ca toti avem nemultumiri si nimeni nu vorbeste. E chiar atat de greu sa legi o propozitie? Sa fim seriosi, ori ca e scris "k" ori ca e scris "ca" nu e mare efortul, e chiar asa greu sa dam forumului un aspect mai bun? Acum in legatura cu userii mai vechi[exista si exceptii], care nu sunt cu nimic mai buni decat ceilalti, de ce ironizeaza pe toata lumea? Uite-i si pe noobi astia ... si eu am fost un noob idiot, dar parca erau altele atunci, m-au ajutat mult sfaturile pe care le-am primit de la vechii useri, am invatat multe
PS: SI incetati cu cocalarii T.T Lasati-i in pace, asta e forum de anime, nu de cine e cocalar si cine nu, asta ca am citit la minciunile userilor de mai sus 80% spuneau ca e o minciuna ca userul de deasupra e cocalar T.T

2. Ma uitam la staff si nici nu mai stiu care ce sunt, ba mozi, ba admini, pe 99% nu ii cunosc, nu stiu cum au fost alesi dar nu se implica deloc. Nu stiu ce vreti sa faceti, mai bine ramaneti cu 5 moderatori si buni, decat o gloata de staff ineficient. Ma enerveaza asta, si nu doar pe mine, dar multi dintre ei tac. De ce? Pentru ca fie au spus si nu au fost bagati in seama, fie nu vor sa spuna ca nu stiu ce masuri s-ar putea lua, fie le convine situatia. Daca e nevoie mai plec o data pe forum si nu doar eu, si o sa ajunga exact asta: Un forum cu 2390584390583490573 de useri, care pleaca dupa 2 ani si sunt inlocuiti de altii. Sa fim seriosi, am impresia ca deja nimanui nu ii mai pasa.

3.Asta fiind parerea mea, ma uitam la acel sidebar al userului de la post si ma intreb de ce se mai tine jocul cu craniul, cand e nefolositor si da un aspect urat, de ce nu apare karma, de ce nu apar posturi? E necesar sa intram in acel meniu sa vedem asta sau sa fim guest.
Acum nu vreau sa mi-o ia nimeni in nume de rau, doar ganditi0va si voi putin.

#34
Sunt de acord la partea asta cu limbajul şi scrisul. Ştiu că şi pe mine m-a luat odată durerea de cap pt. că am citit un post scris total eronat. Cu limbaj de mess, bine - nu avea doar prescurtări, dar vedeam peste tot k, sh, tz, şi e destul de stresant. Asta pt. că nu avem limba de piţi pe forum, ci română. Că o mai dăm noi pe engleză and such, its normal : )) dar prea de tot şi cu limbajul de mess. Ar fi drăguţ să se poată face ceva în legătură cu asta, am ieşit şi eu odată de pe forum tocmai de asta pt. că mă plictiseau unele posturi, asta nu mai ştiu când, şi nu găseam nimic interesant de făcut pt. că nu erau online niciunul dintre "elders", cu care ai fi putut să te joci la forum games, for instance, sau să discuţi ceva pe shout, sau să faci cine ştie ce la un topic. Its kind of sad, şi eu nu sunt chiar atât de veche aici : )) asta mi se pare cam aiurea, sincer şi sunt de acord cu Mitsu la aspectul ăsta. Fără limbajul ăsta ar fi mai drăguţ şi ceva mai organizat. Nu zice nimeni să vb. cine ştie cum, fiecare are un vocabular propriu şi nu trebuie să fie foarte extins, şi sunt şi unele prescurtări admise, că poate ne e lene uneori să scriem întreg cuvântul, dar nu orice poceală că doar nu e mess. 65

#35
1. Intr-adevar, media de varsta poate fi mai scazuta aici pe zup, insa nu sunt prea multe lucruri de facut in legatura cu asta si nici nu prea conteaza, e greu sa fortezi anumite persoane sa-si schimbe modul de a scrie sau de a gandi, trebuie sa ne acceptam asa cum suntem si sa ne toleram cat se poate de mult, e greu sa impaci ambele tabere, eventual poate fi gasita o solutie de mijloc.

2. Staff-ul poatea parea marit in ultima vreme datorita FFS, insa ei nu au nu stiu ce acces, e vorba ca-s in numar mare si acopera mult, in rest, am ramas cu 2 admini, 2 globali si 11 moderatori care acopera majoritatea forumului, e chiar destul de bine structurat, nu pot fi toti activi odata, trebuie sa ne mai ajutam intre noi cand unul are probleme sau lipseste.

E pacat ca majoritatea userilor tin pentru ei ce au de zis, nu se supara nimeni daca o persoana crede ca un moderator nu-si face treaba, atata tot sa aiba argumente solide si sa vorbeasca pe un ton moderat, totul se poate rezolva asa, sau macar sa mearga sub anonimat la unul din admini.

Probleme sunt peste tot, trebuie gasite solutii, si parasirea forumului nu e una, stati aici si ajutati in rezolvarea lor.
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#36
Legat de moderatori.. multi dintre cei vechi s-au retras si au trebuit inlocuiti. Oricum, dupa cum a zis si Ady, nu avem chiar atat de multi.

Sunt insa de acord cu tine la partea cu limbajul. O sa fac ceva legat de asta cat mai curand 4
Nu sunt insa de acord cu partea legata de copiii de 10 ani, oricine e bine-venit pe forum atata timp cat respecta regulamentul.

#37
AH, nu ma intelege gresit. Nu spun ca e ceva rau ca sunt copii de 10 ani, ca na, cu totii am fost candva copii de 10 ani, doar ca ar trebui sa le spuna cineva cum ni s-a spus fiecaruia ce nu trebuie sa faca aici atunci cand vin, e ceva elementar. Ideea ea ca 90% sunt atat de plini de ei incat le spui degeaba.

#38
Nu suntem profesori de romana sau site de profil, daca e sa se ia masuri in legatura cu limbajul trebuie sa fie in limita bunului simt, fara exagerari, sa nu cadem in cealalta extrema iar useri sa prinda repulsie.

Cu grandomanii nu prea ai ce sa faci, tine si de caracter, lasa-i sa fie plini de ei.
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#39
First off all, mie mi-a placcut mereu pe zup, pentru ca e friendly si se individualizeaza prin multe chestii fata de alte forumuri.Si eu sunt un user destul de vechi si nu as vrea nicidecum sa par ingamfata prin urmatorul post, si nici NU generalizez : ).Doar ca simt nevoia sa postez aici ^^

(10-07-2010, 06:14 PM)Aiumy A scris: Am sa incep prin a spune ca sunt un user cu vechime pe animezup, desi am avut si perioade in care nu am mai intrat pe zup, am ramas mereu un membru al acestui forum. Am vazut multe perioade ale animezup-ului si m-am imprietenit cu multa lume. Asa ca acum dupa ce am revenit pe animezup dupa ce am lipsit o vreme sunt total revoltata. Apreciez sincer tot efortul pe care il depuneti voi administratorii si moderatorii. Insa ceea ce se intampla pe shoutbox este intolerabil, inteleg ca sunt tineri, dar sincer aveam aceiasi varsta ca si ei cand am intrat pe animezup si eu una respectam conducerea forumului si cat de cat regulile. Mi-e dor de vechi-ul animezup desi nu avea extrem de multi useri. Imi pare rau dar daca situatia cu shoutbox-ul nu se mai amelioreaza sunt decisa sa parasesc forumul desi este o parte din mine.
Si sper sa va descurcati mai bine cu noii useri, chiar daca o sa incepeti sa-i pierdeti pe cei vechi.
Indeed, trec prin acelasi lucru ca si tine.Am vrut si eu sa renunt, dar nu stiu, imi amintesc mereu ce n00b am fost si eu, si cate prietenii am legat aici si cate chestii am invatat and so on, nu pot sa renunt la el.

Citat:Bun, problema mea nu sta numai in grafica, ci si in continut.
1. Forumul a devenit terenul de joaca a unor copii de 10 ani, si nu, nu mai iau de ei, acesta fiind motivul pentru care am decis sa plec, dar m-am saturat va jur sa vad pe aici" kred k am kef de putzina muzik" si chestii din astea.Credeti ca totul se rezolva cu "Fata! Pisi or w/e" Doamne, am vrut sa postez la jocuri si cand am citit ultimele trei posturi mi-a pierit cheful. Nu am nimic cu ei, va dau cuvantul meu, tot ce vreau e putina gandire, sa intru aici sa ma simt bine, si nu numai eu, se vede clar ca majoritatea userilor vechi au plecat din aceasta cauza.
Eu nu am absolut nici o problema cu o persoana care e n00b, ba din contra e dragut sa vezi cum posteaza el, plin de incantare complimentand pe toata lumea.Si eu am fost asa, aveam posturi gen
"Ce fic fain cu Inuyasha!Sper sa mai postezi bye *random emoticons* "
[24)) da, cam asa sunau posturile mele la inceput] Pana cand a venit un moderator si mi-a zis asa, mai rece, la inceput m-am panicat ca uite ba ce are asta cu mine ce-am facut eu, dar mi-a prins al naibii de bine Smile.
Nowdays daca ii spui unui user ca nu stiu ce, incerci sa il contrazici sau sa ii corectezi ceva la post el raspunde ceva gen
-DA CE BAH CINE TE CREZI TUH MAH INTELIGENTULE IA LASA-MA CA EU SUNT SURY SI SIS LUI X SI Y TU A CUI SIS ESTI MAH?AM 12412412 DE REPUTATII SI POATE ITI SCAD 100 SI TIE ASA DE AMUZAMENT HAHAH.
Nimeni nu mai vrea sa accepte critici sau alte pareri, care e mai tare, care are cureaua mai lata, reputatia mai mare si mai verde, si mai multe fratiori mamici si sisuri.gez.
Nu stiu mai, luati-o si voi mai incet, nu va mai atacati asa, nu mai postati tot felul de porcarii.

Bai, am ajuns site de matrimoniale si de virgini frustrati?2
I miss old zupy, nu mai recunosc aproape pe nimeni pe aici >.< s-au schimbat atatea.Ca site, forum index bla bla nu am nimic de comentat, ai facut o munca grozava Flaw, in general, mi se pare ca ai un pachet cu 104971 de amortizoare pentru nervi, mereu tratezi chestiile prea calm.

In my eyes it's really sad the way that things have changed.Dar inca e un forum dragut, inca remarc anumiti useri, inca lumea e destul de prietenoasa pe aici.Desi mentalitatea majoritatii e asa de low.Nu stiu mai, hai sa incercam toti sa fim mai ok, nu cred ca ar fii chiar asa de greu ^^
back in black
I'll bite you, so don't bite me.
I am all the little things you hate

[Imagine: zvx369.png]
I was a sinner, a bad girl, Lord pardon me
I was deaf, dumb and blind, but know I can't see



#40
@dark_anime - mare adevar graiesti :]

si mie imi e dor de vechiul zup [la membrii ma refer], nu era o lupta permanenta pentru 'popularitate', nu erau n grupuri care sa vina cu "Noi suntem cei mai extra-mega-para-super-ultra si restu-s noobi" [cel putin eu asa vad situatia]

Limbajul...eh. Romana nu mai e frumoasa, nu e plina de sclipici,nu e roz si nu e de firma. Concluzia: trebuie ajustata. [e o prostie asta cu sh-urile, tz-urile, etc. etc. vor ajunge sa scrie cu inimioare si beculete. N-ai ce le face, copii-copaci 4 ]

Cu varsta in general nu am nimic, dar subliniez ce-a zis Mitsu in legatura cu ego-urile lor gigantice. Cand ii vad asa, la juma' de sfert si cu o gura de 3 ori mai mare ca ei, mi se face mila :] Asta nu e singura problema, de altfel. Daca ii zici unuia ceva, automat te trezesti cu toata familia vietii pe cap, "De ce te iei de sis/mami/taty/varu'/matusa/catelu'/purcelu'/whatever". Si cand incerci sa le explici,parca vorbesti cu peretii.
Desi nu doar cei noi sau cei mici fac asta. Am observat si useri vechi care se asteapta sa fie ridicati in slavi si preamariti de astia micuti. Inteleg sa fie asa, un minim respect macar, dar pana la adorare e cale lunga. Daca-s pe zup de 100 de ani, asta nu-mi da dreptul sa jignesc pe oricine-mi vine, doar asa, for fun. De asemenea celor mai vechi nu le prea pasa de ban, trebuie doar sa ai prietenii potriviti si scapi. In concluzie, nu prea cred ca se poate gasi vreo solutie sau cale de mijloc aici.

La staff ma abtin :]


P.S. : Aruncati cu pietre =]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)